561 Shares 2126 views

Biografia Garibaldi Dzhuzeppe i ciekawych faktów z życia

Że kojarzy nam się z Włoch? Zazwyczaj skórzane buty, wielka architektura i silne dziedzictwo historyczne. A poza tym, nie jest to nazwa, która jest ściśle związana z tym krajem. I ta nazwa – Giuseppe Garibaldi.


lider Rodina

Człowiek uznany bohaterem narodowym Włoch, urodził się w Nicei, dziś jest terytorium Francji. W sposób zwyczajowo przyjęty z postaci historycznych, Garibaldi Giuseppe pochodził z prostej rodziny żeglarz, który nie mógł nakładać piętno na jego biografii. Jako bardzo młody, odkrył swoją miłość do morza i kontynuował rodzinną firmę, wynajął statek i udał się do surfowania oceanu.

Garibaldi Dzhuzeppe był drugim dzieckiem w rodzinie, ale od dzieciństwa był otoczony troską, podziwu i miłości, które są drogę wzajemnej. Jako dziecko, przyszły bohater narodowy we Włoszech był bardzo przywiązany do matki, a później w swoich wspomnieniach z dumą i rodzaj podziwu nazwał to „model kobieta”.

Jeśli chodzi o stosunki z ojcem, Garibaldi Dzhuzeppe trzymał mu szczególną wdzięczność za wszystko, co stary marynarz zrobił dla niego. ulubiony Ludowa nigdy nie zaprzeczył, że dość często jego rodzina znajduje się w trudnej sytuacji, ale tata zawsze znalazł sposób, aby wszystko wróciło do normy i umożliwienia zużycia istniejących problemów.

Edukacja bohatera narodowego

Całkiem naturalnie, marynarz w rodzinie może być mowy o jakimkolwiek eleganckim wychowania. Młody Giuseppe nigdy nie studiował gimnastyki i ogrodzenia, które było dość powszechne w tych dniach. Zamiast tego, fizyczny trening Garibaldi Dzhuzeppe odbyła się na statku, bo wczesne dzieciństwo pomagając ojcu.

Jedynym mniej lub bardziej tradycyjny sport, który udało się opanować jako dziecko przyszłość słynny włoski, miał pływać, niech Giuseppe dość łatwo.

szkolenie

Nauka jako chłopiec uczył się z kapłanami, to było dość powszechne w Piemoncie. Jednak należy zauważyć, że w tym względzie miał szczęście więcej niż inni. Przede wszystkim zauważmy, że edukacja przyszłego bohatera narodowego zapłacił bardzo dużo uwagi do swojego starszego brata, dla którego było to niezwykle ważne, aby zaszczepić miłość do nauk Giuseppe. również miał rękę w jej tworzeniu i Areny oficerem, który w rzeczywistości, nauczył chłopca kochać swój kraj, język i kulturę.

Że oficer Arena powiedział mu o słynnych bitew i wielkości Rzymu, o trudach i niedostatków, podbojów i osiągnięć, które spotkały Włochy podczas jego istnienia. Jest oczywiste, że Giuseppe Garibaldi, którego biografia zawiera ogromną ilość całkowicie niewiarygodne fakty zostały wychowane na opowieściach o swoich opiekunów.

Dobre serce bohater

Przed przejściem do bardziej dojrzałego segmentu biografii krajowego ulubionych, należy zauważyć fakt, że zawsze był człowiekiem o szerokiej duszy, zdolnej do współczucia i czasu przyjść do pomocy, jeśli jest to konieczne. Nawet osiem lat, Giuseppe Garibaldi, którego biografia pełna jest podobnych faktów, uratował życie jednej z lokalnych praczki, spadł do rowu do płukania prania. Nieco później, napędzany przez pragnienie przygody, chłopiec poszedł do łodzi, aby zobaczyć Genua w towarzystwie trzech szkolnych przyjaciół. Pomysł facetów prawie udało, kiedy dogonił statek wysłany ojca Giuseppe, dowiedział się o podstęp.

Bardziej niż cokolwiek, chłopiec kochał swój kraj i niekończące się morze – wbrew nadziejom ojca poświęcił całą swoją młodość stoczniowy, w bardzo młodym wieku przysięgę umierać za Ojczyznę.

decydującym kolej

Ten niepohamowany patriotyzm, który urodził się we wczesnym dzieciństwie, w sercu chłopca, w końcu nagle zmienił swoje przeznaczenie. Giuseppe Garibaldi, krótka biografia, które nie mogą pomieścić pół przygody bohatera ludowego, wkrótce zmęczony pływania i rutynowych zakupów. Umysł i serce starał się żyć dla dobra ojczyzny.

Dlatego opuścił normalna rzecz i poszedł w 1831 roku w Marsylii, gdzie spotkał jednego ze swoich najlepszych przyjaciół – Mazzini.

nowy przyjaciel

Młody człowiek, z którym łatwo znaleźć wspólny język z naszą historię bohatera, pojawiła rodem z klasycznego wykształconej rodziny – jego ojciec był lekarzem, a właściciel jest bardzo jasne i konkretne poglądy polityczne. Całkiem naturalnie, miłość do ojczyzny, on wchłaniany niemal z mlekiem matki.

