90 Shares 6266 views

Stroke: objawy i skutki. Główne objawy udaru mózgu i microstroke

Ostry udar podyktowana jest krążenie mózgowe, powodując częściowe lub całkowite zatrzymanie przepływu krwi w konkretnych obszarach mózgu. Taki stan prowadzi do uszkodzenia tkanek, które występuje z powodu ich utraty funkcjonalności. W przypadku poważnych nieprawidłowości w pracy mózgu może mieć nieodwracalne skutki dla zdrowia człowieka, co prowadzi nie tylko do swojego kalectwa, ale także potencjalnie śmiertelne.


Mechanizm choroby

W zależności od rozwoju mechanizmu i przyczyn choroby rozróżnia udarów niedokrwiennych i krwotocznych. Krwotoczny udar mózgu, objawów , które rosną nagle powstaje w wyniku wylewu krwi do mózgu. Długoterminowa wysokie ciśnienie krwi prowadzi do patogennych zmian w ścianach naczyń, tracą swoją siłę i elastyczność, nie może w pełni funkcjonować jako kanał dla stale kursujące objętości krwi. Tętniaki się, że po przerwie może stać się przyczyną krwotoku. Nagle pojawił się strumień krwi przenika tkanki mózgowej, powodując obrzęki i zwiększenie presji na nich. Komórki umierają, tracą swoją funkcjonalność.

Bardziej powszechne i stanowi około 80% wszystkich przypadków udaru niedokrwiennego. Objawy Pierwsze objawy powinny zostać zidentyfikowane, jak najszybciej. Mechanizm rozwoju niedokrwiennego udaru mózgu różni się od przyczyn krwotocznych. Niedokrwienny rodzaj choroby występuje po ustaniu krwi do niektórych obszarów mózgu. Taki stan powoduje zablokowanie zakrzepu naczyń lub blaszki miażdżycowej. Wraz z upływem czasu, na ściany naczyń organizmu człowieka pojawia się osadów lipidowych, które mogą stanowić większą zgrubienie, całkowicie lub częściowo nakładających się do krwiobiegu. Ponadto prowadzi do zwężenia naczyń różnych chorób zapalnych, wad wrodzonych, pewne przewlekłe choroby, takie jak cukrzyca, uszkodzenia kręgosłupa. Organizm ludzki posiada potężny system wyrównawczy, który pozwala utrzymać prawidłową cyrkulację krwi, nawet w przypadku zniszczenia głównego pnia tętnicy. Jednocześnie sprostać wielu zmian w naczyniach krwionośnych i tworzenia dużej liczby płytek miażdżycowych układu krążenia nie.

czynniki ryzyka

Istnieją pewne czynniki ryzyka, które zwiększają ryzyko zarówno udarów niedokrwiennych i krwotocznych. Należą do nich:

 1. Miażdżyca. Szczególnie niebezpieczne jest chorobą, w stosunku do tętnic szyjnych i kręgowych.
 2. Starszy wiek. C tracą swoją funkcjonalność z czasem wszystkie tkanki organizmu. Odnosi się to również do naczyń. Ponadto, na swoich ścianach gromadzić osady miażdżycowe więcej lipidów, co prowadzi do powstania złogów.
 3. Nadciśnienie. Stan ten prowadzi do rozwoju zarówno w formie niedokrwienny i krwotoczny choroby.
 4. Cukrzyca. Pod działaniem tej przewlekłej choroby naczyń są zniszczone i nie spełniają już swojej funkcji tkanek i narządów dostarczania tlenu i składników odżywczych, krwiopochodnych.
 5. Choroby serca, w wyniku zakłóciły normalny proces krążenia krwi w różnych narządach i tkankach.
 6. Złe nawyki takie jak palenie i nadużywanie alkoholu.

Rodzaje i okresy udaru niedokrwiennego

Udar niedokrwienny mózgu, objawy, których czasami rosną na 3 dni, można klasyfikować według różnych kryteriów:

Jak tempo powstawania objawów neurologicznych:

 1. Przemijający napad niedokrwienny – zaburzenie neurologiczne, które nosi charakter ogniskowy. Znika w ciągu dnia od pierwszych objawów. Zatem zaburzenia może być, na przykład, ślepoty w jednym oku.
 2. Microinsult reprezentuje zestaw ataków niedokrwiennych długo działających. W tym przypadku, uszkodzenie neurologiczne, występujące w okresie 2 do 22 dni.
 3. Progressive udar. Objawy pojawiają się pierwsze oznaki wzrostu zaburzeń neurologicznych przez kilka dni. Po takim stanie normalnej pracy uszkodzonych części mózgu jest całkowicie odnowiony bardzo rzadko.

