310 Shares 3655 views

Pełna biografia Karim Masimow

Biografia Kärym Mäsymow jest bardzo jasne. Polityk urodził się w 1965 roku w Tselinograd Kazachstanie. Wskazujące, że takie urzędników, Karim Masimow, biografii? Jego rodzice należeli do inteligencji. Jego ojciec był dyrektorem zakładu do produkcji cegieł. Później służył jako zastępca naczelnego Glavtopsnaba przy Radzie Ministrów. Matka – Eleonora Karimovna Azhibekova.


Kto był Kärym Mäsymow? Biografia, zdjęcia rodzinne, postać najbardziej polityczny podane w tym artykule.

Jakiej narodowości

Media wielokrotnie poruszył kwestię przynależności etnicznej Masimow. Wskazując, że taka osoba jak Karim Masimow, biografii? Narodowość było przedmiotem wielu dyskusji, ponieważ kwestia pochodzenia etnicznego odgrywa dużą rolę w dojściu do władzy w Kazachstanie. Wielokrotnie wyrażał pogląd, że urzędnik nie jest etnicznych kazachski i ujgurski. Jednakże, polityka takie oświadczenia zostały obalone. Zawsze twierdził, że krew płynie w nim kazachski.

Co jest niezwykłe Kärym Mäsymow? Biografia, rodzina, osiągnięcia, które zostaną opisane w tym artykule.

gdzie studiował

W 1982 roku ukończył Masimow wartości respublikanskgo fizyki i matematyki szkoła w Ałma-Acie. Na podstawie publikacji w mediach (dokumentacja została wykorzystana, prawdopodobnie pochodzi z archiwów KGB ZSRR i Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Kazachstanu), pod koniec liceum, rozpoczął studia w Wyższej Szkole KGB na Wydziale Technicznym. Zarzuca się również, że w 1984 roku postanowił zmienić swój zawód i wziął transfer do wydziału kontrwywiadu próbie, ale to się nie udało. Po tym, wycofał się ze szkoły KGB i służba wojskowa odbyła się w jednej części GRU w Moskwie. Jednak inne dowody sugerują, że odliczenie Masimow był wyimaginowany, aw ten sposób kadet szkoły KGB przygotowany do dalszej służby w celu zbadania.

W 1985 Masimow był studentem Wydziału Ekonomii i Prawa Uniwersytetu Przyjaźni Narodów nazwany Patrice Lumumby, gdzie opanował po angielsku i arabsku.

Biografia Karim Masimow związane z Chin. Wiele razy opublikował informację, że w 1987 roku uzyskał dyplom szkoły pozostawiając KGB, aw następnym roku został wysłany do Chin międzyinstytucjonalnej programu wymiany.

W Chinach w 1989 roku, przyszły polityk wszedł Instytut Kultury i Języka w Pekinie, gdzie studiował chińskiego. Ponadto, prawo międzynarodowe badano je na Uniwersytecie Wuhan. Badanie trwało aż do 1991 roku.

kariera

W 1991 Masimow służył jako doradca prawny biur handlowych ZSRR w Chinach.

Po powrocie w 1991 roku stał na czele Departamentu Stosunków Zewnętrznych z Ministerstwa Pracy. Następnie Masimow pracował jako pracownika w strukturach rządowych i komercyjnych wartości Kazachstanie. Ich funkcje obejmują decyzję stosunków handlowych z Chinami i Hong Kongu.

Od 1992 roku obejmuje oficjalne stanowisko zastępcy dyrektora spółki „Kazahprigrantorg”, w latach 1992-1993 – starszy ekonomista w Ministerstwie Współpracy Gospodarczej z Zagranicą i zastępca dyrektora w spółce „Kazakhintorg” w chińskim mieście Urumczi.

W 1993 roku został mianowany Dyrektorem zewnętrznej działalności gospodarczej „Akceptacja”. Jest zaangażowany w dostawie w Kazachstanie chińskich towarów konsumpcyjnych.

