631 Shares 8491 views

Wietnam ośrodki i głównych atrakcji kraju

Większość lotów międzynarodowych odbywa lotnisko Hanoi, ale to nie jest konieczne, aby uznać kapitał jako zwykły pomostowym postu. Nie za nic tu przewozu turystów z nadmorskich kurortów na trasie. Wietnam, ośrodki, które są skoncentrowane głównie w centrum i na południu kraju, jest bardzo rozbudowany w kierunku północ-południe, a ponieważ Hanoi znajduje się na dalekiej północy, gdzie zima jest dość zimno. Szczyt sezonu turystycznego w mieście – od września do listopada. W tym czasie, mokry sezon się zakończył, a zimno jeszcze nie wystąpiły. Pomimo statusu stolicy i znacznej wielkości (ponad sześć milionów mieszkańców), Hanoi nie wrażeniem tętniących życiem metropolii, ale jest bardziej podobna do tej z miasta-muzeum. słynnego jeziora „zwróciło miecz„jest tutaj.


Nie daleko od urzędnika Hanoi znajduje się cud świata, który nie ma sobie równych w piękno – Ha Long Bay. Nazwa Zatoki można przetłumaczyć jako „Dragon batyskafu”. Od powierzchni morza wznoszą się stromo do nieba 3000 wysp najbardziej dziwaczne. Niektóre z nich mają groty i jaskinie, wodospady. Ale Ha Long – to miasto, stolica regionu Quang Ninh. Turyści wykorzystać wnękę na zwiedzanie odwiedzona 1-2 dni. W tej części kraju nie są wspólne ośrodki Wietnamu ma wiele z nich po południu Hanoi. Jednakże, można zatrzymać się na kilka dni na wyspie Cat Ba.

Wietnam Północny, który jest niewiele ośrodków podkreśla miasto Sapa (jego nazwisko jest wciąż wymawiane jak Sapa). Została założona przez francuskich kolonistów w górskim ośrodku, a ponieważ góra Lin Hoang Son nazywa Tonkin Alpy. Sapa jest otoczona wysokimi szczytami. Gdzie można wspiąć się na szczyt Fansipan – najwyższy punkt w kraju, kolarstwo górskie, zwiedzanie lokalnych atrakcji, „Love Market” wizyta odwiedzenie wielu etnicznych plemion żyjących na starej drodze.

Poruszając się dalej na południe, w środkowym Wietnamie. Ośrodki są szeroki wybór dla wszystkich smaków: za cicho „beachgoers” kochający pobarahtatsya w płytkich wodach dla surferów, nurków. Podkreśla tutaj plaża Danang China Beach – raj dla surferów w jesieni, gdy fala bardzo dobre. Ośrodek gospodarzem mistrzostw świata w tym sporcie. Dla tych, którzy chcą poprawić swoje zdrowie w tej części kraju, aby znaleźć lepszego ośrodka niż Nha Trang. Jest kąpiele błotne i sprężyny gojenie mineralne. Na spokojny spokojnego rodzinnego wypoczynku będą pasowały do dawnej wioski rybackiej Phan Thiet.

Wietnam Południowy, ośrodki, które przyciągają turystów głównie zimą, gdy klimat jest sub-równikowy ma swoją nieoficjalną stolicę – Ho Chi Minh (dawniej Sajgon). Ośrodek nazywany metropolia jest trudne, ale udać się na wycieczkę, jeśli wybrałeś swoje miejsce na wakacje na południe kraju, koniecznie. Resort Vung Tau – ulubionym miejscem wypoczynku mieszkańców Sajgonie. Wakacje są dość drogie, elity, liczne wille, pensjonaty i restauracje. Kolejny ośrodek w regionie, którego nie można nie wspomnieć – Dalat. Nawet w porze deszczowej następnie słonecznym. W sąsiedztwie wielu wodospadów, jezior, gór – miejsce wypoczynku dla aktywnych turystów.

Wyspa, która słynie z Wietnamu – Resort Phu Quoc. Położony 40 km od wybrzeża lądu wyspa nazywana jest również „perła”, ponieważ ma kilka farm podnoszenie skorupiaka. Oto piękne virgin jungle i piaszczystych plaż. Phu Quoc jest atrakcyjne dla nurków. Jest również godne uwagi na fakt, że pora deszczowa trwa cały miesiąc (październik).