571 Shares 4003 views

Które są sprowadzane z Czarnogóry: najlepszy prezent

Czarnogóra – trochę kraj europejski mający dostęp do wybrzeża Morza Adriatyckiego, który niedawno stał się popularny z wykorzystaniem naszych rodaków. Kultura kraju, łącząc w sobie cechy Wschodu i Zachodu, zaskakującą różnorodność i bogactwo tradycji. Tych turystów, którzy przyjeżdżają tu po raz pierwszy, oczywiście, chcę przywieźć coś niezwykłego zaskoczyć przyjaciół i kolegów. Ten artykuł mówi o tym, co można przywieźć z Czarnogóry jako dar.


1 gorący napój

alkohol krajowy, importowane z dowolnego kraju na świecie zawsze podchodzić z wielkim szacunkiem. Czarnogóra jest znany z produkcji alkoholu, produkowane w różnych ziół, owoców, a nawet orzechy. Najbardziej popularny lokalny wódka owocowa (brandy). Doświadczonymi podróżnikami chwalą tart czerwone wino „Vranac”, które są importowane z Czarnogórą. Wina i wódki można kupić na rynkach (Home Edition) oraz w sklepach (wersja z pamiątkami). W każdym razie, znajomych, zwłaszcza mężczyźni, będzie dziękuję za ten dar.

2. Lokalne potrawy

Czarnogóra, jak każdy inny kraj, ma swoje unikalne tradycje kulinarne. Jeśli makaron z Włoch przywiózł z Grecji – oliwki, Guess , która jest wniesiona z Czarnogóry? Wyobraź sobie – prosciutto. Ach, nie wiesz, co to jest? Jest pyszna wędzona szynka, który jest przygotowywany przez specjalną technologię na węglach. Po obróbce cieplnej i obvyalivaniya staje się bardzo aromatyczne i przezroczysty na cięcie. Oczywiście, oliwki i oliwa z oliwek można również nabyć w Czarnogórze, a na jakość oleju w niczym nie przyznają się do greckiego. Są domowej roboty ser można również nabyć na rozprawie, a nawet wziąć kawałek siebie, aby zadowolić bliskich.

3. Narodowy stroik

Jeśli jesteś zaskoczony tym, co prezenty przywrócić z Czarnogórą, kupić piękne i niezapomniane element stroju narodowego – ustnik. To taka czapka zwieńczona szkarłat. Capa – nie tylko kapelusz, a jego kolorystyka ma głębokie znaczenie symboliczne. Scarlet kolor – symbol przelanej krwi, a czarne obramowanie wskazuje kapelusze żal za dawnej świetności Serbii.

4. Najczęściej upominki

Oczywiście, kwestia, która jest wniesiona z Czarnogóry, trudna, ale wykonalne. Wielki pamiątka z najbliższymi może być piękny kawałek ceramiki. Różnorodność talerze, kubki, wazony i karafki może być świetnym Prezent i budżetowa przypomnieniem wspaniałego kraju. Chrześcijańskich przyjaciół lub krewnych, można kupić oryginalne lokalne ikony, krzyże lub łańcuchy, które znajdą Państwo w ławkach kościelnych, zwiedzanie kościołów w Czarnogórze.

5. Oryginalne akcesoria

Będziesz zaskoczony, że są importowane z Czarnogórą tak wiele piękna i tania biżuteria. Ze względu na fakt, że Czarnogóra znajduje się w pobliżu Włoch, będziesz miał możliwość zakupu oryginalnych włoskich biżuterię w bardzo konkurencyjnych cenach. Lokalna biżuteria zaskakuje również swoją oryginalnością. Jako dar do mamy lub dziewczyny może kupić przepiękne kolczyki turkus, piękny naszyjnik srebrne spinki do włosów lub urocze, wykonane w nietypowym projekcie.