717 Shares 2798 views

Tytuł „Honorowego Dawcy Rosji”. Jak zostać honorowym dawcą Rosja?

„Świat nie jest bez dobrych ludzi” – mówi znane każdemu. Życie człowieka może uratować inną osobę – czy to lekarz lub dawcy. Dawca – źródłem krwi dla potrzebujących.

Zdarzały się przypadki, gdy pacjent zmarł z powodu nadmiernej utraty krwi ze względu na fakt, że dawca nie został znaleziony. Biorąc pod uwagę znaczenie przypadku dawcy, stan aktywnego uprawiania tzw promocji dawcą programu, a ten tytuł jako honorowego dawcy Rosja została wprowadzona. Jak ich stać i można oczekiwać, że płatności i jakie korzyści?

Kto może zostać dawcą: zasady ogólne

Osoba, która ma pragnienie, aby stać się dawcą, powinien:

 • cieszyć się dobrym zdrowiem;
 • poinformować personel medyczny o chorobach, które były w dzieciństwie;
 • aby informować lekarzy na temat wszystkich procedur chirurgicznych, które zostały wyprodukowane;
 • potwierdzić lub zaprzeczyć kontakt z pacjentami zakaźnych.

Ostrzeżenie! Dawca może być jako obywatel rosyjski i obywatela innego kraju, który żył całkowicie legalnie na terytorium Rosji przez okres co najmniej jednego roku.

Kto może ubiegać się o tytuł „Honorowego Dawcy Rosji”?

Wykaz warunków, których spełnienie jest w stanie dostarczyć tytuł Honorowego dawcy Rosji, jest regulowana na poziomie legislacyjnym (Federalny №125, №317).

Zdobądź tytuł Honored dawcy Rosyjskiej nie może każda osoba, która odwiedziła kilka razy w pokoju dawcy. Lista warunków uzyskania tytułu, istnieją pewne ograniczenia ilościowe.

Tak więc, aby polegać na przyznaniu tytułu „Honorowego Dawcy Rosji”, otrzymują świadczeń i płatności, który przyznaje, trzeba spełnić określone wymagania.

 1. Oddawania krwi co najmniej 40 razy na całkowicie wolnym podstawie. Te procedury dawcy wykonywane są w specjalnych bankach krwi.
 2. Plazma krwi co najmniej 60 razy.
 3. Oddawania krwi i osocza wynosi co najmniej 25 razy. Łączna kwota dotacji nie powinno być więcej niż 40 razy.
 4. Oddawania krwi i osocza wynosi mniej niż 25 razy. Całkowita ilość procedur donacji może wynosić więcej niż 40 razy.

Ważne! Do roku 2013, dając w osoczu krwi i inne elementy nie są brane pod uwagę. Zostań honorowym dawcą mógł tylko ludzie, którzy dają krew.

Przed ubieganiem się o tytuł „Honorowego Dawcy”, upewnij się, że ilość krwi i plazmosdach spełnia powyższe wymagania. W przeciwnym razie, dostać ten tytuł nie można. Jednak fakt ten nie ma zastosowania w przypadku dawcy-Moskali. W stolicy istnieje kilka innych warunków przyznania tytułu, a mianowicie:

 • krovosdach równa całkowitej ilości nie mniejszej niż 20 razy;
 • całkowita liczba plazmosdach była co najmniej 30 razy.

Teraz, gdy wiesz, jak zostać honorowym dawcą w Moskwie. To było o wiele łatwiejsze niż na inne terytorium federalnego Rosji.

Jak stać

Honorowy dawca Rosja – jak stać się jednym? Aby uzyskać poważny tytuł, po prostu oddać krew 40 razy nie wystarczy. Nadal trzeba zebrać pewną listę dokumentów i przejść przez prostą procedurę rejestracji. Dopiero po tych działań będzie oficjalnie być ustawa zwana Honorowy dawca.

dokumenty

 • Wniosek o rejestrację wniosku o nadaniu odznaki „Honorowego Dawcy Rosji” i posiadają odpowiednie certyfikaty.
 • Dokument umożliwiający identyfikację osoby, które składają wniosek (zwykle paszport lub pełnomocnictwa w przypadku dokumentów złożonych przez przedstawiciela wnioskodawcy).

 • Dokument potwierdzający udział w procedurach dawców wymaganą liczbę razy (odniesienie №448-05 Y). Uprawniony organ, który dostarcza stacji referencyjnej jest miejski transfuzja krwi.

Procedura papierów wartościowych

Istnieje kilka odmian, uciekając do których można uzyskać status „Honorowego Dawcy Rosji”. Jak ich stać, przy użyciu technik tradycyjnych, elektronicznych lub mediacja? Co to jest? W co władze odnoszą? Wszystkie te pytania Poniżej znajdują się odpowiedzi.

