94 Shares 8579 views

Cytaty Przewodniczącego Mao. „Notowania”: Chiński tłumaczenie na język rosyjski

Mao Tszedun – jedna z najbardziej brutalnych władców, nie tylko Chiny, ale na całym świecie. Nic dziwnego, że często jest traktowane na równi ze Stalinem. Oprócz przestrzegania doktryny marksizmu-leninizmu, mają wspólną cechą jest niezwykle sztywna kontrola kraju. Pod jego rządami, Chiny został całkowicie przekształcony w państwie socjalistycznym, a przejście było daleko od bezbolesny. Marksistowska ideologia leczył dość kreatywnie, które doprowadziły do tego, że chińska wersja stało się znane jako maoizmu. Cytaty Przewodniczącego Mao, opublikowane w formie książkowej w trakcie jego trwania, dają pełny obraz osobowości władcy i jego zdaniem komunistycznego sposobu organizowania stanu.


początku drogi

Mao Tszedun urodził się w rodzinie zamożnego rolnika w 1893 r. Klasyczny chiński otrzymał wykształcenie w szkole. Następnie służył w armii w czasie rewolucji 1911 roku, a następnie studia w kolegium nauczycielskiego. W 1918 roku Mao stworzył społeczeństwo „nowych ludzi.” Jego celem było znalezienie sposobów przekształcenia Chin. To właśnie w tym czasie przyszły Wielkiej Helmsman zapoznał się z ideologii marksistowsko-leninowskiej, ustalonej los Mao Zedonga i całego kraju.

Dzięki aktywnej pracy Mao Tszedun szybko staje się wpływową postacią polityczną. W 1921 roku stał się głównym delegatem Komunistycznej Partii Chin, aw 1923 roku w sąsiedztwie nacjonalistycznej partii Kuomintang. Dzięki takiej organizacji w całej swojej drodze przed dojściem do władzy Mao związany raczej sprzeczne postawy: niemal natychmiast był o różnice polityczne z jej lidera Chan Kay-szeka Mao Tszedun i szybko rozstał się z KMT, przyklejony do lewej w CCP. Jednak japońskiej inwazji w Chinach w 1936 roku zmuszony walczącymi stronami w czasie, aby dojść do porozumienia.

Wzrośnie do władzy

W czasie wojny z Japonią Mao Tszedun znacznie większą uwagę przywiązuje się do wzmocnienia ich pozycji politycznych wśród chłopstwa. Aktywnie prowadził czystki programowych, napisał serię artykułów, w którym zdefiniowane orientację chińskiej wersji komunizmu na chłopstwo, a nie miejskiej klasy robotniczej. Wraz z końcem wojny został zatrzymany i rozejm z Kuomintangu. Gwałtowne starcia między stronami doprowadziły do krwawej wojny domowej, która zakończyła się klęską Kuomintang, uciekł na Tajwan i głoszenia w 1949 roku w Chinach.

Mao Tszedun (Chiny): Droga do szczęścia na uboczu drogi ZSRR

Stany Zjednoczone wspierane Chan Kay-szek odmówił uznania nowej Republiki Mao Zedonga, w przeciwieństwie do Związku Radzieckiego. Pomiędzy tymi dwoma krajami została podpisana w 1950 roku traktat o wzajemnej pomocy i przyjaźni. Chemiczna, kolektywizacja, plan pięcioletni „dogonić i wyprzedzić” – wszystko, co było charakterystyczne dla okresu represji stalinowskich w ZSRR, a teraz odwiedził Chiny. Mao Tszedun po śmierci Stalina stał się najbardziej wpływowym przywódcą komunistycznego na świecie, w każdy możliwy sposób, aby zachęcić coraz bardziej rosnący kult jego osobowości. Jednak szybko stało się jasne, że polityka przymusowej „Wielkiego Skoku” nie daje wymierne rezultaty. Gwałtownie spadła do poziomu życia chłopstwa, wzrostu inflacji, wielkość produkcji spadła. głód w kraju.

