862 Shares 9347 views

Leczenie bezsenności. nasenne

Każdy żywy organizm jest pod wpływem rytmów dobowych. Zwłaszcza te dobowy zależności manifest w przejściu od jawy do snu iz powrotem. Praktycznie wszystkie procesy fizjologiczne są dotknięte tym okresowości. W stanie czuwania osoby zaangażowane w aktywnej interakcji ze światem zewnętrznym. Syn, interakcja ta nie zatrzyma się, ale to wprowadza szereg różnic.

Osobliwością normalnego fizjologicznego snu jest to, że odbywa się wyłącznie na pewnym etapie. Zdrowy człowiek z zasypianiem, przechodząc przez etap A, albo „zrelaksowany czujność”. Następnie wchodzi się w etapie b, z okres utajenia snu, znamienny tym, zasypki i łóżko najbardziej powierzchowną. W etapie C śpiącą osobę nie ma reakcji słaby bodźce. Etap D charakteryzuje się umiarkowanie głębokiego snu. Głębokie fazy snu odpowiada E. przechodzi specjalny etap przed przebudzenia. Ona czasami towarzyszą gwałtowne ruchy gałek ocznych występujące istnieje atonia z drugiej mięśni prążkowanych.

Zaburzenia przepływu uśpienia mieć istotny negatywny wpływ na ogólny stan fizyczny, psychiczny i emocjonalny. Przed farmakologia od dawna miał zadanie stworzyć hipnotyczny środki, które są w stanie nie tylko powodować senność, ale również w celu zapewnienia pełnego przebiegu procesów fizjologicznych.

Po raz pierwszy problem ten został przełamany w połowie naukowców z XIX wieku. Nasenne rozpoczął swoją historię w hydratu chloralu narkotyków syntetycznych. Dostarczono również przygotowanie senności i uspokajająco. Sen spowodowany wodzianu chloralu, bliżej jego cechy fizjologiczne, czas jego trwania jest osiągnięte od sześciu do ośmiu godzin. Ale jego użycie spowodowało irytujący efekt na skórze i błonach śluzowych, nie ma uzależnienia od narkotyków. Zmniejszenie wartości chloralu z powodu jego skutków ubocznych doprowadził do tego, że lek ten jest obecnie jako hipnotyczna nie jest używany.

Znaczący przełom w poszukiwaniu środków hipnotycznym działaniem było pojawienie się w 1902 roku od leków, które są pochodnymi kwasu barbiturowego. Z tego odkrycia, niemiecki chemik E. Fischer otrzymał Nagrodę Nobla. Ale w tym przypadku, których skuteczność miał nowe tabletki nasenne, był nękany przez szereg skutków ubocznych. Korzystanie barbiturany doprowadziły do tego, że rano nie było poczucie pogody ducha i świeżości, czasem pojawił się nieznaczny ogólny zmęczenie, w wyniku zmniejszonej zdolności do pracy, pogorszenie nastroju.

W latach sześćdziesiątych XX wieku dał światu nowej grupy leków – pochodnych benzodiazepiny. Należą do nich „Diazepam”, „Hlordiadepoksid”, „fenazepam” i inne. Substancje te nie tylko mają działanie uspokajające, ale również działa uspokajająco. Akcja benzodiazepiny więcej fizjologiczne i naturalne podejście do normalnego snu, zaczął być powszechnie stosowane w leczeniu bezsenności różnych form manifestacji.

Ale tutaj nie było, bez skutków ubocznych, które w swoich negatywnych objawów, zwłaszcza jeśli chodzi o uzależnienie od narkotyków, okazały się silniejsze niż barbiturany. Prawie wszystkie środki nasenne nie są lekarstwem na bezsenność, i zażądał ich odbiór przez kontrolą lekarza.

Niedawno, lek był stosowany w praktyce medycznej, pochodna etanoloaminy. Tabletki nasenne „Donormil” raz rozpowszechniona w Europie Środkowej i Zachodniej i Bliskiego Wschodu, itp, nawet włączone do grupy leków, które są dystrybuowane bez recepty. Donormil „produkcji”, jak w postaci tabletek, tabletek powlekanych, lub jako mieszaniny musujące. Każda tabletka zawiera 15 mg doksylamina bursztynian, nasennymi nie odbywa się w krople.

Dziś jest to najbardziej odpowiedni środek na bezsenność. jest on łatwo pochodzą z ludzkiego ciała. Spowodowane przez ten lek ma dużo snu obshego stanu fizjologicznego.