Zakończony suw charakteryzuje się stałym uciekania się do mózgu i uporczywe zaburzenia neurologiczne.

W zależności od stopnia uszkodzenia tkanek i pacjenci wyróżnia się:

 1. Skok łagodne z niewielkimi objawami i całkowicie odnowiony mózg.
 2. Udar umiarkowane z przewagą ogniskowych tkanki mózgu i bardziej znaczący zaburzeniami neurologicznymi. Świadomość u tych pacjentów nie jest zwykle osłabiona.
 3. Ciężką postać skoku charakteryzuje się zaburzeniem świadomości ciężkich objawów deficytu neurologicznego, wielofunkcyjność utraty tkanki mózgowej.

Wyodrębniono jako różnych okresach choroby. Każdy z tych przedziałów czasowych odpowiada pewnych objawów chorobowych i metody leczenia.

 • Ostrego okresu obejmuje pierwsze trzy dni od wystąpienia tej choroby;
 • ostrej fazy choroby trwa około miesiąc – do 28 dni;
 • Podczas wcześniejszego odzysku w życiu pacjenta trwa około 6 miesięcy;
 • późno odzyskiwania trwa około dwóch lat;
 • Efekty szczątkowe mogą stać się towarzyszami człowieka na resztę życia po udarze mózgu.

Udar krwotoczny: Objawy

Krwotoczny typ choroby, w przeciwieństwie do niedokrwienia, pojawia się nagle. Objawy udaru i microstroke rozwija się bardzo szybko i nie ma zbyt wiele czasu, aby wezwać karetkę i inne osoby do normalnego życia. Główne cechy udaru krwotocznego obejmują:

 • osłabienie kończyn, szczególnie objawia się po jednej stronie ciała;
 • słabe zrozumienie mowy, niemożność mówienia;
 • nagle pojawił się niewyraźne widzenie;
 • ataksja, chaotyczny ruch kończyn;
 • nagle pojawił się silny ból głowy i unreasoning.

Często pacjent odczuwa mimowolne oddawanie moczu, nudności i wymioty. odruchy mięśniowe naruszone stronie przeciwnej do tej, w której nastąpiło wynaczynienie.

Objawy udaru niedokrwiennego

Objawy udaru niedokrwiennego może zwiększać stopniowo, a nie nagle pojawiają się w postaci choroby krwotocznej. Pierwsze objawy udaru zależą od obszaru mózgu, układu krwionośnego, w którym to było trudne. Najczęstszym typem choroby niedokrwiennej przejawia zaburzenia mowy. Wszystkie objawy udaru mózgu i niewielkim udarem można podzielić na grupy:

 1. Zaburzenia mowy. Człowiek źle postrzega przemówienie adresowane do niego, nie mogą wyrażać swoje myśli. Wymowa pogarsza, mowy pacjenta jest niezrozumiałe i niespójne. Często zaburzenia mowy – są to pierwsze objawy udaru u kobiet.
 2. zaburzenia ruchowe. Ruch słabego koordynacji pacjenta osłabiona. Symptomatologia wpływa głównie po jednej stronie ciała. Mogą być problemy z połykaniem. wrażliwość organizmu jest zakłócony często z jednej strony.
 3. Zaburzenia równowagi. Pacjent skarży się na obracanie obiektów przed oczami, utrata orientacji przestrzennej.
 4. Zaburzenia widzenia. Do udaru niedokrwiennego charakteryzuje się częściową lub całkowitą utratę wzroku w jednym oku, zamazane i niewyraźne widzenie.
 5. zaburzenia osobowości. Pacjent jest niezdolny do wykonywania zwykłych czynności, on naruszył pamięci i percepcji zdarzeń.

Podczas udaru niedokrwiennego często pojawia się ból głowy, nudności, wymioty. Nie mogą być również typowe objawy udaru mózgu i zawału serca – zaczerwienienie twarzy, zaburzenia w oddychaniu, szybkie bicie serca.

diagnostyka

Aby zachować zdrowie i życie osoby, która miała wylew, musi jak najszybciej pomóc. W przeciwnym razie w tkance mózgowej może nastąpić nieodwracalne zmiany pociągają za sobą poważne zaburzenia neurologiczne. Dlatego bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jakie są objawy udaru i szukać pomocy. Jeśli istnieją jakiekolwiek wątpliwości, możesz poprosić pacjenta, aby wykonać kilka czynności:

 1. Poproś osobę do uśmiechu. Zrób to dla tych, którzy mieli udar, to trudno. Smile uzyskane przekrzywiony, rogi usta są asymetryczne. Jeden z nich pchnął w dół.
 2. Oferujemy osobę podnieść obie ręce. Jeśli jest udar mózgu, jedna ręka po innych przystanków.
 3. Poprosić pacjenta powiedzieć prostą frazę. Osoba, trudno będzie to zrobić, nawet sugestia z trzech lub czterech słów zostanie odłączony.
 4. Jeśli pacjent kładzie się języka, zostanie on przesunięty na bok, jest przekrzywiony.

