200 Shares 9049 views

Czy zapalenie otrzewnej brzucha niebezpieczne?

Otrzewnej brzucha jest chorobą o charakterze zapalnym, który jest zlokalizowany, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio do jamy otrzewnej. Specjaliści obecnie zidentyfikować kilka czynników wywołujących ten problem, w tym wejściu mikroorganizmów w sterylnej jamy otrzewnowej. Następnie bakterie mnożą się szybko, w związku z czym jest proces zapalny. W tym artykule będziemy mówić o co zapalenie otrzewnej jamy brzusznej. Również rozważyć jego warianty i podstawowe metody leczenia.


klasyfikacja

Do tej pory naukowcy zidentyfikowali wiele chorób jamy brzusznej ustnej. Ich leczenie, objawy i późniejsza rehabilitacja są bardzo podobne. Jak pokazuje praktyka, niektórzy pacjenci i zupełnie niezależnie postawili sobie za błędnej diagnozy choroby biorąc różne. Jednak w tym artykule będziemy dotykać tylko jeden, który ma swoje własne specyficzne cechy. Tak, istnieje kilka rodzajów zapalenia otrzewnej:

  • Tak zwane spontaniczne zapalenie otrzewnej brzucha charakteryzuje akumulacja w obszarze cieczy, która z kolei pojawia się na skutek zaburzeń czynności wątroby. Często choroba jest diagnozowana w kategorii ludzi, którzy korzystają z dializ.
  • Wtórne zapalenie otrzewnej jamy brzusznej często rozwija się w wyniku uszkodzenia mechanicznego. może to być wiele zaburzeń przewodu żołądkowo-jelitowego (na przykład, wrzód, pocisk ran, zapalenie pęcherzyka żółciowego itp.)
  • Ropne zapalenie otrzewnej jamy brzusznej powstaje ze względu na tak zwaną niedowład jelit, który jest następnie od razu wylaniem ścian naczyń krwionośnych w samej wnęki.

Objawy choroby:

  1. Zwykły ból brzucha.
  2. Obecność krwi w stolcu.
  3. Gorączka.
  4. Znaczna utrata apetytu.
  5. Zwiększona potliwość.
  6. Wymioty.
  7. Wzdęcia.

leczenie

Jeśli zauważysz na wszystkich wyżej wymienionych objawów, należy niezwłocznie skorzystać z pomocy wykwalifikowanego specjalisty. W przeciwnym razie, jeśli będzie, jak mówią, aby opóźnić wizytę, konsekwencje nie są najbardziej korzystne. Tak więc, terapia pociąga za sobą całkowite usunięcie źródła zakażenia i następnie usunięcie procesów zapalnych. W rzeczywistości, jeśli wierzyć ekspertom, czas trwania i skuteczność leczenia zależy w dużej mierze od pierwotnej przyczyny, które wywołały chorobę. Aby pozbyć się łagodnej postaci choroby, zazwyczaj antybiotyk został przepisany. W zaawansowanych stadiach choroby antybiotyki są mało prawdopodobne, aby poradzić sobie z jego pierwotnej funkcji. W takich sytuacjach często wymagają szybkiej interwencji chirurgicznej. Oczywiście, w tym przypadku, proces rehabilitacji potrwa trochę dłużej, prawdopodobnie trzeba i realizacja odbudowy jamy brzusznej. W odniesieniu do tego ostatniego, to rozwiązuje tylko specjalista.