691 Shares 8880 views

Wiemy, kiedy wykopano marchewki

Marchew – warzywa korzeniowe, oczywiście, użyteczne, smaczne i łatwe w pielęgnacji. Wiele rozwijać go w większości przypadków skutecznie. Jednak, aby uzyskać dobre plony – to połowa sukcesu. Równie ważne jest, aby ją zatrzymać. W tym przypadku, trzeba najpierw wiedzieć, kiedy wykopano marchewki. Jeśli zrobisz to zbyt wcześnie, lub odwrotnie, zbyt późno, wystarczająco długo świeży i soczysty, że nie zostaną zapisane. W pierwszym przypadku, źródłem mogą być pomarszczone i tracą smak, drugi – w ziemi i zamrozić nieco później zaczynają gnić.


Optymalny czas zbioru roślin okopowych

Więc kiedy wykopano marchewki? Doświadczeni ogrodnicy powinni zacząć pracę nad zbioru roślin okopowych tak późno, jak to możliwe, ale przed przymrozkami odporny. Dla środkowego pasma wynosi około końca września. Najwięcej cukrów i witamin w marchwi przechowywanych w momencie, gdy na zewnątrz jest dzień słoneczna pogoda i nocą jest już cool. Tak więc, jeśli nie spieszyć się zbytnio z czyszczenia, można uzyskać w pełni dojrzałe, pyszne warzywa korzeniowe.

Zwykle kwestia kiedy wykopaniu marchew, stoi przed wczasowiczów, jak tylko zauważyli kilka martwego zewnętrzny cylinder arkuszy. To naprawdę jest jednym z objawów okopowe dojrzewania. Najważniejszą rzeczą – nie pozwolić, że marchew pozostał na ziemi aż do czasu, gdy temperatury nocne zaczynają spadać do minus 3 stopni.

Dodatkowo warto wspomnieć, że po wykopaniu marchewki wcześnie dojrzewających odmian i srednepozdnih najlepiej. W pierwszym przypadku, korzenie zaczynają wyciągać w połowie lipca. W tym przypadku należy wybrać największy i posypane wyrobisk podziemnych. Możliwe jest więc, aby chronić pozostałych roślin przed zakażeniem przez korzeniowej locie. Jeśli witryna jest mała, konieczne jest, aby wykopać wszystkie marchewki, a na jego miejscu, aby sadzić szybko dojrzewa kulturę. Srednepozdnie odmiany zbierane pod koniec sierpnia i na początku września. Do ich przechowywania, a także wczesnego dojrzewania, nie jest odpowiedni.

Jak wykopać marchewki?

Więc kiedy wykopano marchew, okazało się. Następnie weźmiemy pod uwagę kwestię, jak prawidłowo zrobić. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że praca jest zbiorem najlepiej zrobić za pomocą łopaty. Dzięki starannie usunięte bryłę ziemi z korzeniami, a następnie wyciągnął je jeden po szczytach. Następnie rozkłada się wzdłuż rzędów marchwi. Dlatego konieczne jest, aby trzymać przez jakiś czas. W tym przypadku wierzchołki roślin okopowych dadzą wszystkie składniki odżywcze. I przechowywane marchewka będzie znacznie lepiej. Odkręcić wierzchołki lub cięcia, pozostawiając małą ogon.

Jak zachować swoje zbiory?

W niektórych źródłach można przeczytać informacje o tym, co jest najlepsze, aby umieścić marchew w polach lub otwartych torebek plastikowych, przeplatając rzędy wilgotnym piasku. Metoda ta jest wystarczająco dobre, ale tylko w odniesieniu do przechowywania nie jest zbyt duży plon. Jeśli dużo marchwi, najlepiej jest złożyć go w rzędach w wielki stos i pokryte folią z tworzywa sztucznego, które sprawiają, otwory do wentylacji.

Mamy nadzieję, że jesteśmy wystarczająca odpowiedź na pytanie, kiedy do zbioru marchwi. Najważniejszą rzeczą – poczekać do jego pełnej dojrzałości i czasu, aby wykopać korzenie na silne mrozy.