Giuseppe Garibaldi i Dzhuzeppe Madzini po prostu nie mógł być przyjaciółmi – tak podobne były ich poglądy na temat świata i życia w ogóle. Młody pisarz chętny na wolności i przyszłego bohatera narodowego we Włoszech bardzo szybko znaleźli wspólny język i wkrótce jest postrzegany przez niektórych jako jeden.

Należy zauważyć, że w tym czasie znajomy z Dzhuzeppe Garibaldi Mazzini jest aktywnie zaangażowana w działalność polityczną, nagłówek kilka patriotycznych społeczeństw, w tym „Młode Włochy”, gdzie pierwszą rzeczą, a jego nowy przyjaciel wszedł.

Pierwszym krokiem do rewolucji

działaczka polityczna kariera i postać jest niemal nierozerwalnie związane z ruchami, które doprowadziły jego przyjaciela i inspiratora. Jest zaangażowany Mazzini Giuseppe Garibaldi, Włochy, dla których to było przede wszystkim udziałem w tzw wyprawy Saint-zhyulenskoy, które jednak nie powiodła się. Niektórzy bracia w wierzeniach następnie aresztowany, a dla najbardziej Garibaldi pozostał tylko wyjście – natychmiastowy lot.

Na krótko powrócił do swojej rodzinnej Nicei, ale w najbliższej przyszłości po raz kolejny udał się do Marsylii, gdzie wraz z Mazzini został skazany na śmierć, który, na szczęście, udało się uciec. Co czeka w przyszłości Giuseppe Garibaldi? Krótka biografia początkujący polityk, mówi nam, że jakiś czas spędził w głębokiej konspiracji, a następnie przeniósł się do dalszych działań.

Rozpocznij karierę pirata

Po niepowodzeniu w Marsylii, Włoch udał się do Rio de Janeiro, gdzie zapoznał się z Rossiniego, był w stanie szybko wyposażyć statek i zebrać małą załogę. Statek, niosąc pod inne towary zostały ukryte małe ramiona, został nazwany na cześć starego przyjaciela i inspirator – „Mazzini”.

Podczas jednego z lotów w morzu spotkali Goleta, który bez walki został schwytany i dostosowaną do własnych potrzeb działaczy. Załoga nie boli: zdecydowany uczyć jego zespół lekcję, Garibaldi wylądował pasażerów łodzi dostarczył im przepisami i uwolniony w pobliżu wyspy St Catherine .. „Mazzini” również został zatopiony w celach bezpieczeństwa.

Rewolucja 1848 roku

Opór we Włoszech i Austrii były szczególnie silne w tym okresie. Giuseppe Garibaldi – włoski rewolucjonista, patriota i działacz – oczywiście, nie mógł zatrzymać się i natychmiast zaoferował swoje usługi w prawo, potem Carlo Alberto, ale został odrzucony. Zamiast tego udało mu się zebrać oddział ochotników i uczestniczyć w opór Austriaków.

Po sprawdziły się w walkach prowadzonych dzielnego i odważnego dowódcy, że bardzo szybko musiał zrezygnować i pozostawić do Szwajcarii ze względu na znaczną przewagę liczebną wroga. To było wtedy, że stał się znaną postacią we Włoszech, którzy byli równi. W odpowiedzi na odwagę Dzhuzeppe Garibaldi miał okazję prowadzić obronę powstańca w momencie Sycylii.

Pod koniec 1848 roku wstąpił do służby urzędowe w Rzymie i został nawet wybrany do parlamentu. Giuseppe Garibaldi, Włochy zobowiązany jest do kilku zwycięstw nad Francuzami, oblężenia miasta w tym czasie. Nie mniej udane były jego ofensywę przeciwko Neapolitans, odbyło się w Velletri i Palestyny.

Zastój w życiu Garibaldiego

Po kilku bardzo udanych nie bitwach narodowy bohater musiał czasowo emigrować do Ameryki Północnej, skąd wrócił dopiero w 1854 roku. Jego żona Anita w tym czasie już nie żył, a Garibaldi mieszkała na Sardynii, wybierając dla siebie ciche, spokojne życie, z dala od ideałów narodowych i przerażającymi konfrontacji.

Udział w zjednoczeniu Włoch

Całkiem naturalnie, cicha i niepozorna praca Dzhuzeppe Garibaldi przez długi czas nie mógł sprostać, więc w maju 1859 roku, spotkał się z Cavour, a następnie mówił przed wojskami austriackimi Sardynii jako generał. Konfrontacja była bardzo udana, a w niedalekiej przyszłości Garibaldi był zamiar iść z wojskiem do Rzymu, ale jego plan się nie udało. Victor Emmanuel II, z obawy zerwania współpracy wojskowej z Napoleona III, udaremnione tego zamiaru.

