523 Shares 5477 views

Co należy razvivalka zabawki dla najmłodszych? Wskazówki dla młodych rodziców

Często w sklepach towarów dla dzieci, można zobaczyć młodą mamę lub tatę, stojąc przy oknie z zabawkami na straty. Nie wiedzą, że w tym dziale, z wyjątkiem grzechotki, można kupić za niemowlę. Zabawka w rękach dziecka nie powinno to tylko bawić, ale również rozwijać. Dzieci w wieku poniżej jednego roku szybko rośnie, pochłaniają informacje i nowej wiedzy jak gubochki. Dlatego niektórzy grzechotki w tym wieku nie może zrobić. Co należy razvivalka zabawki dla najmłodszych? Odpowiedź na to pytanie wszyscy nowi rodzice można znaleźć w naszym artykule.

Zabawki dla dzieci poniżej jednego roku: ogólny przegląd

Razvivalki dla najmłodszych powinny pełnić funkcję nauczania. Manipulowanie zabawki, dziecko uczy się rozpoznawać kolory, dźwięki, widzi formę obiektu, czuje jej strukturę i wielkość w dotyku. Działania te rozwijają się w niemowlę wrażenia dotykowe, umiejętności myślenia, pamięć, wyobraźnia, silnikowych. Dlatego, zabawki, wchodzących w ręce okruchy, muszą być wykonane z różnych materiałów wysokiej jakości (tkaniny, drewna, tworzyw sztucznych, gumy). Cóż, wtedy będziemy rozmawiać o tym, co konkretnie można razvivalka dla bardzo małych dzieci (od urodzenia do jednego roku).

grzechotki

Jest to zabawka jest prawie zawsze pojawia się w pokoju dziecięcym. Od pierwszych dni życia dziecka można zauważyć słuchać jego dźwięku. Zabawka pomaga rozwijać słuch, wzrok, ostrość, dziecka ruchy rąk. Jego pierwsze ruchy chwytając dziecko praktykuje ją grzechotka. Dziecko powinno mieć kilka z tych zabawek różnych kolorów, wielkości, konfiguracji i dźwięku.

mobili

Maluch do sześciu miesięcy większość dnia w pozycji leżącej. Dlatego dobrze jest, gdy nad łóżeczko lub wózek wisi jasny Mobile. Konstrukcja ta ma kształt, w którym zawieszony karuselkah drobne figury. Ten razvivalka dla najmłodszych są zazwyczaj wyposażone w mechanizm, zgodnie z którym zabawki są obracane, a proces ten towarzyszy dźwięk przyjemnych melodii. Telefony komórkowe mogą być z kilku rodzajów: zawieszenie karuselkah, Garland. Różnią się one pod względem wielkości i sposobu mocowania. Ale funkcja ich wszystkich jest ten sam – aby bawić i rozwijać małego człowieczka. Traktuje je z zachwytem, słuchanie muzyki, starając się dotrzeć do uchwytów, a często zasypia przy dźwiękach melodii.

rozwijanie dywanik

Ta pozycja jest miękka tkanina, do którego są przyłączone łuk. Oni wiszą różne zabawki. Dziecko, leżąc na macie, a sześć miesięcy wiek – posiedzenie – Bada, czuje się te rzeczy, starając się je zdjąć. Warstwa zewnętrzna mata jest wykonana z innego koloru i tekstury materiałów dotykania którym dziecko rozwija i wrażenia dotykowe.

Gryzunki

Razvivalki za mało tego typu przeznaczone są do miękiszu oni gryźli podczas ząbkowania. Powinny być one wykonane z materiałów bezpiecznych kauczuku, drewna, silikon, szmatką.

piramida

Zabawka dla dzieci miłością. Jaki jest jej sens? Manipulując ten razvivalkoy, dziecko uczy się pojęć takich jak kolor, wielkość, kształt. Sznurka ringi na pręcie rozwija zdolności motoryczne rąk, koordynacji, wytrwałości.

Zabawki dla rozwoju fizycznego

Kategoria ta obejmuje różne bale i bale. Gry z nich rozwijają się głównie czuciowo, zdolność do poruszania się w przestrzeni. Dziecko pcha piłkę i oglądania oczy ruchu, a to wymaga koncentracji. Dzięki sześciomiesięczne okruchy wieku można postawić na nogi i zaoferować go popchnąć piłkę, dogonić. W ten sposób tworzy się umiejętności i stałą odległość.

Grupa ta obejmuje zabawki i wózki inwalidzkie. To figurki na kółkach z kijem uchwytu. Manipulowanie takiego podmiotu, dziecko uczy się chodzić, aby zrównoważyć, aby poruszać się w przestrzeni.

Wobec roku dziecko może kupić zabawkę-prygunok. Zazwyczaj jest to piłka z rogami, na który trzeba trzymać pióro. Takie razvivalki nadal są w formie figurek gumowych zwierząt: zebra, krowa, pies. Grając z nimi, dzieci poprawy koordynacji, nauczyć się równowagi, wzmacniają mięśnie nóg i ramion.

Teraz, gdy wiesz, co należy razvivalka zabawki dla najmłodszych. Mamy nadzieję, że zalecenia te pomogą młodym rodzicom, aby dokonać właściwego wyboru.