737 Shares 8762 views

Aikido – japońska sztuka walki

W dzisiejszym świecie istnieje wiele sztuk walki. Większość z nich ma długą historię, jest nierozerwalnie związana z tradycjami Wschodu. Jednym z najbardziej tajemniczych i ciekawych form walki jest aikido. Ta pierwotnie japońska forma sztuki walki. W tym artykule zajmiemy się zasadami i istotę sztuki walki. Postaramy się dać wyczerpującą odpowiedź na pytanie: „Walka aikido – co to jest?”


sformułowanie

Aikido – japońska sztuka walki, łącząc kilka rodzajów starożytnych technik walki i samoobrony. Wśród nich aykidzhitsu sztuki szermierki we włócznie i miecze, Aiki-jutsu, jujutsu, etc.

Aikido – to nie jest sport olimpijski, dla niego nie trzymać konkursy i mistrzostwa, więc ludzkość wie trochę o ten styl sztuka jest łączenie praktyki fizyczne i duchowe.

do rekordu

Popularne na Zachodzie, ale także w naszym kraju, aktor Steven Seagal posiada siódmy dan w aikido. Jest to najwyższy stopień w sztukach walki, co oznacza, że Seagal trzyma go doskonale. W momencie, spędził wiele lat w Japonii, gdzie studiował tę formę sztuki walki , a nawet własną szkołę, która znajduje się w Tokio.

Historia powstania Aikido

Aikido – to stosunkowo nowa forma sztuki walki. Jej założyciel Morihei Ueshiba urodził się w 1883 roku. I rok urodzenia aikido można uznać 1925 th. W dzieciństwie, Morihei był chorowity i wątły. To skłoniło go do studiowania sztuki walki. Facet jest tak ponieść praktycznego rozwoju starożytnych sztuk walki, że nie zauważył, że od słabego dziecka stał się człowiekiem z żelaza, elastyczność mięśni, jak pantera i nieograniczonej wytrzymałości.

Ueshiba długo podróżował po Japonii w celu znalezienia najlepszych nauczycieli i chętnie przejął się swoją wiedzą i doświadczeniem. Po 20 latach treningu, zyskał sławę niezwyciężonego. Żaden z konkurentów nie mógł go pokonać. I chociaż ciało sportowca był w doskonałej kondycji, dusza Morihei wciąż nie może znaleźć spokoju. Potem zapadł głębiej w naukach filozoficznych i religijnych. To doprowadziło do odkrycia własnej szkoły zwanej Aikikai w 1925 roku, który stał się początkiem rozwoju aikido.

Twórca sztuki walki bardzo ostrożnie traktować swoje dziecko. Biorąc pod uwagę, aikido potężną broń, ukrył go przed oczami mężczyzn i uczy w szkole tylko dla niewielkiej grupy zaufanych osób. Dopiero po II wojnie światowej, aikido został „wypuszczony na wolność.” Japonia była wtedy w opłakanym stanie, a Ueshiba zdecydował, że nowa sztuka walki może pomóc mylić i uciskane rodacy mieć wiarę w siebie i swojego kraju.

Czym jest Aikido: istota aikido i jego filozofii

Jeśli spróbujesz krótko sformułować istotę aikido, możemy powiedzieć, że jest to harmonia ruchu i oddechu, ciała i umysłu, a także pełna rezygnacja z osobistych ambicji.

Ruch jest naturalny, prosty i pozbawiony agresji. Nie są one przeznaczone do ataku i ochrony. ciało zapaśnika podczas walki powinien być zrelaksowany i umysł – szczelne. To umysł, świadomość, duch Ueshiba przypisuje główną rolę w jego nauczaniu. Jeśli większość sztuk walki opiera się na brutalnej siły, w tym przypadku, cały nacisk kładzie się na miękkiej sile umysłu.

Aikido – sztuka walki, która nie postawiła sobie za cel, aby wygrać. Po zwycięstwie – Substancja względem. Ona nigdy nie przynosi dobre, tak szybko pieszcząc próżności. Dziś wygrywasz, jutro – was. Aikido jest przekonany, że to nie ma sensu.

Zwolennicy nauk Morihei Ueshiba nie atakują i nie walczyć, nie spełniają agresję. Wydają się „przekonać” nieprzyjaciela do porzucenia złych zamiarów przekierować swoje siły w bezpiecznym kierunku.