Rewolucja kulturalna

W 60 lat Chiny aktywnie rozpoczął prześladowania dysydentów. Według sygnału strzału programu odpadów artykuł Yao Venyunya „Nowa wersja dramatu historycznego” Oddalenie Hai Jui. „Chiński historyk nie Ghanem został oskarżony o anty-socjalizm i krytykował metody polityczne partii rządzącej. Następnie rozpoczął serię krwawych represji. Zwolennicy Mao na opierały bardzo wdzięczny za takie cele publiczność – niedojrzały młodzieży, z którego oddziały Czerwonej Gwardii powstały tysiące ludzi zginęło w wyniku „rewolucji kulturalnej”, setki tysięcy wydalonych z kraju, jeszcze prowadził wiele .. e zostali zmuszeni do popełnienia samobójstwa i to było w tym czasie przychodzi słynne „cytaty.” – to książka, w której Mao Tszedun najpełniej ujawnia swoje poglądy na temat administracji państwowej i więcej.

Nowa Biblia komuniści

Kolekcja kluczowych wypowiedzi Mao Zedong został wydany przez rząd w 1966 r. Jego nakład był tak wielki, że może to być tylko w porównaniu z obiegiem święte księgi – Koranu, Biblii i Tory. Właściwie niemal religijny kult tej publikacji jest nie tylko pożądane, ale także domniemanych zwolenników Mao. Pierwsze tłumaczenie z chińskiego na rosyjski notowań przewodniczącego Mao Zedonga zostało popełnione w 1967 roku. Zawiera on fragmenty artykułów i wystąpień Wielki Sternik. W tłumaczeniu Zachodniej tej pracy nieco ironicznie nazywany „Little Red Book”, ponieważ jest to najbardziej powszechnie wydanie kieszonkowe – dzięki czemu można go nosić zawsze ze mną. Tłumaczenie z chińskiego na rosyjski brzmiał znacznie więcej szczegółów: „Kolekcja cytatów z przewodniczącego Mao Zedonga.” Książka została przetłumaczona nawet esperanto.

Cytaty Przewodniczącego Mao – masy

Poszukujących specjalną kolekcję zorganizowanych klubów, będzie nawet w godzinach pracy. Wierzono, że po takiej pracy pracownik będzie znacznie bardziej skuteczna, aby poradzić sobie z ich obowiązków. Na każdym kroku wisiały plakaty z wizerunkiem ludzi trzymających się za ręce w „ofercie”. Przewodnik do czytania tej książki motyw przewodni usłyszał dwa słowa – do nauki i zastosowania. Zalecono, aby nauczyć się podstawowych wyrażeń na pamięć. Artykuły prasowe musiały regularnie to zacytować Mao Zedong, z przeznaczyć je pogrubioną czcionką, że nikt nie miał żadnych wątpliwości co do ich autorstwa.

Najbardziej uderzające oświadczenia

Zasadniczo, cytaty Mao Zedong wpływają przedmiotem walki politycznej między socjalizmem a kapitalizmem. Głównym przeciwnikiem wolnej ludzkości uznał amerykański imperializm. Nazywając ją papierowym tygrysem, Mao wezwał ludzi na całym świecie jednoczą się w walce z nim. Wczasy w jego teorii o trzeciej wojnie światowej. On wyraźnie wyjaśnia, że mimo potępienia możliwością wybuchu kolejnego konfliktu światowej, kiedy to nastąpi, będzie korzystać tylko. W rzeczywistości, po ZSRR o populacji 200 milionów ludzi z Pierwszego Świata urodził, po drugie – w całym obozie socjalistycznym, a to jest 900 milionów. Po trzecie, miał nadzieję, przyjdzie do socjalizmu w ogóle na całym świecie.

Również w „ofercie” można znaleźć i wypowiedzi o charakterze bardziej ogólnym, choć ich udział jest o wiele mniejszy niż ataki przeciwko imperializmowi. Na przykład, taka filozoficzna propozycja: „To jest do pomyślenia, tam jest” – rehash znanego aforyzmu Kartezjusza. Albo odkrywczy pogląd, że polityka – to wojna bez rozlewu krwi, podczas wojny – polityka z rozlewem krwi.
W ogóle, cytaty Mao Zedonga podane w „małej czerwonej książki”, daje dość pełny obraz, jakim człowiekiem był wielki sternik. Brak szczególnych rewelacji nie będzie go znaleźć, ale być może z perspektywy historycznej dla nich to będzie ciekawe do czytania.