555 Shares 4049 views

zwierzęta niebezpieczne. Atak na ludzi – zamierzone agresja lub samoobrony?

Począwszy od szkoły, mówimy o wyjątkowości człowieka, nazywając go „koroną stworzenia”. W pewnym sensie jest to prawda, ale niektóre zwierzęta ludzie nie powodują żadnego niepokojem.

W szczególności, istnieją pewne niebezpieczne zwierzęta atakują ludzi, od których nie często. W takich przypadkach, opinie są podzielone: niektórzy mówią o „potworach głodnych ludzkiego ciała”, a ktoś przypomnieć, że człowiek sam często prowokuje agresywną postawę.

Więc kto ma rację? Załóżmy zbadać. Decydujemy, co zostanie uznane za „akty agresji” tylko przez ssaki (i rekiny), ponieważ takie same trujące meduzy nie może być celowo nieprzyjazny nastawiony do ludzi.

Więc, jakie są zwierzęta? Atak na ludzi często pochodzi z lwy, tygrysy, rekiny, bawoły, nosorożce, słonie … Krótko mówiąc, lista nie ma końca. W naszych lasach ryzykujesz, aby dostać się do diety niedźwiedzia, wilka czy rysia.

Jeśli chodzi o niedźwiedzie, latem atakują tylko wtedy, gdy jeden z ich własnych na ten prowokuje. Klasyczny przypadek – podranennoe polowania zwierzę, które będzie szukać zemsty celowo osobą. W sytuacji kłusie jest podobna, ale „straszny wilk” często ludzie są po prostu boi.

Ale w zimie, wszystko nieco inna. W odniesieniu do tych samych niedźwiedzie są śpi o tej porze roku. Wyjdź z nory w zimie „Bruin Niedźwiedzia” – straszna bestia że głód będzie atakować każdą żywą istotę. Głód może być prowadzony przez stado wilków i rysi, ale te zwierzęta atakują ludzi, z których jest bardzo rzadko osoby bardziej prawdopodobne, aby uniknąć.

Fauna krajach tropikalnych – to inna sprawa. Zaprawiony podróżnych, że należy być bardzo ostrożnym z słoni. Oczywiście, przedstawiciele gatunków udomowionych w 99% przypadków, całkowicie nieszkodliwe, ale wśród swoich dzikich krewnych często są osoby zranione przez kłusowników. Takie zwierzęta, atakują ludzi, którzy w normalnych przypadkach nie popełniają, może być prawdziwą katastrofą.

Zatem Ranny indyjskie słonie czasami zdewastowany całe wsie, tylko deptanie całą populację pod osłoną nocy. Z indyjskich tygrysów mają podobne historie. Na przykład, budowa całych oddziałów kolejowych czasami opóźnione ze względu na fakt, że pracownicy terroryzował przez człowieka jedzenia tygrysa.

Co spowodowało atak dzikich zwierząt na ludzi w tym przypadku? W przeciwieństwie do głodnych niedźwiedzi, słoni i innych rannych ofiar myśliwych, pasiaste drapieżniki są kanibalami powodu starości …!

Fakt, że stary tygrys jest bardzo trudne do uchwycenia jakieś duże zwierzę i prawie brakujące zęby i tępe pazury jakoś nie przyczyni się do udanego polowania. Człowiek – inna sprawa. Był nieostrożny, nie można uruchomić szybko, skłonność do paniki. W skrócie, jest to idealne miejsce do ataku.

Więc to, co jest atakowany zwierząt na ludzi: są one prowadzone przez jakiegoś agresji do ludzi lub po prostu głodny? Z pewnością trudno powiedzieć. Pomimo rozproszone „opowieści grozy” na temat mediów takich przypadkach, od dzikich zwierząt umiera tysiąc razy mniej osób niż w wypadkach drogowych.

Każdy przypadek jest wyjątkowy. Najczęściej ataku rannych zwierząt, a także zwierząt, które „szczęście”, aby zapoznać się z pułapki polowania. Wyjątkiem są tylko przez człowieka jedzenia tygrysie da niedźwiedzie-korb dla której człowiek – lunch lub kolację walking.