103 Shares 8773 views

Jak rośnie grzyby po deszczu?

Grzyb zaczął iść, a miłośników cichego polowania w pośpiechu do lasu. I to nie tylko dlatego, że są przed innymi, ale także dlatego, że grzyby żyć krótkie życie. Nie mam czasu, aby zebrać je w czasie, a oni zestarzał i zniszczone, oraz wszelkiego rodzaju owady i ptaki, aby pomóc im w tym.


Jak rośnie grzyby?

Rośnie bardzo szybko. Od momentu pojawienia się zawiązków aż do ostatecznego dojrzewania tzw ciała owocowego rozciąga się od 10 do 14 dni. Bardziej dokładny czas zależy od grzybów gatunku, temperaturze i wilgotności powietrza i gleby.

Dlaczego tak szybko? Jak wiecie, grzyb rozwija się z grzybni, która rośnie na wiosnę, lato i jesień. Tak więc, w tej grzybni tworzą młode owocniki, naukowo znany jako zawiązków. Jak tylko pogoda sprzyja ustanowieniu zaczną szybko rosnąć i rozciągają się długością.

Średniej wielkości osiąga grzyba przez 3-6 dni. Najszybszy wzrost grzybów występuje w ciepłym sezonie, kiedy deszcze powstają i mgły. Ale wilgotność nie powinna być bardzo wysoka jak temperatura – zbyt niska lub zbyt wysoka. Dobrze nadaje się do szybkiego wzrostu grzybów temperatury.

Na pytanie „ile rosną grzyby po deszczu”, to jest niemożliwe, aby dać jednoznacznej odpowiedzi. Nie zawsze pojawiają się po grzyby deszczu. Ponieważ tylko jedna wysoka wilgotność do nich trochę. Gdy ciepłe i wilgotne, dobrze rozwinięta grzybnia. , Sama wzrostu grzybów przyczynia się do niższej temperatury. Na przykład, dla grzybnia grzyba jest korzystny temperatura wynosi około 25 °, a dla wzrostu owocników dobrze nadaje 18-20 stopni.

Im dłużej niż długość szerokość

Tak jak rośnie grzyb? Okazuje się, że niektóre grzyby, takie jak Russula, borowikami i borowikami, można zbierać już następnego dnia po tym, jak wyszedł na powierzchnię ziemi. Ponieważ ich owocniki najpierw rosną pod ziemią i wypływa na powierzchnię prawie uformowane. Coraz grzyby po wyszedł z ziemi? W różny sposób, w zależności od gatunku. Są grzyby gigantyczne proporcje, które w ciągu godziny może wzrosnąć o pół metra. Ale średnio dziennie grzyby rosną przez 1-1,5 cm. Ponadto, jeżeli w ciągu pierwszych 5-8 dniach stóp wysokości i szerokości czapki, rośnie niemal w równym stopniu, w ostatnich dniach, całkowity wzrost grzyba jest zatrzymany, a średnica kapelusza nadal wzrasta.

Ile rośnie biały grzyb?

Na powierzchni ziemi grzybów, w zależności od gatunku mieszka 10 do 12 lub 14 dni. Biały grzyb, jak borowikami i poddubovik mieszka 11 dni. Prawdziwki, kurki, miód pieczarkowy dobry do odbioru w przeciągu 10 dni. Szybsze Wszystkie porty i linie morels – do 6 dni. Ale grzyby, pieczarki, boczniak kompletacji i czekać na wszystkie 12 dni.

O białym grzyba Wiadomo również, że po pięciu dniach w warunkach sprzyjających warunkach osiąga przeciętnie o wysokości 9 cm i waga tych dniach wzrosła dni, średnio 40 gramów.

Tak jak grzyb rośnie to zależy od jego rodzaju, temperatury i wilgotności. Ale jak tylko wzrost grzyba zatrzymuje się, tylko jeden dzień on już zaczyna się załamać. Jednak oznacza to tylko jedno: ich zarodniki są dojrzałe. Różnorodność owadów, ptaków i zwierząt szybko rozprzestrzeniać je na ziemi i będzie promować kiełkowanie nowych grzybów.