151 Shares 1010 views

Okres przechowywania serów z różnych odmian i wywiadów przechowywania

Ser jest jednym z najbardziej popularnych i kochany przez wielu kochanek żywności. Jest on używany do żywności w postaci własnej lub jako część szerokiej gamy potraw. A niektóre gospodynie nie myśleć o tym, że specjalne warunki przechowywania wymaganych produktów mlecznych. Po tym wszystkim, jeśli nie brać pod uwagę trwałość sera, jest on nie tylko zepsuć swój smak, ale może również prowadzić do zatrucia. Aby tego uniknąć, należy złożyć, jak przechowywać produkt, na jak długo może pozostać świeże i można go przedłużyć jego bezpieczne użytkowanie.

rodzaje sera

Produkt ten wykonany jest z mleka. Ponadto, może to być mleko krowie, a owiec lub kóz. Zgodnie z tym, jak również sposobu wytwarzania i od obecności innych składników, serów może być podzielone na kilka typów:

 • Sery twarde mają bardzo gęstą strukturę. Duże otwory w nich nie są one zwykle prawie niewidoczne. To dlatego, że produkcja serów twardych są pod ciśnieniem około 6 miesięcy. Te odmiany, takie jak parmezan, gouda, „Hero”, Holendrzy i inni.
 • Półtwarde sery różnią miękką teksturę, ale nadal są one dość gęsta. Otwory mogą być małe, średnie, a nawet bardzo duże, tak jak w mazdamer.
 • Miękki ser ma niewielki okres dojrzewania. Często te rodzaje konsystencji przypomina twaróg lub delikatny krem. Zwykle nie mają skórkę i są od razu gotowe do użycia. Są to sery, jako Adygei, mascarpone, ricotta, mozzarella i innych.
 • Odmiany marynowane dojrzewać i przechowywano w solance. Mogą one mieć różną gęstość, ale zwykle bardzo słony. Najsłynniejsze są sery ser solanka, Ser Suluguni chechil.
 • Przetwarzane są jeszcze różne inne składniki w swoim składzie oprócz twarogu i masła. To może być śmietana, tłuszcze roślinne, aromaty. Aby wykonać specjalne Urządzenia topiące sole stosowane są takie ser miękką konsystencję. Ser topiony bardzo dużo, na przykład, „Przyjaźń”, „bursztyn”, „Viola”, „Hochland” i inne.

Z tego, co trwałość zależy od sera

Ten produkt mleczny ma specjalnych warunków przechowywania. Są one w dużej mierze zależy od odmiany sera. Ale są też inne czynniki, które utrzymują je świeże i nie spożywać żywności spleśniałe lub zepsutej żywności. Zanim kupisz go w sklepie, trzeba znać cechy dla tego rodzaju sera. Niepożądane jest do wykorzystania w produkcie spożywczym, trwałość zbliża się do końca. Aby zapisać sera w domu jest bardzo ważne, aby przestrzegać pewnych warunkach temperatury, wilgotności i innych parametrów.

Niska temperatura ma negatywny wpływ na produkt. Po sera jest „żywy”. Wysokie temperatury może ulec pogorszeniu. Dużo wilgoci prowadzi do formy, ale na niskim poziomie po wyschnięciu. Szczególnie małe jest trwałość sera pakowanego: jeśli jest cięty na kawałki, nadaje się do jedzenia nie więcej niż 3 dni.

Podstawowe warunki przechowywania sera

Nie rób duże zapasy tego produktu. Po upływie okresu ważności ser, nawet w szczelnie zamkniętych pojemnikach wynosi 2 miesiące, a piece cut jest utrzymywana nawet mniejszy. Powinieneś wiedzieć, że różne odmiany powinny być umieszczone oddzielnie. Po tym wszystkim, nie tylko one wymagają specjalnych warunków przechowywania, ale także wyjątkowy smak. Na przykład, taki rzadki w lodówce naszego sera Housewives muszą być trzymane z dala od innych produktów spożywczych w zamkniętych opakowaniach. Odmiany marynowane są przechowywane w banku lub na patelni umieszczonej w specjalnej solanki. Okres trwałości serem, przygotowane z własnych rąk, nie może być więcej niż 2-3 dni.

Ważne jest, aby przestrzegać warunków przechowywania produktu. Ser musi być zapakowany. przechowywanie domu lepiej jest kupić specjalny Sarnitsa z ceramiki lub szkła z wentylowaną pokrywą. Należy również przestrzegać warunków temperatury – od 3 do 10 stopni. I pożądane jest, aby temperatura nie wahaj się, bo nie lubi ser. Ale zachować ten produkt może być nawet bez chłodzenia. W tym celu, jest on owinięty w płótno nasączone słoną wodą i umieszcza się w wentylowanym pomieszczeniu, z dala od światła słonecznego.

Jak zwiększyć trwałość sera w lodówce

Zazwyczaj gospodynie kupują produkty z oczekiwaniem przez kilka dni. Ale zdarza się tak, że konieczne jest, aby przedłużyć ich trwałość. Istnieją pewne zasady sposobu przechowywania serów w lodówce dłużej niż kilka dni, tak że nie jest on uszkodzony:

 • umieścić go w zamkniętym zbiorniku lub pojemniku próżniowym;
 • położyć kostkę cukru w opakowaniu i zastąpić ją codziennie;
 • marynowany ser przechowywany w mleku lub specjalnej solance;
 • jeśli nie ma specjalny pojemnik do przechowywania sera, można owinąć je w folię lub folię, ale najlepszy – w pergaminu;
 • miejsce to musi być na dolnej półce lodówki lub na drzwiach;
 • przechowywać wszystkie odmiany od siebie.

