490 Shares 2423 views

Masakra w szkole „Columbine” 20 kwiecień 1999 – Eric Harris, Dylan Klibold, lista zabitych i rannych

W najnowszej historii USA masakry w szkole „Columbine” zajmuje szczególne miejsce. Masakra przez dwóch nastolatków, wstrząsnęła całym krajem. To wydarzenie doprowadziło do publicznej debaty na temat brutalnych gier wideo i zezwolenia na zakup broni palnej.


Harris i Klibold

Szkoła „Columbine” w stanie Kolorado nie różniła się od tysięcy innych placówek oświatowych w całym kraju. Tutaj, w ostatniej klasie studiował przyjaciół Eric i Dylan. Różnią się trudny charakter i dziwne nawyki. W ciągu zaledwie kilku lat, zanim nastąpił masowy mord w szkołach „Columbine” studenci byli w policji z powodu wandalizmu i kradzieży.

Młodych ludzi w konflikcie z rówieśnikami. Eric Harris udał się do psychiatry, bo z tego, co on ma depresję został znaleziony. Brał leki, które mogłyby mieć negatywny wpływ na jego zachowanie. Przyjaciele byli blog w internecie, który określonymi amatorskie filmy związane z produkcją materiałów wybuchowych i broni.

Rzut strzelcy

20 kwietnia 1999, Eric i Dylan planują wybuch we własnej szkole. W tym celu mają one przez kilka miesięcy potajemnie zaangażowanych w produkcję różnych bomb. Zgodnie z ich planem, musieli położyć wybuchowych w stołówce szkolnej i iść na ulicę. Raz wywołane detonator, strzały musiała otworzyć ogień studenci rzucili się w panice i personelu. Wszyscy przyjaciele zabije do pięciuset ludzi.

Jeśli bomby były produkowane przez Eric i Dylan rzemieślniczych, a następnie dostać broń, musieli udać się do sztuczki. Żaden ze strzelców nie była jeszcze pełnoletnia, więc poprosili kupić znajome pni, które na ten udał się do Denver. Nie miała pojęcia o planach Harissa i Klibolda.

atak start

20 kwietnia 1999 znajomych przyszedł do jego szkoły. Udali się do stołówki, gdzie dyskretnie zainstalowany detonatory bomb, po czym szybko wyszedł na ulicę. Jednak w wyznaczonym czasie eksplozji nie stało. Początkowo Harris i Klibold postanowił poczekać kilka minut na udziale własnym. Jednak, kiedy i po tym nic się nie stało, ale przeniósł się do planu „B”.

Leżał w tym, że strzałka został zabrany ze swojego samochodu broń i udał się do klas, aby zorganizować rzeź. W ten sposób rozpoczęła masakrę w szkole „Columbine”. Gdy Harris wziął torbę sportową, on spotkał znajomego, który poprosił szkolnego dlaczego nie trafił klasę. Zamiast jasnej odpowiedzi na mój przyjaciel Eric powiedział: „Lubię cię. Odejdź. Idź do domu. " W ciągu minuty, ten facet usłyszał pierwsze strzały.

Pierwszy zabity

Pierwszymi ofiarami strzelców była para, która siedziała na trawniku przed szkołą. Zginęła od ran postrzałowych na raz, a jej przyjaciółka później stał się nieważny. Po tym, strzałki zwolniony bezkrytycznie na facetów, którzy byli w polu widzenia. Tak więc trzej przyjaciele zostało poważnie rannych, którzy zdecydowali, że licealiści tylko odtwarzać je.

W przyszłości, masakra w szkole „Columbine” został przeniesiony wewnątrz niej. Strzałki wszedł do budynku z wejściem zapasowym. Złapany w zachodnim skrzydle, zaczęli strzelać do tych, którzy byli na korytarzu. Następujące cele byli studenci, którzy siedzą w biurach w pobliżu. Jeden z nauczycieli poszedł do biblioteki, w której zaapelował 911. Wkrótce dowiedział się o zdarzeniu na policję. Szkoła poszedł do stroju.

Kiedy policja była na miejscu, i Harissa Klibold były wewnątrz budynku. Funkcjonariusze nie zauważył strzałę w oknie, a następnie strzałów. Jednak nikt nie został ranny i kontuzjowany.

