813 Shares 4991 views

Co to jest emulacja? Program emulacji. Emulacja wezwanie – co to jest?

Emulation – jest kopią oryginalnego systemu, który może działać na innym komputerze lub urządzeniu. Najprostszym przykładem jest emulacja napędu za pomocą znanego programu daemontools. Weźmy zająć się sprawą. W rzeczywistości, co emulacja nie jest trudne do zrozumienia, konieczne jest wprowadzenie zasady jego funkcjonowania.

technologia komputerowa

Najprostszym sposobem, aby powiedzieć o tym, jak naśladować prace na komputerze, ponieważ jest na komputerach, tabletach i inny sprzęt jest używany częściej. Powiedzmy, że masz skaner Canon, a chcesz naśladować HP pracę. Zainstalowane specjalne oprogramowanie i programy przeznaczone dla oryginalnych urządzeń HP, które można łatwo pracować na tym samym Canon. Dokładnie taka sama sytuacja i większości licencjonowanych płyt, które powinny znajdować się w napędzie komputera lub laptopa podczas pracy.

Tak, aby utworzyć obraz dysku, które wykonują funkcję jakby produktem licencjonowanym. To, co większość graczy zna jakiej emulacji. Ale konieczne jest, aby pamiętać jednocześnie, że urządzenie będzie działać na symulowany rzędu wolniej.

oprogramowanie do emulacji, lub można użyć do tworzenia obrazu

Problemem jest tylko to, co teraz jest, aby wybrać program. Istnieje wiele z nich, a najbardziej godne Opcje umieszczone w sieci za darmo. Na przykład, daemontools – bardzo skuteczne narzędzie, które działa płynnie i nie zajmują dużo miejsca na dysku twardym. To oprogramowanie Plan może emulować wiele dysków, w większości przypadków, można utworzyć 3-5 dysków, w zależności od wersji programu. interfejs w języku rosyjskim jest prosty i intuicyjny, nawet początkujący. W głównym oknie chcesz dodać wcześniej utworzony obraz i naśladować go. Są też inne dobre programy takie jak GizmoDrive, alkohol 52%, itd pomimo dużego wyboru, zasada wszystkich mediów jest w przybliżeniu taka sama, głównym celem – .. Czy aby system pomyśleć, że napęd jest obecny, dysk licencji.

Emulowania napędów: krótki przegląd GizmoDrive

Głównym celem tego narzędzia jest zamontowanie plik z rozszerzenie ISO. Ponadto, inne formaty mogą być wykorzystane, który jest właśnie dla Ciebie. Narzędzie automatycznie generuje i wstawia napęd do obrazu, który jest wyświetlany jako prawdziwy płycie CD / DVD. Tutaj, aby uzyskać dostęp do najpopularniejszych rozszerzeń, takich jak ISO, BIN, MDS, MDF i innych. Warto również zauważyć, jest wystarczająco duża liczba dysków, maksymalnie 26 sztuk. Aby uprościć tworzenie obrazów to specjalny menedżer, który pozwoli nawet początkującym zrozumieć pracę. Gizmo pozwala również użytkownikowi na tworzenie wizerunku GDrive emulować dysk twardy urządzenia. Tutaj oferujemy nawet kompresję i szyfrowanie danych, który nie tylko poprawia wydajność, ale także pliki bezpieczeństwa. Zasadniczo, aby zrozumieć, co emulacja, z tak prostego narzędzia jak GizmoDrive, jest niezwykle proste.

O zaletach symulacji

Jeśli mówimy o emulacji dysków, to nie zauważysz różnicy. Zaletą jest to, że dla licencjonowanych gry nie trzeba posiadać napęd, ale wystarczy, aby stworzyć obraz. Jeśli masz wyłączne sprzętu na tej samej platformie, przy użyciu emulacji wysokiej jakości, można użyć oprogramowania na inny komputer, laptop, itp Dobrym przykładem – .. Zastosowanie gier przeznaczonych dla konsoli Xbox, na komputerze. Nie lekceważ wartość emulatory i Sztuki Mediów, gdzie prawie wszystkie informacje są przechowywane w formatach cyfrowych. Należy zauważyć, że tworzenie obrazu sprawia, że można nie tylko chronić pliki przed wirusami, ale również zaoszczędzić miejsce na dysku twardym. Jest to bardzo przydatne w przypadku pracy z dużą ilością informacji, a dysk twardy – nie z gumy, ma limitu.

Klasyfikacja emulacji

Obecnie, prawie zawsze używane platformy sprzętowej. Jest jednak jeden ważny punkt – trzeba najpierw uzyskać lub emulować systemu operacyjnego lub sprzętu. Odbywa się to tylko raz. Dlatego takie symulatory mają zasadniczo nieograniczony dostęp do sprzętu. Często jest to zwykłe warstwy zgodności, które pozwalają na dostęp do określonego oprogramowania lub sprzętu. Ponownie, dla systemu operacyjnego „windose” to pojedyncza warstwa, a dla systemu Linux – bardzo różne.