W 1994 Masimow był dyrektorem domu handlowego w Hong Kongu, reprezentująca produktów kazachskich w azjatyckiej ryk. Niektórzy sugerują, że jego prawa ręka w tym czasie był przyszły doradca prezydenta Nazarbajewa i sekretarza Rady Bezpieczeństwa Bulat Utemuratov.

Wraz z rozwojem ich kariery Masimow nie przestaje rozwijać swoją edukację. W tym czasie stał się studentem Wydziału Finansów i Kredytów Akademii Państwowej w Kazachstanie w zarządzaniu KGAU. Kolejny dyplom uzyskano w 1995 roku.

Biografia Kärym Mäsymow sugeruje, że ma trzy oficjalne stopni: dwa z nich zostały uzyskane w Chinach i jeden w ojczyźnie.

Od 1995 Masimow staje się pracownikiem sektora bankowego. Od 1995 do 1997 roku pełnił funkcję kierownika ATF-Bank, którego założycielami byli właściciel „Akceptacja” Nurlan Kapparov Timur Kulibajewa i Bulat Utemuratov, który w tym czasie pełnił funkcję wiceministra przemysłu i handlu Kazachstanu. Rachunki bankowe miał agencji informacyjnej „khabar”, a także fundusze zestaw firm naftowych.

Od 1997 Masimow był na stanowisku Przewodniczącego Rady Nadzorczej „Turan Bank”, od 1997 do 2000 roku był przewodniczącym Halyk Savings Bank

Media wielokrotnie wspomniano, że dzięki temu, że Masimow stworzył skomplikowany system perekupok przez wiele spółek offshore, Halyk Bank stał się własnością Kulibajewa i jego żony Dinara Nazarbayeva. Według informacji z 2006 roku, w ich posiadaniu było ponad połowa akcji banku.

W 1999 Masimow został mianowany przewodniczący JSC „Narodowy Inwestycyjny Joint Stock Company Financial NSBK-group” i pozostał tam aż do 2000 roku.

Jednocześnie z oficerem służby kontynuował studia. W 1998 roku ukończył KGAU absolwent szkoły, aw 1999 – doktorat w Moskwie.

Ponadto Masimow był szkolony do naczelnego dyrektora, przedstawiony przez Columbia University w Nowym Jorku.

W 2000 roku został mianowany Minister Transportu i Łączności. W następnym roku objął Wicepremier Kassymzhomart Tokayev.

Wiele zauważyć, że oficjalna zawsze był członkiem zespołu Kulibajewa. Tłumaczy to fakt, że równolegle do wysokich stanowisk były zajęte i zespół inni Timur. Ta lista obejmuje prezes agencji antymonopolowej Erbolat Dosayev i minister transportu Ablay Myrzahmetov.

Masimow pozostał jako wicepremiera w ramach nowo mianowanego szefa rządu Imangali Tasmagambetow, który objął swoje obowiązki służbowe w styczniu 2002 roku. Rok później został asystentem Masimow polityki zagranicznej Kazachstanu prezydenta Nazarbajewa. W styczniu 2006 roku, po rezygnacji Danial Achmetow, objął stanowisko wicepremiera. Równolegle z tym Massimov pełnił funkcję Ministra Gospodarki.

W tym okresie, Kulibajewa, który wiosną 2006 roku został mianowany zastępcą przewodniczącego rady gospodarstwa majątku państwowego „Samruk”, był, zdaniem prasy, bardzo znaczącej postaci w dziedzinie gospodarki Kazachstanu.

W 2007 roku został mianowany Massimov Nazarbajewa na stanowisko premiera Kazachstanu. Nośniki takie umówić było postrzegane jako próba zdobycia pozycji Kulibajewa. Niektórzy analitycy, powołując się na wieloletnią współpracę z China Masimow, zasugerował, że zajmowana pozycja pozwoli mu wspierać interesy gospodarcze Chin. W związku z tym w prasie, więcej niż raz przed Masimow był używany przydomek „chiński”.

możliwy następca Nazarbajewa

Mediów stale dyskutowane na co Karim Masimow (premier) uważany Nazarbajewa jako możliwego następcę. To było również zauważyć, że największą przeszkodą do tego może być pochodzenie etniczne urzędnika.