Masakra w bibliotece

W tym czasie, przyjaciół zostały wysłane do biblioteki. Tam zginęło najwięcej ludzi. Ich ofiarami byli 10 uczniów. Wszystkie z nich ukrył pod stołami gdy Klibold Dylan i jego przyjaciel wszedł do pokoju. Jednak to nie ich uratować. Tutaj w strzelaninie w szkole amerykańskiej „Columbine” toczyła się do porażki. Zabójcy zbliżył się do swoich ofiar i ich zastrzelił z zimną krwią. Nastolatki szydzili rannych i zdrętwiały z rówieśnikami grozy, zadając trudne pytania o pragnieniu śmierci, i wiary w Boga. Strzałki wyraźnie zabawie. Według wspomnień ocalałych świadków, Klibold i Harris ciągle śmiejąc się i pereshuchivalis ze sobą.

Ponadto, towarzysze z węglowego bomby, postanowili wykorzystać bezpośrednio w bibliotece. Jeden z nich został wrzucony pod stołem, gdzie ukrył ucznia w szkole. Dla niektórych ofiar została wykonana przez kilkanaście strzałów. Kiedy dwadzieścia minut później, przyjaciół wyszedł z biblioteki ponad 12 osób zginęło w szkole. Kolejny nauczyciel krew i umarł jakiś czas później. Zatem Klibold i Harris pozbawiono 13 osób. Zgonów pojawiła się w mediach kilka godzin po tragedii.

Znajomi wrócił do jadalni

Strzałka w dół do jadalni, gdzie są nadal trzymane spoczynkowy bombę. Świadkowie przypomnieć, że w bibliotece jednego z jego przyjaciół powiedział, że nadal wysadzić szkołę. Najwyraźniej poszli do jadalni, by w końcu wywołać materiałów wybuchowych przechowywanych tam. Pokój pracował kamer, które nagrane faceci w ostatnich minutach życia. Towarzysze zastanawia nad tym, jak wysadzić bombę. Wraz z nim mieli koktajl Mołotowa, który został wyprodukowany w garażu w ramach przygotowań do ataku na szkoły.

Harris rzucił butelkę w miejscu, gdzie trzymał bombę. Znajomi pośpiesznie wyszedł z pokoju, czekając na wybuch. Stało się to, ale jego moc nie była tak zabójczy, jak się spodziewano studentów. kamera monitorująca nagrany moment, kiedy wybuchł pożar, który powstał po wybuchu kuli ognia z bombą w stołówce.

Samobójstwo Harris i Klibolda

Tymczasem poza ewakuacji została zorganizowana przez studentów, którzy zostali ranni, zanim jeszcze strzały w budynku. Policja opracowała plan działania. Na scenie przybył sił specjalnych. Sytuację pogłębia fakt, że nikt nie znał dokładnej liczby atakujących w szkole. Początkowo uważano, policji, że mają do czynienia ze zorganizowanym atakiem terrorystycznym, w którym udział wzięło kilkanaście osób.

Kiedy przyjaciele opuścili kawiarnię, oni znowu poszedł na najwyższym piętrze. Stamtąd rozpoczęła ostatnią potyczkę z policji, którzy znaleźli się na ulicy. Znajomi zwolniony aż albo prawie pustych wkładów. Potem strzelanina w Stanach Zjednoczonych, „Columbine” szkoła się skończyła, Harissa i Klibold poszedł do sąsiedniego pokoju, gdzie popełnił samobójstwo.

Prace saperów i sił specjalnych

Po hałas zmarł w dół w szkole, policja nadal zdecydował się burza. Nie zostało wysłane specjalne siły i saperzy. Najnowsze zajmuje biblioteka, gdzie kilka bomb pozostał spokojny. Trzeba było najpierw rozbroić, gdyż uniemożliwił ewakuację rannych i dokonać zwłok. Wkrótce saperzy poinformował, że materiały wybuchowe są również przechowywane w młodzieży samochodowych. Od nich też wyrzucać, a nikt nie został ranny. Okazało się, że strzałki wziął z nich nie jest wcale jego amunicja. W samochodzie znaleźli materiały wybuchowe i amunicję.

