194 Shares 8790 views

Przewiń pedał na rowerze: przyczyny i środki zaradcze

Jeśli przejdziesz pedałami na rowerze, może się zdarzyć z kilku powodów. Często prowadzi to do niewłaściwej pielęgnacji pomocą dwukołowych transportu. Problem może być spowodowany przez długotrwałe denial-of-service rowerowych podstawowych układów funkcjonalnych. Przez katastrofalne konsekwencje często powodują zużycie niektórych części. Pozwól nam dowiedzieć się, jak rozwiązać ten problem, bezczynny cranking pedałów roweru, jakie czynniki przyczyniają się do powstania takiej awarii.


Przewijane na pedał rowerowy: powód

Uważane za uciążliwe może wystąpić z następujących powodów:

  • rowerowa mocno rozciągnięty łańcuch;
  • Zużycie przednich kół zębatych;
  • pogorszyła tylne elementy kasety.

Ponadto, istnieje kombinacja powyższych niepowodzeń.

Ocena ogólnego stanu roweru

Jeśli przejdziesz pedałami na rowerze, przed przystąpieniem do demontażu jego składników, a myśleć o koszty napraw, aby ocenić ogólny stan roweru. Najpierw trzeba sprawdzić, jak dobrze regulować tylną i przednią przerzutkę, która jest odpowiedzialna za zmianę prędkości. Awaria w ustawieniach wskaże nietypowego irytujące trzaski podczas jazdy, a także dość regularne hit łańcuch pomiędzy zębatkami podczas pedałowania.

Zdarza się, że problem dotyczy historie, które nie są zainstalowane system zmiany biegów. W przypadkach, gdy pedał przewijania na rowerze taki plan w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na stan układu. Można wyeliminować problemy będą mieć to tylko gruntowne czyszczenie i smarowanie.

Data uszkodzenie korby

Jeśli sytuacja powstaje, gdy przewijane pedał rower górski, pierwszeństwo należy zwrócić się do gwiazd. Wady tutaj można dostrzec gołym okiem.

Co do powodów, które są uszkodzone Data korb, najczęściej prowadzi to do realizacji nadmiernego nacisku na pedały podczas jazdy. „Licks” zadziory na nich mogą w sposób naturalny w wyniku tarcia. Koniec życia gwiazd jest związany powodować występowanie problemów z obracania pedałami.

W niektórych przypadkach problem można uniknąć przez przemycie gwiazdy z dawnych złóż naftowych kurz i brud przylegający. W celu usunięcia tych zanieczyszczeń, na tyle dokładnie do czyszczenia części segmentu materiału, zwilżonej nafta.

Jeśli problem jest poważny i zębatkami brakuje kilku zębów, trzeba demontować jednostkę funkcjonalną przeprowadzić demontaż i ewentualnie zmienić uszkodzone części do całości. Naturalnie, najbardziej rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji wygląda zainstalować nowy zestaw gwiazd. Jednak opcja ta wymaga znacznych nakładów pieniężnych.

Problemy z łańcucha

Jeśli przejdziesz pedałami na rowerze, może mieć łańcuch problemów. W większości przypadków, aby wyeliminować problem wystarczy wypłukać linki wodą z mydłem, a następnie dokładnie smarowane specjalną substancją na bazie silikonu. Charakterystyczną cechą tego czasu dokonania takiego działania jest pojawienie się irytujące skrzypienie podczas ruchu. Wskazują na potrzebę sieci usług jest także potrzeba zastosowania znacznej siły podczas pedałowania.

Być może problem leży w łańcuchu nadmiernego rozciągania. W tym przypadku, zaczyna uginać się nadmiernie, co prowadzi do biednych napadowych gwiazdami iw rezultacie, odwracając od pedałów. Jak wyciągnąć łańcuch? Aby to zrobić, będzie musiał zostać skrócony. Tak więc, w jednym z linków posiada specjalny zatrzask, który otwiera pierścieniowy układ połączeń. Po usunięciu elementu, wystarczy usunąć jedną lub więcej jednostek, oczyszczając je z rękawa z podziałem młotkiem i metalowym. Na koniec będzie wystarczająca, aby połączyć łańcuch z powrotem do tego samego starego zatrzask.

Jeśli powyższe czynności nie rozwiązać problemu, należy wymienić łańcuch na nowy.

Problemy z tyłu roweru zapadkowym

Co zrobić, jeśli przewija pedał rowerowy? Jeśli masz jakiekolwiek problemy, warto ocenić zapadkę stanu powrotem. Dość często w środku mechanizmu zagęszczania stary smar, a następnie zaczynają się łożyska zakleszczony. Może się okazać, że nie ma oleju w ogóle, a system został pokryty brudem i korozją. W tym przypadku jest konieczne demontowanie zapadkowe uczynić go całkowicie usunąć, a następnie leczyć dane gęstego oleju.

Łożyska

Pedały mogą być przewijane z uszkodzonego łożyska w miejscu, w którym tuleja na rowerze. Jeśli to drugie spadł, trzeba je natychmiast wymienić. W większości przypadków, to jest tutaj na tyle, aby dodać brakujące kulki. Jednak zdarza się, i tak, że jest konieczne zmiany całego zespołu łożysk, która jest połączona z tuleją do roweru.

zmieniające prędkość

Przewiń pedał rower może, jeśli jest niepoprawny system zmianowy ustawienie. Najczęściej specjalną zakładkę przełączanie zatrzymuje się dostać do wybranej gwiazdy. Dlatego pociągnąć drążek sterowniczy musi sprawdzić się z dużym wysiłkiem, ściskając go do max. To gdzie to się dzieje, pedały przewijania.

Jak wyeliminować uciążliwości? Przyczyną może być tu mówić rozciągające lin, obecność zanieczyszczeń na podkładkach. Decyzja wykonuje pobieranie kurtki i związki płukania rdzewieje WD40 przy użyciu specjalnych narzędzi. Podczas przerwy lub uszkodzenia krytycznych obszarów lin będzie musiał zastąpić je nowymi.

Czy konieczne jest olej liny? Eksperci nie polecam do uciekania się do takich działań. Być może pierwszy zmiany biegów będzie dużo łatwiejsze. Jednak wraz z upływem czasu na linach, pokryte smarem, brudem nalipnet które znacznie utrudniają ich rozwój.

Lay liny koszule muszą być takie, że kąt zakrętu pozostaje minimalne. Pozwoli to na uniknięcie nadmiernego tarcia.

Po konserwacji lub wymiany liny ponownie dostroić wybierak biegów. Na koniec trzeba będzie jeździć na rowerze, sprawdzić, czy pedały obracają się jak poprzednio.

Konkludując

Tutaj zbadaliśmy główne błędy, które mogą prowadzić do licencjat przewijania pedałami na rowerze. Mam nadzieję, że przedstawione w tym artykule pomogą Ci rozwiązać kłopoty i powrót ukochanego roweru do życia.