Biografia Kärym Mäsymow, narodowości, które według wielu nie jest związany z Kazachów, jest wyraźne wskazanie, że jest to miejsce, w każdym społeczeństwie na jasnym wykształcony człowiek.

W 2012 roku, oficjalny Nazarbajew został wydany przez Prezesa Rady Ministrów, a wyznaczony na stanowisko szefa administracji prezydenckiej. następca Masimow w tej pozycji stało Serik Achmetow.

Mukhtar Abliazow, który wcześniej posiadał BTA Bank, w swoich wspomnieniach, również zauważyć, że Masimow był najbardziej realną kandydatem na stanowisko prezydenta Kazachstanu. Według niego, funkcjonariusz zawsze była nieodłącznym zdolność ominąć „fundamenty” do ustępstw. Umie milczeć, gdzie sytuacja tego wymaga, nigdy nie idzie na konflikcie i nie przechodzi na chamstwa.

Multimedia zauważyć, że długi pobyt Masimow w polityce (trzy razy był szefem rządu i pozostał w tej pozycji więcej niż wszyscy jego poprzednicy) można wytłumaczyć osobistej lojalności wobec Nazarbajewa. Rahat Alijew w swojej książce „The Godfather-in-law”, zauważył, że Masimow grał rolę głównego skarbnika prezydenta Kazachstanu. Stwierdzono również wielokrotnie podkreślał, że działał jako mediator w rozliczeniu tzw „Kazakhgate” skandalu, który wybuchł w 1999 roku. Było zamesheny wszyscy urzędnicy Kazachstanie są na stanowiskach rządowych. Premier w imieniu rządu było podpisanie zrzeczenia się pieniędzy, według badaczy z Ameryki, były niczym więcej niż łapówkę danej kazachskich urzędników, przedstawicieli amerykańskich firm naftowych. Fundusze te zostały przeniesione do banków szwajcarskich.

Projekty głośnych

Oprócz reformy sprawy administracyjnej, Masimow zaproponowano ambitne projekty, zwłaszcza idei staje się jednym z wielu krajów o wysokim poziomie konkurencyjności. wykonawczych także społecznej programowanego «sto szkół, sto szpitali”, a zwiększenie stopniowy rozwój przemysłu kazachskiej do 2020 roku.

ważny test

Dużym ciosem dla Karim Masimow był upadek finansowy, który dotknął świat w 2008 roku. Mimo że, jak prezydent republiki, zaprzecza negatywnym skutkom upadku gospodarki kraju. Przypomnijmy, że Kazachstan, podobnie jak wiele innych krajów, jest bezpośrednio uzależniona od cen surowców mineralnych.

EXPERT Satpayev Zasugerowano, że sytuacja Masimow nie była tak krytyczna. Miał potężne narzędzia dla utrzymania gospodarki kraju. Premier do przeprowadzenia dużych inwestycji środków pieniężnych w wysokości 1 biliona tenge (około 6 miliardów dolarów z Narodowego Funduszu Kazachstanu) w sprawie środków przeciwko regresu gospodarki.

Czy sukces programu rozwoju przemysłowego?

23 lutego 2010 program zmuszając rozwoju przemysłowego Kazachstanu został przyjęty przez rząd. Ona zakłada wzrost PKB o 50% w porównaniu do 2008 roku. Zatem Massimov okazało się bardzo trudne do wyjaśnienia rekord, od lata 2010 roku, rząd został poinformowany, że zakończono 72 projektów o łącznej wartości około miliarda $ 2.

Zgodnie z programem, to zakłada budowę 294 obiektów o wartości 8000000000000 tenge (około 50 mld $), co przyczynia się do stworzenia elastycznej gospodarki. Jednak wielu analityków projekt ten został przyjęty ze sceptycyzmem.