Jednak, gdy SWAT był w budynku, stało się jasne, że już skończył ze strzałkami. Ich ciała znaleziono obok siebie w pokoju nagrywania na najwyższym piętrze. Widocznie, Eric Harris opuścił koktajl Mołotowa, który rozbił się i wywołał pożar. Zostało to potwierdzone przez alarm czujki dymu, wywołał minutę po śmierci nastolatków. Samobójstwo zwolniony w ustach i głowy. Śmierć dla nich była natychmiastowa.

tragedia Znaczenie

Wraz z nazwiskami myta obejmuje strzelcy śmierci 15 osób. W pamięci ofiar w mieście zbudowano pomnik skomplikowane. W tym czasie, podczas fotografowania w „Columbine” szkoły właśnie wydarzyło, to był trzeci w liczbie ofiar takiego przypadku w historii Stanów Zjednoczonych. Mówimy o masakrach w instytucjach edukacyjnych. Jest to jednak w przypadku stanu Kolorado stał się znany na całym świecie.

Powodem tego była dziełem ówczesnych mediów. Wkrótce w pobliżu szkoły były dziesiątki reporterów do różnych kanałów telewizyjnych i gazet. Tragedia akord w społeczności międzynarodowej. Że dziennikarze przyciąga uwagę każdego Amerykanina w incydencie w zwykłej szkole prowincji. Społeczeństwo zażądał dla właściwych organów o wynikach dochodzeń.

Od tego dnia kwietnia wiedzieć, że jest to szkoła z „bronią” w świecie. 1999 przebywał w masowej świadomości związanej z tego tragedii. Słowo „Columbine” stał skrzydlaty. Niestety, takie przypadki są wykonywane w USA instytucji edukacyjnych, w tym szkoły i uniwersytety nadal być powtórzony.

W 2007 roku podobna tragedia miała miejsce w Virginia Polytechnic Institute, w którym zginęło 33 osób. Kilka lat później strzały słychać było w szkole podstawowej, „Sandy Hook”. Zabiła 28 osób.

Dochodzenie w sprawie wypadku

Kiedy policja zaczęła znać nazwiska strzelców w swoim domu, rzucili śledczym. Obawiali się, że istotne dowody zostaną zniszczone. Tak się nie stało. Dochodzenie kontynuowane aż do stycznia 2000 roku, gdy społeczeństwo odnotowano szczegóły incydentu.

Do tej pory w Stanach Zjednoczonych minęło popularne spiskowe różne wersje tego, co się stało. Na przykład, młodzież uważane fanatyków religijnych, którzy zorganizowali masakrę w szkole „Columbine”. 1999 w ogóle był pełen skandali związanych z różnych totalitarnych sekt.

skandal publiczny

Raz stało się jasne, szczegóły z życia dwóch strzelców z Kolorado, nie było kilka skandali medialnych. Badacze znaleźli dziennik Harrisa, gdzie szczegółowo opisuje swoje wrażenia z Doom gier komputerowych. W tej grze musisz strzelać strzelec liczne potwory. Wielu Amerykanów oskarżonych grę propagowania przemocy.

Ponadto publiczne krytykowane kilka grup, którzy słuchali nastolatków. Specjalna molestowanie cierpiał Rammstein muzyków z Niemiec. Były one znane ze swojej prowokacyjnej świtą na scenie. Ponadto teksty ich piosenek często dotknął na temat przemocy, nienawiści i nietolerancji. Członkowie grupy odrzucił oskarżenia i skazany strzelców. Podobna kampania toczyła się przeciwko Marilyn Manson. Ten amerykański piosenkarz został oznaczony przez fakt, że przygotował specjalną publikację w prasie, który mówił o przyczynach tragedii. Ponadto muzyk napisał dwie piosenki poświęcone „Columbine”, co stało się w szkole.

Wyspa stała się dyskusja na sprzedaż broni palnej. Po tragedii, kilka państw obowiązują przepisy, które zakazują lub ograniczają taką wymianę. Prawo USA ma wiele funkcji. Ogólne przepisy federalne w takich sprawach nie mają zastosowania. Każda jednostka państwo decyduje się na własną rękę, aby zezwolić lub zabronić sprzedaży broni. Te same zasady dotyczące regulacji kary śmierci, i tak dalej. D.