Jak to jest możliwe, aby zapisać ten produkt

Aby zwiększyć trwałość sera, trzeba wiedzieć, z którą szybko się pogarsza. Podczas przechowywania produktu należy unikać:

 • Niska temperatura tylko sery miękkie zamrażania przez kilka dni;
 • ekstremalne temperatury;
 • zamknięte torby z tworzyw sztucznych;
 • rozdzielenie go na małe kawałki, które są popękane i szybko wysycha, nawet podczas przechowywania;
 • nie jest konieczne, aby zawinąć ser w papierze.

Jak przechowywać twardy typ

Ten ser jest znacznie dłuższa niż druga zachowuje świeżość i smak lodówce. Ale nadal muszą być przestrzegane niezbędne warunki przechowywania. Mimo to, trwałość sera wynosi nie więcej niż miesiąc. I trzeba regularnie sprawdzać go na plamy pleśni lub uszkodzonych miejsc. Do sera zachowanym potrzebuje już następujące warunki:

 • Wysoka wilgotność – 90%, więc lepiej jest zachować folii polietylenowej zamiast w papierze;
 • Temperatura powietrza powinna wynosić od 3 do 10 stopni, silny Ser zimno nie lubi;
 • miejsce składowania powinno być dobrze wentylowane, niepożądane sąsiedztwo silnych pachnących produktów.

Niektórzy polecają, aby utrzymać dłuższą twardego sera, umieścić w opakowaniu obok niego kawałek cukru rafinowanego lub jakiegoś makaronu. Nieco mniej półtwardy jest przechowywany. Jest lepiej nadaje się do kanapek niż gorących posiłków. Dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę, na przykład, trwałość sera Lambert – bardzo popularna odmiana.

Przechowywanie miękkich serów

Ten produkt najlepiej przechowywać w oryginalnych opakowaniach. Można także umieścić go w zamkniętym pojemniku, takim jak garnku szkliwa. Takie składowanie chroni miękki ser z pękaniu. Odmiany te mogą być umieszczone w zamrażarce, nie straci smak. Ale można zachować je jako nie więcej niż 3 dni. Ponadto, zaledwie kilka dni utrzymuje się w otwartym opakowaniu i serem. Szybko zaczyna wyschnięcia i w szczelnie zamkniętych opakowaniach może stać się nudny.

Jest mały, a okres trwałości serem Adygei, chociaż, w przeciwieństwie do innych miękkich gatunków, przechodzi pasteryzacji w wysokiej temperaturze. Ale nawet w oryginalnym opakowaniu jest przechowywany nie dłużej niż miesiąc, a po otwarciu domu – zaledwie tydzień. Adygei ser w lodówce jest lepiej umieścić w szklanej miski, szczelnie zamknąć pokrywę i umieścić oddzielnie od innych produktów.

sery topione

Wiele gospodyń domowych wolą ich durum. Korzyści te obejmują lepsze wchłanianie przez organizm, jak również szeroką gamę smaków. Ponadto, okres trwałości serów topionych jest nieco większa niż innych odmian. Oryginalne opakowanie może być przechowywane przez kilka miesięcy – kilka odmian do sześciu miesięcy. Serek śmietankowy można zamrozić, więc łatwiej będzie użyć do przygotowania wielu potraw. Ale po otwarciu opakowania, przechowywania może być tylko kilka dni: schnie szybko. Jest to najlepiej zachowany ser, zawinięte w folię. A także w celu określenia jego przydatności do spożycia, trzeba dokładnie rozważyć obecność pleśni na serze. Kiedy ciemne plamy lub produkt cuchnący lepiej spadła.

Oznaki zepsucia sera

Ten produkt jest wynikiem aktywności drobnoustrojów, więc mówią, że jest on dojrzewania. Zwykle sprzedawane w sklepach już dojrzałego sera, ale w trakcie przechowywania może rozwijać mikroorganizmy. W wyniku nagromadzenia produktów rozpadu białek mogą wystąpić zjełczały smak lub nadmierną ostrością. W niektórych odmianach milkstone przechowywania utworzony jako białe kropki. Ten spadek osadu soli wapnia. Ponadto powierzchnia sera może rozwijać się różowe plamy – znak mikroflory drożdży. Często tworzą ciemne miejsca, co wskazuje na tworzenie się pleśni. Białe plamy i zgniły zapach – oznaką rozwoju zgniły mikroflory. W przypadku uszkodzenia opakowania sera zaczyna wysychać, schudnąć. Po zamrożeniu Większość odmian sera kruszonką, ich walory smakowe pogarsza.

Co zrobić z zepsutego sera

Jeśli nie wiesz, co trwałości sera z, można założyć, że pogorszyła się. Kiedy to się stało z twardych gatunków sera, na przykład, nie było pleśni, można go wyciąć. Pozostała część jest odpowiedni do spożycia przez człowieka. Jeżeli ser jest suchy, należy je umieścić w pojemniku z mlekiem przez kilka godzin. Ten zepsuty ser lepiej jest użyć w żywności po obróbce cieplnej, takich jak pieczone warzywa lub mięso, zrobić kanapki na ciepło lub pizzę.