1. Tradycyjny sposób. W standardowej metodzie przetwarzania Osoba ubiegająca się o tytuł „Honorowego Dawcy”, wszystkie dokumenty dostarczone do Komisji Zdrowia, która znajduje się pod adresem: Petersburg, 191023, ul. Malaya Sadovaya, dom №1. Body Works od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 6.00 pm. czas przerwy od 13.00 do 14.00. Jak specyfiki harmonogramu prac polega na zmniejszeniu dzień roboczy o 1:00 w święta.

Ostrzeżenie! Składanie dokumentów może odbywać się przy bezpośrednim kontakcie z biurem dla zdrowia, a przy pomocy usług pocztowych.

2. elektronicznej. Sporządzony z pomocą w Internecie zasobów tytuł „Honorowego Dawcy Rosji”. Jak stać się ich w trybie on-line? Aby to zrobić, przejdź do oficjalnego portalu usług publicznych Petersburgu i wypełnić wniosek w formie elektronicznej. Gdy dane osobowe są wykonane, należy dołączyć zeskanowane strony dokumentu tożsamości (paszport), a odniesienia potwierdzić obecność niezbędną ilość donacji krwi i osocza. Również w trybie online możliwe jest sprawdzenie stanu realizacji wniosków o honorowy tytuł.

3. Sposób mediacji. Rejestracja odbywa się poprzez prowadzenie ośrodków multi-usługowe, w którym dokumenty są karmione. Są takie ośrodki w każdym regionie Federacji Rosyjskiej. Co do pakietu papierów wartościowych, dla wnioskodawcy, składa się z oryginalnych dokumentów lub notarialnie kopii. Jeżeli upoważnione organy zbliżył przez przedstawicieli wnioskodawcy, gdy on sam musi być, oprócz pełnomocnictwa, a nawet jego paszport.

Teraz znasz wszystkie sposoby jak zostać honorowym przyczynia składając odpowiedni wniosek.

wykonanie

Wniosek o przyznanie honorowego dawcy Rosja rozpatrywane w terminie 95 dni od dnia jego złożenia. Po tym terminie, wnioskodawca powinien mieć znak i certyfikat honorowy dawca lub osoby, wnioskodawca otrzymuje oficjalną odmowę.

Przyczyny awarii

 • Wnioskodawca nie ma rejestracji na pobyt.
 • Wnioskodawca nie przedstawił dowodu krwiodawstwa bez opłaty w wysokości 40 razy lub więcej lub osocza są zmiany w ilości 60 razy lub więcej.

dostawa

Wydane odznaka „Honorowy dawca” zakończyć z certyfikatem w świątecznej atmosferze na zlecenie Ministerstwa Zdrowia władzy wykonawczej podmiotu RF.

W Petersburgu, takie ciało jest Komitet Ochrony Zdrowia. To on nagrody dawcy.

Ostrzeżenie! Odznaka „Honorowy Dawca Rosji”, a certyfikat, który obsługiwany, raz wydane. Ich ważność nie jest regulowany, co oznacza nieograniczony.

Honorowi dawcy: korzyści i płatności

Teraz dowiadujemy się, w jaki sposób państwo zachęca ludzi do aktywnego oddawania krwi lub osocza. Pewne przywileje zakłada tytuł „Honorowego Dawcy Rosji”. Aby te powinny zawierać wykaz świadczeń i korzyści finansowe.

korzyści

W celu pełnego korzystania ze wszystkich przywilejów oferowanych tej rangi, trzeba jasno wiedzieć, jakie korzyści mają pochodzić Honorowego dawcy. Lista zakłada istnienie różnych możliwości.

 1. Niezależny wybór pory roku, które odbywają się raz płatnego urlopu zgodnie z przepisami prawa pracy.
 2. Obsługa placówki medyczne i organizacje państwowe i lokalne znaczenie poza kolejnością.
 3. Otrzymuj bezpłatne usługi medyczne w państwowych i komunalnych instytucjach medycznych. To odbywa się poprzez działania programu gwarancji państwowych medycznej bezpłatnej pomocy.
 4. Zakup bonów do sanatoriów w celu poprawy zdrowia przez „śmieszne” cenach i poza głównym składzie. Kupony te można nabyć w miejscu pracy lub nauki.
 5. Otrzymują roczną rekompensatę pieniężną.

Ostrzeżenie! Korzyści, które są przeznaczone dla ludzi, którzy mają tytuł „Honorowego Dawcy Rosji”, stosuje się do honorowego dawcy ZSRR.

