350 Shares 5852 views

Przemoc w rodzinie: fazy, rodzaje, zapobieganie

Przemoc w rodzinie – dość szeroki temat, który setki badań poświęcono. Najczęściej cierpiał przez dzieci i kobiet. Według badań, to jest typowe dla tych rodzin, gdzie granice są rozmyte pomiędzy członkami jednostki społecznej. W większości przypadków, przemoc domowa dotyczy powtarzalnym cyklu, zarówno psychiczne, seksualne wykorzystywanie fizyczne i werbalne, który jest przeznaczony do sterowania, powodują lęk, zastraszanie.


Przemoc domowa ma charakterystyczne cechy

  • W tym przypadku, jeśli wystąpił epizod, a następnie każda kolejna czas nie tylko zwiększa częstotliwość powtarzania, ale stopień nasilenia.
  • Takie zachowanie ze strony agresora naprzemiennie z przeprosinami i obiecuje zmienić.
  • Jeśli ofiara próbuje zerwać związek, prowadzi do dalszych okrucieństw.
  • Przemoc domowa zdarza się we wszystkich warstwach społecznych, we wszystkich kategoriach, niezależnie od wszelkich problemów.

Cykl przemocy

Zazwyczaj, brutalność i agresja są bardzo standardowe. Podczas pierwszej fazy, wzrost napięcia. Przemoc ma charakter poszczególnych przestępstw. Na tym etapie, kobieta zachowuje się spokojnie, starając się rozładować sytuację. Im bardziej ciśnienie, tym gorzej odwraca zrównoważyć sytuację. Drugi etap polega na niekontrolowanym wyjściu napięcie, które gromadzi się podczas pierwszego. Kobieta zazwyczaj odczuwa podejście tej fazie, dlatego, depresja i lęk zaczynają rosnąć. I trzeci etap, czyli tak zwane „miesiąc miodowy”. Człowiek staje się dobry i kochający, jak można przyznać się do winy, a wręcz przeciwnie, oskarżać kobiety, jeśli ona doprowadza do agresji. W tym czasie, to jest najtrudniejsze, aby uciec od sprawcy.

Czym jest przemoc domowa?

Najczęściej objawia się jako połączenie kilku rodzajów krzywdzenia dzieci.

przemoc fizyczna

Powodując ból (klepie, kopnięcia, stemple), pchanie, ekspozycję na ryzyko, zagrożenie bronią. Człowiek może fizycznie ingerować wyjściu z domu, zamykając pokój, w lewo w niebezpiecznych miejscach. On nie może dać nawet do szukania pomocy lekarskiej i odmówić kupić niezbędne towary.

przemoc seksualna

Mężczyzna jego żona traktuje tylko jako obiekt seksualny, sprawia, że wbrew jej woli, aby rozebrać i sprawia, że obcowanie z okrucieństwa. Niekiedy agresorem mogą się kochać zaraz po bicie, czasami zmuszeni do wykonywania czynności lub oglądać charakter pornograficzny.

nadużywanie emocjonalne

Jest to stała krytyka i obelgi, ignorując jej uczucia i poniżenia w miejscach publicznych. Człowiek może manipulować i obrazić krewnych, zabronić iść do pracy.

przemoc ekonomiczna

Człowiek nie pozwalały zbyć budżetu rodziny i mieć środki osobiste, rozporządzania nimi według własnego uznania.

Zapobieganie przemocy w rodzinie

Obecnie zapobieganie przemocy w rodzinie nie jest przedmiotem polityki państwa. Jednak w niektórych miastach Rosji, niektóre programy mają na celu zmniejszenie takich przestępstw, w celu ustanowienia wyspecjalizowanych ośrodków opieki. Jednakże, należy rozumieć, że te działania nie są wystarczające. Młode kobiety, które są na skraju tworzenia dużej mierze rodzinom pomóc sobie sami, jeśli uważnie przeczytać z tego kierunku, jak psychologii rodziny. Książka specjalnym seminarium, odwołanie się do specjalisty nie tylko pomogą uniknąć wielu problemów, ale także stworzyć rodzinę, która będzie spokój i zrozumienie.