Miało to wpływ Garibaldi wystarczająco silny – zrezygnował rangę i zastępca generał Sardynia, rozwiązał swoje oddziały, ale wezwał do kolejnego żołnierza, aby zachować czujność i być gotowy, aby przejść do większej aktywności.

self-podbój

Historyczny portret Garibaldi Dzhuzeppe który opracował do tej pory, nie pozwala nawet przyznać, że działacz i patriota porzucił marzenia. Wkrótce, w 1860 roku, zatrudnia 2 statek z załogą i nielegalnie wysłany na Sycylię, gdzie nie wielka strata wygrywa bitwy wyzwolenia. Na pełnym cyklu wyspy z najeźdźcami z Garibaldi zajęło tylko 2 miesiące, po czym kontynuował swoją pracę z jeszcze większą gorliwością.

Na Sycylii, a następnie uwolnienie Neapolu, gdzie wojska byłego Sardynii Generalny udał się na południe Włoch. W tych walkach udało się również zdobyć, a wkrótce 18 lutego 1861 ziemia połączony został przemianowany Viktorom Emmanuilom II we włoskim Brytanii.

Dla wielu zwolenników Dzhuzeppe Garibaldi decyzja była bardzo nieoczekiwane – ziemia z trudem zdobyty nagle podane do króla Sardynii, który jest teraz bezpośrednio zależny od ich losu.

działania promocyjne

Musimy porozmawiać o życiu i przeznaczeniu Giuseppe Garibaldi krótko jako ograniczone do zakresu art. Jednak nie możemy nie wspominając o tym, że był zaangażowany nie tylko w sprawach wojskowych. Jako człowiek bardzo wykształcony, mógł prowadzić mas, był wyróżnia wyraźnymi cechami dyplomatycznych.

W 1867 Garibaldi tymczasowo opuścić karierę wojskową i wysłany na północy Włoch i centralnych regionach kraju, działając jako propagandysta. W tym czasie, podstawą jego życia jest wyłącznie działalność propagandowa, która w większości przypadków jest uwieńczone sukcesem.

Dzięki aktywnej polityki wyzwolenia i stałych wizyt w miastach kraju, portret Giuseppe Garibaldi stała się znana wszystkim i spotkać się z nim już jako bohater narodowy.

Ciąg dalszy walki

W 1871 roku kariera wojskowa bohatera narodowego Włoch wraca do góry. Giuseppe Garibaldi zaangażowany w walce pruskich zaborców, która dominuje, więc otrzymuje we Francji na stanowisko zastępcy.

Trudna życie bohatera narodowego

Dzisiaj, zdjęcia Dzhuzeppe Garibaldi można znaleźć w każdej książce historii, jego biografia jest badany prawie dokładnie, że jest kochany i czczony we Włoszech i ceniony na całym świecie. Wydaje się, że ten człowiek ma smak chwałę za jego życia, żył jasne, ciekawe życie. Ale nie każdy wie, że to było bardzo trudne, a nawet niemożliwe do przewidzenia momentach.

Przykładem jest o prześladowaniach i licznych walkach, które są bogate w jego biografii, ale z prostego codziennego życia … los przygotował bohater narodowy we Włoszech dużo testów.

Na przykład, pierwsza żona, Anna Ribeira de Silva, który dał mu dzieci, umiera na malarię podczas podróży Garibaldi, uczestnicząc w niekończących się walkach o wyzwolenie. Dla bohatera narodowego było dość cios.

Z biegiem czasu, Garibaldi postanawia ożenić się po raz drugi. Jego wybrańcy stać młody Milanese Hrabina Raimondi, która jednak niemal rzuca się na ołtarzu. Stan szczęście nie stało się w tym przypadku ze względu na dziecko, którego włoski wyzwoliciel odmówił uznania jego. Jednak oficjalnie małżeństwo miało miejsce Garibaldi obciążone przez kolejne 19 lat, aż do rozpuszczenia.

Niemal natychmiast po odzyskaniu wolności włoski działacz ożenił się po raz trzeci. Jego narzeczona nie miał wysokich rangą urzędników, bez wielkich nazwisk, jak zwykłą pielęgniarką małej wnuczki Garibaldi.

Pomimo tak bogatego doświadczenia rodzinnego i obecności pięciorga dzieci, zmarł Dzhuzeppe Garibaldi w zupełnej samotności, opuścił rodzinę i przyjaciół …

ciekawostki

Nawiasem mówiąc, nie tylko wybitne historyczne wyczyny słynnego Giuseppe Garibaldi. Był w stanie mówić, a jako takie trendy. Wyrażenie „czerwone koszule” ukazał się dzięki niemu. Chodzi o to, że ulubiony ubiór włoskiego koszuli rewolucyjnej była czerwona, która została uzupełniona o sombrero i poncho. Na pierwszy rzut oka może wydawać się dziwny strój, ale jego zespół inspirowany sposób Garibaldi, szybko objął on ma taki styl, tym samym wprowadzając modę czerwone, widoczne z daleka, koszule.

Włoski rewolucyjny dał się poznać nie tylko jako utalentowany dyplomata, dowódca wojskowy i patriotą, ale musiał udowodnić sobie, a także w dziedzinie literackiej, pisząc w tym czasie szereg wspomnień o których wieloaspektowy osobowość Giuseppe Garibaldi był tak jasny i zrozumiały dla współczesnego człowieka.