Ale aby osiągnąć takie rezultaty, trzeba mieć najwyższy poziom rozwoju. Dlatego głównym celem bojowników aikido – podbić siebie. Mieć pierwszeństwo nad własnymi słabościami, aby wznieść się ponad światem materialnym w świat duchowych wysokościach.

Cała historia ludzkości jest najeżona wojen i konfliktów. Według Ueshiba, jest to wynikiem ambicji i chęci, aby wygrać za wszelką cenę. Ludzi, zwierząt, przyrody … Ktoś spada ręce i przegrywa. Ktoś wygrywa i rozwija umiejętności bojowe. Ale nie zawsze jest nowy napastnik, który pozwoli dzisiejszy zwycięzca przegrany. To jest podstawa ludzkiego życia i opiera się większość sztuk walki.

Filozofia Aikido jest inna. Sprowadza się, aby być w kraju, w którym nie ma konfliktu, a harmonia i miłość zwycięży. Twórcą tej sztuki walki, wierzył, że jego pomysł zmieni ludzkość – uczyni go szczęśliwym.

technika aikido

W tego rodzaju sztuki walki nie są ofensywne techniki. Arsenał techniczny chwyta, rzuca, manewrowanie, opuszcza linię ataku. Istnieje również kilka rodzajów ataków, ale są one raczej charakter niż rozpraszać atakującego. Aikido mistrz ruch badania wrogiem i zanika, co zrobi w następnej chwili. Wykorzystuje energię atakującego i stawia go w niezręcznej sytuacji poprzez swoje działania. Tak więc atak wroga załamuje, musi wymyślić coś nowego.

Jak sama nazwa oznacza?

Słowo „aikido” składa się z trzech znaków, z których każdy odzwierciedla trochę istoty sztuki walki. Tak więc, „ai” – to harmonia i prawdziwa miłość. „Ki” odnosi się do ducha wewnętrznej energii. A „przed” jest tłumaczone jako drogi. Okazuje się, że aikido – duchową drogę do harmonii.

Wszechstronność Sztuki

W konwencjonalnym sensie nazwać tego rodzaju sportów sztuk walki, prawdopodobnie nie. Ktoś może powiedzieć o aikido: „Jaki rodzaj sportu, jeśli nie ma zwycięzców i przegranych, nie ma konkurencja?” Wszystko to jest prawda. Ale jego zwolennicy i nie szukał światowe uznanie w postaci tytułów, pucharów i dyplomów. Mają zupełnie inne priorytety i cele. Ponadto, jeśli sportowiec może być tylko osoba w pewnym wieku i rozwoju fizycznego, opanowanie aikido, z prostych i naturalnych ruchach jest dostępny dla absolutnie każdego. I dziecko, a kobieta, i to bardzo stary. Aby wygrać samemu, trzeba tylko jedno – pragnienie.

zasady aikido

Aby odpowiedzieć na pytanie: „Walka aikido – co to jest” – zasady pomocy sztuki walki. Wśród nich są takie:

  • Relaks i ciągłe ruchy.
  • Stała kontrola mięśni.
  • Prawidłowe działanie rękach.
  • koncentracja.
  • Zaufanie.
  • Umiejętność pracy w grupie.
  • Zdolność do obrony.
  • Stopniowe szkolenie – od prostych do złożonych.
  • Klasy są w dobrym nastroju.

Aikido

Aikido – to międzynarodowa organizacja techniki aikido, który w 40 roku ubiegłego wieku, oficjalnie uznaną przez rząd japoński.

Po śmierci Morihei Ueshiba był kierowany przez syna Master Kisshomaru. A dziś, Ueshiba dynastia prowadzony przez Aikido. Ona stara się utrzymać doktrynę w jego pierwotnej formie. Aikikai – Aikido to klasyczna wersja.

Jej siedziba główna baza i szkolenie metodologiczna znajduje się w Tokio. Centrum wszystkich światowych oddziałów Aikido jest fundusz gromadzący. Jego głowa i szef centrum szkoleniowego – Ueshiba Doshu Moriteru. Aikikai Foundation zapewnia wsparcie metodologiczne do różnych organizacji sztuk walki, sportowców i analizuje certyfikaty zagadnień. Nikt inny oprócz niego, nie ma prawa do niego.