405 Shares 3104 views

Karmel płynny: przepis w domu

Podlewania ciasto, tort dekoracja, polewa do lodów, sos na deser – na co nie trzeba płyn karmelu w gospodarstwie! Przepis na słodki lepką masę został wymyślony dawno temu, ponad dwa tysiące lat temu w Indiach. trzciny cukrowej został zgnieciony na miazgę i wody zatoki, przegotowanej karmelu. Od tego czasu ludzkość została wzbogacona przez dziesiątki nazwisk słodyczy, w ramach której zawiera karmel. Ten cukierek mleczny z nadzieniem i toffi i lizaków. I oczywiście, wszystko dzieciństwo ukochany kogut na patyku. Ta słodycz nauczył się uczynić rzemieślniczo przed rewolucją. Specjalna mądrość nie jest tu konieczne: varish gęsty syrop wylano do natłuszczonej formy, cool … Oto jak zrobić karmel ciecz pozostała? Ta sztuka ma swoje tajemnice. I będziemy ujawniać je do Ciebie w tym artykule.


Trochę chemii

Najpierw zrozumieć, co karmelu. Jest to słowo francuskie. Oznacza to, że wszystko jest wykonane z trzciny cukrowej. Chemicznie prezentacja karmel – jest glukoza, sacharoza i maltoza. Produkcja fabryki więc jest przygotowany. Ogrzać cukier i syrop glukozy, w proporcji dwa do jednego. Niekiedy przy użyciu syropu obojętnego. Końcowy produkt w tym przypadku zawiera mniej glukozy (jego części zastępuje fruktozy), a bardziej higroskopijne. Gdy karmel jest gotowane, to jest bardzo plastyczna. Z nim można stworzyć dowolny kształt. Ale jak tylko ostygnie – staje się ciało stałe. Jak zrobić płynny karmel? Aby to zrobić, trzeba zatrzymać proces krystalizacji cukru. COPE to zadanie przez kwas. W kuchni stosuje się, oczywiście, nie kwas siarkowy i innych środków chemicznych. Wybór nie jest szkodliwa dla ludzkiego kwasu żołądkowego jest niska: sok z cytryny, ocet, wino.

Ciecz ciasto karmel

Kucharze często myślę, jak ozdobić oryginalną wielowarstwową arcydzieło? Pochodzą one z pomocą karmelu. Ona może zrobić cokolwiek kolor z barwienia żywności (ale zdrowsze pozostawi piękny bursztynowy kolor roztopionego cukru). Ciepłe karmel rozciągliwe, jak plastelina. Pod zręcznych rękach rzeźbiarza, ona zamienia się w najbardziej skomplikowanych kształtach w które można ozdobić ciasto. Innym interesującym sposobem – białku lub masło śmietankowe powodują skomplikowanych wzorów włókna aż ciecz karmel. Przepis na takiej elementarnej kraty. Gotować gęsty syrop. Sprawdzić gotowość spadek: spadła do szklanki zimnej wody, nie rozpuszczają się i pozostają miękkie elastyczna piłka. Smarowanie powierzchni (szkło), korzystnie olej. Gorący karmel łyżkę i rysować nanosi się na powierzchnię w postaci wzoru siatki, napisów i tym podobnych ornamentami.

Gotować ciekły karmel

Mamy już do zrozumienia, w jaki sposób uniknąć krystalizacji cukru. Ale sok cytrynowy lub wino, będziemy z powrotem. W międzyczasie, umieścić w ogniu kadzi. On musi mieć grube dno – warunek sine qua non. Stosować naczynia potrzebne dla naszego bezpieczeństwa – karmel jest bardzo gorący i ma tendencję do szybkiego rozpylonej. Gdy kadź jest ogrzewany wystarczająco, wlać cukier i wlać do wody. Udział tych dwóch składników jest dość prosta. Na każde sto gramów słodki piasku trzeba łyżkę wody, aby uzyskać płyn karmelu. Przepis zaleca podjęcie brązowy cukier, ale ze względu na jego wysoką cenę, to jest możliwe, aby zarządzać i bieli. Nie mieszać – łyżkę, tym więcej metalu, z karamelevareniya procesu przeciwwskazane. Wystarczy opuścić roztopionego cukru na średnim ogniu. Kilka minut później cukier zaczyna się topić. Płyn jest utworzony na krawędzi. Następnie delikatnie okrężnym ruch kadzi chwycić więcej syrop cukru jeszcze niestopionych. Gdy cała masa staje się cieczą, zmienia swoją barwę na ciemno bursztynowy i smak karmelu, wlać kwas. Dwieście gramów cukru na tyle soku z połowy cytryny.