Istnieje matematyczny proces emulacji, która jest wykorzystywana przez twórców gier. Różni się on tym, że najdokładniejszy program do symulacji (Simulation). W zasadzie jest to możliwe, aby zatrzymać i przejść do następnego pytania. Jak widać, w odniesieniu do klasyfikacji, a następnie, dla przeciętnego użytkownika istnieje wiele niejasności, do czynienia z którym można tylko w praktyce.

symulować naciśnięć klawiszy

Jeśli chcesz stworzyć swój własny widżet pliki audio sterowania, trzeba użyć klawiszy emulacji. Obecnie dość często wykorzystywane w badaniach symulacyjnych różnych zastosowań. Jeśli masz program, który pozwala na zdalne sterowanie systemem audio, jest to kolejny powód, aby korzystać z emulatora.

Chciałbym również zwrócić uwagę, że system taki jak „inteligentnego domu”, a także wiązać się z użyciem zdalnego dostępu. W rzeczywistości, emulacji klawiszy może trzeba zawsze i wszędzie, dlatego jest to niezwykle przydatna funkcja. Tutaj konieczne jest użycie specjalnych kodów, które różnią się od siebie w zależności od systemu operacyjnego. Jak widać, nie ma nic skomplikowanego, jedyną rzeczą do zrobienia jest praktyka.

Krótko powiedzieć, można siedzieć w pracy i zarządzania domowym komputerze lub kilka z jego funkcji (coś w rodzaju pilota, tylko z dużym promieniu działania). Jednak trzeba będzie połączenie z Internetem.

Trochę o emulacji portu COM

Istnieją specjalne programy do symulacji urządzeń w swoim port COM. Głównym celem jest praca z pakietami danych. Narzędzie dostosowuje je dla siebie, z wykorzystaniem formatów RS232, UPD i innych. Jak pokazuje praktyka, emulacji portu COM jest wykorzystywany przez programistów aplikacji dla celów testowania i zatwierdzania operacji. Niezwykle przydatna funkcja dla osób pracujących w sieci, na przykład, dla inżynierów sieciowych. Jest też znacznie łatwiejsze i integracji systemów. Ponownie, jeśli mówimy w prostych słowach, można sprawdzić swój system lub dowolny program bez prawdziwego urządzenia w porcie. W zasadzie emulacji napędu coś podobnego w rozumieniu, ale pewne różnice istnieją. Jeśli jesteś początkujący, zaleca się, aby użyć narzędzia o nazwie COMPortDataEmulator. Rosyjski interfejs i łatwa nawigacja menu pozwala szybko zorientować się, co jest co.

Kilka ważnych punktów

Oczywiście, nie możemy mówić o emulacji urządzeń działających na „Android”, od niedawna jest to niezwykle ważne. Można używać różnych programów, na przykład, Genymotion, który jest dość prosty, a także stabilne i wygodne. „Chips” od producenta, który obsługuje sprzętowe akceleracją grafiki oraz zwiększonej produktywności.

Po zainstalowaniu programu narzędziowego, należy założyć, i jesteś gotowa do pracy. Emulacja „Android” nie różni się zbytnio od rzeczywistych gier na tym urządzeniu, więc większość osób korzysta z tego rodzaju symulacji. Podczas pierwszego uruchomienia programu, otrzymasz komunikat informujący, że żadne z urządzeń wirtualnych, więc trzeba stworzyć nową. Dalsze prasy Podłącz i zalogować do konta, które zostały wcześniej utworzone. Wtedy nie ma nic trudnego, odszukać żądaną grę i naciśnij Play.

wniosek

Tutaj jesteśmy z wami i spojrzał na prawie wszystko, co w jakiś sposób przychodzi do naśladowania. Można zauważyć, że jest to bardzo przydatne. Nawet jeśli twoja praca nie wymaga korzystania z imitacji lub symulacji układów elektronicznych, prędzej czy później mogą Cię bardzo poręczny.

Teraz wiesz, trochę o tym, w jaki sposób emulacja wezwanie, co to jest i jak z niego korzystać. Najważniejsze – jest, aby zrozumieć zasadę działania. Nie zapominajmy, że zanim tworzyć obraz dysku , lub coś w tym rodzaju, trzeba sprawdzić komputer pod kątem wirusów, jako szkodliwe oprogramowanie może całkowicie zniszczyć obraz. Po nagraniu obrazu, nie rzucać płytę, bo to nadal może być konieczne.

W zasadzie, to wszystko, co można powiedzieć na ten temat. Co to jest emulacja i co to jest, powinno być jasne. Jeśli masz zamiar wykorzystać te informacje, należy rozpocząć od prostych programów, pożądane jest – po rosyjsku.