Ekspert w dziedzinie gospodarki Dosym Satpayev uważa, że idea programu jest dobry, ale jego realizacja nie posiada odpowiedniego poziomu, a osiągnięcia są zawyżone dane, jak biurokratyczny system Kazachstanu nie jest zdolny do innowacyjnego myślenia.

Ekonomista Kanat Berentayev widział zalet programu jest to, że małe i średnie przedsiębiorstwa musiały otrzymać pomoc finansową od państwa w postaci dopłat do oprocentowania, częściowych gwarancji na kredyty, a także zmniejszenie kosztów działalności poprzez budowę infrastruktury dla publicznych pieniędzy.

Drugi punkt dodatni, jego zdaniem, było to, że było zaplanowane Plan na celu przyspieszenie procesu zjednoczenia w unii celnej z Rosją i Białorusią, ale Berentayev zauważyć, że integracja powinna być przeprowadzona wyłącznie za zgodą społeczeństwa.

Współpraca z Chinami

Kazachski prasa wielokrotnie oskarżany Masimow w lobbingu pewnych grup finansowych, a także interesów Chin. Powodem zarzutów stała się głównym skandal w związku z rosnącym projektu soi i rzepaku Chin na terytorium Kazachstanu i projektów pożyczkowych rządu poprzez chińskiego „Eximbanku”.

Media doniosły, że biografia Karim Masimow jest ściśle związana z Chin. Na oficjalnej posiada bogate doświadczenie w zakresie współpracy z krajami Azji i niektórych przeciwników wskazywały na jego osobistych interesów w sektorze przedsiębiorstw, a także na zakup drogich nieruchomości w Singapurze. Ale te zarzuty musiały dokumentu i wsparcia.

Analityk Berentayev liny w jego wypowiedzi nie był skłonny do wyolbrzymiania chińską ekspansję w Kazachstanie. Jego zdaniem, wartości towarów w Chinach są kupowane tak wiele krajów, az ekonomicznego punktu widzenia, Kazachstan musi być wszystkie takie same, pod którego kontrolą spadnie depozytów. Zauważył również, że w ramach unii celnej, gospodarka kraju będzie w stanie oprzeć się wpływy Chin.

Masimow rola w rozwoju technologii informacyjnych

Premierzy Kazachstanu Kärym Mäsymow wzięło zainteresowanie w technologii informacyjnej. Od 2005 roku zaproponowano idei e-government. Do 2012 roku Kazachstan drugie miejsce po udziale w Singapurze w indeksie skali światowej, co dało obywatelom możliwość interakcji z Rady Ministrów za pośrednictwem trybu online. Należy również zauważyć, że innowator stworzył blog w internecie, i podkreślił, że wszyscy urzędnicy w Kazachstanie stały się aktywnymi uczestnikami systemu elektronicznego.

rodzina Masimow

Karim Masimow (biografia, rodzina, żona) jest często omawiane w prasie i telewizji. Jest żonaty, jest ojcem trójki dzieci. Jego żona – Dilara Masimow. Co jest napisane i powiedziane o takich urzędników jak Kärym Mäsymow? Rodzina, zgodnie z prasy i telewizji, zakupiony w 2008 roku, na rynku nieruchomości w Singapurze. Jego koszt to $ +7,5 mln zł. W Singapurze, studiował i córkę funkcjonariusza – Tamila.

hobby

Massimov Karim, którego biografia jest pełna jasnych wydarzeń, a jest profesjonalnym sportowcem. Wielokrotnie wspomniano, że Masimow interesuje się sztukami walki, pełnił funkcję prezesa Federacji tajski boks w Kazachstanie, a także honorowym prezesem Federacji Taekwondo. Ponadto, jest wielbicielem poezji chińskiej i japońskiej.

wniosek

Karim Masimow, biografia, narodowość jest przedstawiony w tym artykule, to żywy gracz produktywne na arenie politycznej. We wrześniu 2016 roku na mocy dekretu prezydenta Nazarbajewa, został usunięty ze stanowiska premiera. Massimov otrzymał nowe stanowisko szefa Komitetu Bezpieczeństwa Narodowego Republiki Kazachstanu.