Wykaz świadczeń mogą się różnić w zależności od podstawy terytorialnej, czyli powiat, region, miasto, w którym żyjesz. Dokładna lista przywilejów można znaleźć kontaktując organów ochrony socjalnej w miejscu zamieszkania.

płatności specjalne

Płatności honorowych dawców do powoływany rocznie. Wielkość zasiłku początkowo był 6000 rubli, ale ze względu na fakt, że kwota ta jest indeksowana regularnie (co roku), 2015 wysokość świadczenia ustala się na poziomie 12373 rubli. Płatności są dokonywane nie później niż dnia 1 kwietnia każdego roku.

Ważne! Zgodnie z prawem Federacji Rosyjskiej №68-FZ z dnia 6 kwietnia 2015, indeksacji rekompensaty finansowej dla rosyjskich honorowych dawców zawieszone do dnia 1 stycznia następnego roku. Biorąc pod uwagę, że przygotowanie i przyjęcie budżetu odbędzie się jesienią 2015 roku w tym roku, staje się jasne, że w roku 2016 wielkość rocznych korzyści wynikających z tej populacji pozostanie takie same i będzie 12373 rubli.

Gdy wyznaczony płatności i na jakich warunkach?

Wszystko honorowy dawca Rosji, którzy otrzymali odpowiednie odznaki i certyfikat do niego dla celów rocznych korzyści dawcy powinni skontaktować się z władzami ochrony socjalnej ludności według miejsca zamieszkania i złożyć następujące dokumenty:

 • Aplikacja specyficzny wzór;
 • Dokument identyfikacji tożsamości oraz jego kopię (zazwyczaj paszport);
 • Dokument udowodnienie, że jesteś właścicielem odznakę „Honorowy Darczyńca Rosji”, a jego kopia (licencja).

Dokonując płatności, aby wskazać żądaną metodę ich ogłoszenia: poczta, dane karty kredytowej lub konta.

Ostrzeżenie! Prawo do otrzymywania regularnych wpłat darczyńców powinna być potwierdzona rocznie. Dlatego powyższe dokumenty są dawca do władz każdego roku.

A to nie wszystko!

Oprócz głównych (Federal) świadczeń i płatności, w niektórych regionach Federacji Rosyjskiej zapewniają dodatkowy (regionalnym) rozważał możliwość preferencyjnych kategorii ludności. Okazuje się, że prawa Honorowego dawcy są znaczące w naturze i są bardzo liczne.

Tak więc, szanowni dawców mieszkających w stolicy na stałe, mają możliwość korzystania z usług transportu publicznego w Moskwie za darmo.

I dla tych ludzi nie płacą żadnych grosza protetyczne Stomatologia (ale tylko w instytucjach publicznych).

ma również prawo do otrzymywania zniżek wspólną Honorowego dawcy Rosji. Korzyści są naliczane w wielkości 50%.

Ponadto Moskwa darczyńcy otrzymują 50% zniżki przy zakupie leków w aptece miejskich i państwowych.

Jednak, aby skorzystać z tych unikalnych „premia” dawcy koniecznie trzeba poświęcać ich krwi przez co najmniej 1 raz na pół.

Niektóre statystyki

Warto zauważyć, że liczba osób, które uczestniczyły w programach dawców rośnie z każdym rokiem.

W 2007 roku na 1000 osób przypada 12 dawców, w 2008 – 14 dawców w 2009 – 17 dawców w 2011 – 22 dawców, w 2014 – 25 dawców. Ale pomimo pozytywnej tendencji, indeks wskazuje na prawidłowy rozwój systemu opieki zdrowotnej, a to jest 40 dawców na 1000 osób, nie został osiągnięty.

Honorowy być dawcą – jest to przydatne i opłacalne! Ratowania życia innych i robi dobrą robotę dla innych, można znacznie uprościć swoje życie i uzyskania zapłaty, wszelkiego rodzaju ułatwień, przywilejów i praw.

To jest zabawa!

Darczyńcy – ludzie szanowani na całym świecie. W Hiszpanii nawet zbudowany pomnik na ich cześć.

Władze rządowe w większości krajów wprowadziły własne przepisy, aby zachęcić ludzi do „dać” krew. Uprawnienia mogą być zarówno materialne i niematerialne w formy. Pierwsza grupa powinna obejmować wypłatę gotówki do drugiej – zapewnienie wyrównawczego czasu wyłączania oraz dodatkowe wyjście w pracy, żartuje symboliczne koszulki, długopisy, breloków i innych ciekawych rzeczy, prezentacja nagród w postaci znaków i innych. Ten ostatni rodzaj promocji jest wykorzystywany w niemal wszystkich krajach. Na przykład, Singapur i Wielka Brytania wprowadziła dynastie odznaki: 25, 50, 75 i 100 datki.

Kto by pomyślał, ale istnieją pewne kraje, w których odszkodowanie za darowizny jest nielegalne. To absolutnie nie jest ważne, pieniądze to nagroda, czy nie. To jest takie kraje należą Australii i Brazylii.