258 Shares 1127 views

Neurochirurdzy, które traktują: opis zawodu medycznego

Neurochirurgia – przemysł medyczny, przeznaczony do diagnozowania i leczenia chorób mózgu i rdzenia kręgowego, kręgosłupa i nerwów obwodowych. Neurosurgeon – specjalista w zakresie, który obejmuje identyfikację i leczenia zaburzeń układu nerwowego. Neurochirurdzy to leczyć? Bardziej szczegółowe odpowiedzi na to pytanie, dowiesz się z tego artykułu.

Z tego, co chorobę leczy neurochirurga?

Praca obszary neurochirurg można nazwać czaszki, mózgu, rdzenia kręgowego i kręgosłupa. W związku z tym, oczywiste jest, że neurochirurdzy w leczeniu różnych chorób, które mają wpływ na układ nerwowy pacjenta.

Zadania obejmują operacji neurochirurg następujące patologie:

 • guzów łagodnych i złośliwych w czaszce, w tym na podstawie (hemangioblastoma, gwiaździaka, gruczolaka przysadki, ropnie neuromas, itp …);
 • wszelkiego rodzaju urazami mózgu i czaszki;
 • wrodzone lub nabyte zaburzenia rozwoju mózgu i czaszki;
 • urazów rdzenia, na przykład, złamań;
 • zaburzenia krążenia w mózgu;
 • choroby nerwów obwodowych (urazowe, itp.);

Gdzie uczą na neurochirurgów?

Aby stać neurochirurga, wymagane jest, aby absolwent Uniwersytetu Medycznego na kierunku „Medicine”. Jednak po ukończeniu lekarz jeszcze nie stać neurochirurg: potrzeba dodatkowego szkolenia, tj staż. Dopiero po przejściu wszystkich wymaganych badań specjalistycznych otrzymał kwalifikację.

Uczenie się jest wystarczająco trudne w stażu, bo neurochirurg, który leczy wiele chorób układu nerwowego, powinni dobrze orientować się w wielu dziedzinach współczesnej medycyny, biegły w języku angielskim, mają myślenie kliniczne i mieć „silnej ręki”, bo każdy nieostrożny ruch życia pacjenta zależy. Neurochirurg, który leczy pacjenta, powinny być w pełni przekonany w swoich działaniach.

do indywidualnych wymagań neurochirurga

Nie myśl, że neurochirurgia może podejmować każdą osobę, która jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego. W tym zawodzie to kluczowe cechy osobiste, takie jak pewność siebie, dokładności, stabilności psychicznej.

Operacje neurochirurgiczne są uważane za jeden z najtrudniejszych: pole chirurgiczne często ma niewielkie rozmiary, wiele działań prowadzonych pod mikroskopem. Ponadto, osoba musi zrozumieć nie tylko anatomię układu nerwowego, ale także w sprzęt, z którym te dni biegnie większość tych operacji. Po neurochirurga – to lekarz, który leczy pacjentów z pomocą specjalnego sprzętu, pracy z dość łatwe.

Jeżeli chcesz odwołać się do neurochirurga?

Główne objawy, które wskazują, że istnieje potrzeba, aby umówić się z neurochirurgiem, obejmują:

 1. Drętwienie palców, ból w dłoni, zawroty głowy i nagłe spadki ciśnienia krwi niewytłumaczalne.
 2. Nudności, szum w uszach, bóle głowy i trudności z postrzeganiem nowych informacji, które powstały po urazie głowy.
 3. Częste bóle głowy, którego przyczyny nie można ustalić.
 4. utrata czucia i kończyn ruchy.
 5. Odkryto podczas nieprawidłowości MRI mózgu lub kręgosłupa.

Wiedząc, że neurochirurgów traktować może być czas, aby zobaczyć się z lekarzem i uniknąć rozwoju procesu patologicznego.

Jakie typy procedur diagnostycznych niesie neurochirurga?

Powiedzieliśmy, że neurochirurdzy utwardzania. Jednak zadaniem tego specjalisty jest nie tylko leczenie, ale także identyfikacja procesów patologicznych. Tak więc, neurochirurg może wykonać następujące kroki diagnostyczne:

 • nakłucia lędźwiowego (określania ciśnienia wewnątrzczaszkowego);
 • tomografii komputerowej (w celu wykrycia nowotworów, przemieszczenia mózgu, wodogłowie, etc …);
 • rezonans magnetyczny, który pozwala na robienie zdjęć struktur nerwowych o bardzo wysokiej rozdzielczości. Dzięki MRI nie widzę najmniejszych zmian patologicznych w mózgu i rdzenia kręgowego;
 • echoencephalography, czyli wyświetlanie fal ultradźwiękowych, które są odbite od badanego obszaru. EEG jest przypisany do wykrywania siniaki i krwawienia i wodogłowie. To może być wykonywane przy łóżku, więc ta procedura jest dość popytu w praktyce neurochirurgicznej;
 • pozytonowej tomografii emisyjnej do wykrywania i diagnozowania nowotworów padaczki i udaru mózgu;
 • Angiografii, który pozwala badać procesy patologiczne, które wpływają na naczynia mózgu.

Wyobrażając sobie, że neurochirurg leczenia u dorosłych i dzieci, to jest łatwe do zrozumienia – zawód ten wymaga dużo wiedzy o najwyższych kwalifikacjach i, oczywiście, pragnienie, aby pomagać ludziom. Nawiasem mówiąc, jeśli nie ostatni czynnik, to lepiej zrezygnować z pracy jako lekarz.