Płynne karmel w sklepie

Waga, gotowane według powyższego przepisu, to jest wciąż zbyt gęstnieje, gdy ostygną. A jak chcesz mieć w domu polewa do lodów, deserów, naleśników. A do tego musimy płyn karmelu. Receptą na jego zachowanie w stanie lepkich mas, dajemy tutaj. Przypomina sposób wytwarzania landrynki. Ale jeśli chcesz, aby masa pozostaje płynny, konieczne jest, aby upewnić się, że cukier nie trawią też. Nie możemy pozwolić na zakup masy brązowawy kolor. Szczotka krzemu należy od czasu do czasu obniżona w gorącej wodzie i trzepaczką, w której ściana czerpak wszystkie powstałe kryształy. Jeśli zauważysz, że masa nadal się zbyt gęstnieć, dodać do niego kilka łyżek wody i ogrzać się ponownie. Jeżeli cukier się rozpuści w dół, stało się brązowawe, a nawet wtedy nie ma sposobu, aby zapisać karmelu. Dodania masy pary łyżki gorącej wody. Należy to zrobić bardzo ostrożnie – będzie dużo sprayu.

Gotowanie w kuchence mikrofalowej

Jest też taka metoda, za pomocą której uzyskujemy pyszny domowy karmelu. Receptura przewiduje zastrzeżonego szkła ognioodpornego lub ceramiki z wysokimi ścianami. Wlać do niej pięć łyżek wody i umieścić w suszarce przez jedną minutę przy maksymalnej mocy. Dwieście gramów cukru, mieszając drewnianą łyżką. Umieścić naczynie z powrotem do piekarnika na maksimum. Po około minucie cukier zacznie się obracać w syropie. Stale utrzymywać karmel procesu gotowania przedmiotem ciągłego przeglądu. Regularnie wyciągnąć miskę i zagnieść z drewnianą łyżką. Uluchay gdy karmel staje się złoty kolor. Wyjąć i wypełnić siedem łyżki gorącej wody. Należy to zrobić w gumowych rękawiczkach i „cztery ręce”. Człowiek leje wodę, a drugi szybko zagnieść mieszaniny z drewnianą łyżką, starając się tworzyć wiele pęcherzyków.

sos toffi

Kremowy ciekły karmel w domu przygotowania w ten sam sposób, w kuchence mikrofalowej. Cały proces warzenia jest identyczna do opisanej powyżej. Jedyną różnicą jest to, że zamiast siedmiu łyżkach gorącej wody, dodać taką samą ilość wrzącej krem dziesięć procent tłuszczu. sos toffi sklep należy przechowywać w lodówce, ponieważ produkty mleczne mogą skwaśnieć i bardzo słodki środowiska.

Pomarańczowy domowy karmel: przepis z Hiszpanii

Na Półwyspie Iberyjskim cytrusów sosie desery oraz mięsa i drobiu. Sporządzono ten karmelowy dżem na metodzie. Wlać do rondla cztery mililitry świeżo wyciśniętego soku pomarańczowego. Zasypiamy dwieście gramów cukru. Gotuje się aż do uzyskania konsystencji płynnego karmelu. Dodać startą skórkę pomarańczową. Możliwe jest również, aby smak przyprawiony karmel z wanilii, cynamonu, kardamonu. Jeżeli uzyskany produkt w czasie krzepnięcia zbyt zagęszcza utwardza jak cytrusowe krystalicznego ponownie ogrzewa i wlać trochę wody. Utrzymany w ten sos pomarańczowy powinien być w chłodnym miejscu. Hiszpanie podlewane nich flans – desery jak pudding. Pasują do tego sos i kaczki.

aromaty

Nie lubisz słodkości topił zwykły cukier? Wtedy możemy nadać potrawie różne smaki. Gotowane syrop dobrze żyć z czekolady, orzechy, miód, śmietana, przyprawy. Nie zapominaj, że współczesne farmaceutyki również przyjęła karmel i produkuje liczne cukierki kaszel i ból gardła. Proste syropu dodaje zioła – mięta, eukaliptus, itp czekolada karmel – .. liderem w popularności wśród dzieci. To może być trudne do zrobienia, jak cukierki. Lub miękkie, jak słodkie praliny. Nawiasem mówiąc, w ten sam sposób można przygotować kawę i słodycze. Kakao lub czekolady, można stworzyć pyszne polewa do śmietany, desery, profiteroles. Takie karmel, jak również dekorowania ciast i eclairs.

domowej roboty cukierki

Niż wydawać pieniądze na zakup wątpliwej jakości produktu, zróbmy sobie pyszny kremowy karmelu. Pójdą jak wszystkie ulubione „Biedronka”. W naczyniu o grubości dna cicho klientów do ogrzania jednej filiżanki cukru. Można mieszać z drewnianym kijem, aż wszystkie kryształy nie są stopione. Dodaj pół litra mleka pełnego lub śmietanki. Gotować przez około dziesięć minut, mieszając taką samą różdżkę. Na tym etapie można dodawać żadnych dodatków smakowo-zapachowe – na przykład, dwie łyżki zupy miodu trochę kakao, orzechy, wanilina. Ale to wszystko – opcjonalne. A trzeba dodać w cukierków obowiązkowe, więc jest to sto gramów masła. Blachę o niskiej temperaturze i gotować, stale mieszając, aż mieszanina zgęstnieje. Wykładziną folia lub papier do pieczenia patelni. Smar. Wylać masę i dać mu trochę chłodny. Karmel idealnie wyciąć. Dlatego musimy wykorzystać ten moment, kiedy nie jest już płynny, ale jeszcze nie utwardzone.