493 Shares 8640 views

W ilu miesięcy dziecko zaczyna trzymać głową: Wskazówki dla rodziców

Przez pierwsze kilka miesięcy życia dziecka – to okres bardzo odpowiedzialna i ekscytujące dla nowych rodziców. Są zaniepokojeni czegokolwiek, a bardzo często pytają o ile miesięcy dziecko zaczyna trzymać głowę zgodnie z ustalonymi standardami. Należy natychmiast powiedzieć, że czasy mogą się różnić, ale średnio to umiejętność maluch opanować 1,5-3 miesięcy.


Pipsqueak noworodka nie jest w stanie utrzymać głowę na słabość mięśni. Dlatego konieczne jest, aby ją podnieść starannie i ostrożnie, aby uniknąć przechylania głowy, szczególnie ostry. Oznacza to, że powoli pociągnij uchwyt dla dziecka, jak to możliwe, ale do żadnych gwałtownych ruchów, nie podpierając głowę, absolutnie nie.

Kwestia ilu miesięcy dziecko zaczyna trzymać głowę, powinien zapytać pediatrę, który ogląda dziecko po urodzeniu. Terminy są dość standardowe, ale błąd jest całkiem możliwe. Częściej od około 1,5 miesięcy, maluchy zaczynają stopniowo, aby utrzymać głowę i podniósł ją, leżąc na brzuchu, i obrócić na bok. Każdego tygodnia życia tej umiejętności jest lepsza, i przez 3 miesiące może okruchy trzeba odwrócić głowę, utrzymując ją stojąc „kolumny”, a leżąc na brzuchu. Przez 4 miesiące maluch już wie, jak podnieść i utrzymać nie tylko głową, ale również górną część ciała (pronacji). Jeśli dziecko nie trzyma głowę w 3 miesiące – to nie jest powodem do paniki, ale dobry powód, aby być bardziej konsultacje ze specjalistami. Jeśli dziecko pośpiesznie i urodził się przedwcześnie, może on również być opóźnione, ale w każdej sytuacji musi być nadzór medyczny oraz zestaw środków. Późno zacząć trzymać głowę i małe dziecko z zaburzeniami napięcia mięśniowego (hypotonicity) oraz szereg zaburzeń neurologicznych.

Kiedy dziecko trzyma głowę bardzo wcześnie, to nie zawsze jest powodem do radości. Oczywiście, może on po prostu porusza się szybciej niż większość dzieci. Jednakże, jeśli dziecko jest w miesiącu, a nawet dobrze przed trzymając głowę, należy pokazać ją ekspertów, jest optymalna – pediatra i neurolog, ponieważ może to być jeden z przejawów zaburzeń neurologicznych (hiper).

Aby nie martwić się o to, ilu miesięcy dziecko zaczyna trzymać głowę, powinna zapewnić dziecku wszystkie możliwości harmonijnego rozwoju. Aby to zrobić, należy przesłać go do brzucha, robiąc delikatny masaż i gimnastykę. Jeśli umieścisz okruchy na brzuchu, on obrócić głowę w bok – to pierwszy trening dla mięśni! Można zaangażować się z dzieckiem i dużym nadmuchiwane piłki. To wspaniale wzmocnić mięśnie i ćwiczy układ przedsionkowy. W pierwszych miesiącach musi być zachowana przy zmianie okruchy głowy, noszone na rękach i karmienia.

Kwestia ilu miesięcy dziecko zaczyna trzymać głowę, nie jest jedynym powodem do doświadczeń rodzicielskich. Matki i ojcowie powinni zrozumieć główne rzeczy: każde dziecko rozwija się we własnym tempie, ale jeśli to jest poważnie znokautowany od ustalonych norm i terminów, należy skonsultować się z lekarzem. Przynajmniej w celu upewnienia się, że wszystko jest w porządku, a nie martwić się o nic. Lub dowiedzieć się o istnieniu problemu i podjąć wszelkie środki w celu jego eliminacji.