Wszystko to – objawy udaru mózgu, a-moll, które mogą być podejrzenia choroby, nawet osoba, która nie ma nic wspólnego z medycyną. Lekarze zdiagnozowali także na podstawie obecności zaburzeń neurologicznych, zaburzeń w zachowaniu człowieka, w różnych badaniach. Rdzenie badania ogólnego i biochemiczne krwi, pomiar ciśnienia krwi, komputer magnetycznego i obrazowania mózgu.

pierwsza pomoc

w dziedzinie ekspertami neurochirurgicznych wierzyć, że powrót człowieka, który miał wylew, do normalnego życia, jak to możliwe, jeżeli pomoc ta zaczyna mieć nie później niż 3 godziny od wystąpienia choroby, to jest czas, kiedy pierwsze objawy udaru mózgu i niewielkim udarze. W niektórych przypadkach czas ten zwiększa się do 6 godzin. Jeśli pomoc jest późno, to prawdopodobnie nieodwracalne zmiany w mózgu, które zagrażają nie tylko zdrowie, ale również na życie pacjenta. Dlatego pilna troska otaczające osobę w stanie udarem należy rozpocząć rozmowy na karetkę. Następnie można umieścić pacjenta, podnosząc swoją małą głowę na poduszce. Należy otworzyć okno dające dostęp do świeżego powietrza. Konieczne jest, aby zrelaksować się różne paski i przyciski, zapobiega osoba oddychać. W przypadku wzrostu ciśnienia tętniczego mogą być oferowane do pacjenta tych leków, zazwyczaj trwa. Bardzo często podczas udaru mózgu u osoby zaczyna wymioty. W tym przypadku należy umieścić na bok, aby uniknąć wymiocin w gardle.

skok pielęgnacja

Postępowanie kliniczne udaru zależy od czasu, jaki upłynął od początku choroby, pacjenta i stopnia nasilenia ataku. Używane leki i techniki chirurgiczne. Jeżeli od początku skoku nie dawno podawać specjalne leki rozpuszczenia skrzepu. To może być usunięty chirurgicznie. W przypadku udaru krwotocznego, wynikające z powstawania krwotok mózgu i krwiaka, musi ona zostać usunięta. Środki te pozwalają szybko przywrócić krążenie krwi w obszarze zagrożonym i zminimalizowania ewentualnych powikłań. Leczenie udaru mózgu jest również, aby zapewnić funkcje życiowe, które zostały utracone w wyniku ataku. Jest to konieczne, aby utrzymać tętno i oddech pacjenta, aby zapewnić prawidłowy poziom glukozy i elektrolitów we krwi. Ze specjalnymi preparatami skorygować ciśnienie krwi. Jej poziom pozostało trochę wyżej, jak gwałtowny spadek może powodować martwicę.

Okres odzysku skierowane na poprawę leczenia aktywność mózgu, kompensacja zaburzeń neurologicznych. Ich objawy po udarze mózgu mogą być przechowywane przez długi czas. Pacjenci przepisanych leków, które poprawiają krążenie krwi. Dużą rolę fizykoterapia, ćwiczenia logopedyczne. Jeśli stan pacjenta na to pozwala, minimalna aktywność fizyczna może być uruchomiony w ciągu pierwszych dni po przyjęciu do szpitala. Im wcześniej zaczniesz leczenie rehabilitacyjne, tym większe szanse na odzyskanie maksymalnej funkcji mózgu. Pacjent koniecznie wymagane obserwacji przez okulistę.

Konsekwencje choroby

W każdym przypadku mogą być różne komplikacje dla osoby, która miała udar. Objawy i efekty charakteryzują się nie tylko do wagi samej choroby, lecz także czas, w którym dana osoba pierwszej pomocy, jak również lokalizacji naruszenia obiegu był przewidziany. Najbardziej niebezpieczny skok trzpienia, co powoduje uszkodzenie układu oddechowego i ośrodków naczynioruchowych. W tym przypadku istnieje możliwość śmierci z powodu zatrzymania akcji serca lub przerwanie aktywności oddychania. Pacjenci mogą odczuwać pełną lub częściową niedowład kończyn poszczególnych lub wszystkich z jednej strony ciała, najczęściej odwrotny ogniska. Rozproszone zaburzenia mowy, utrata pamięci, w tym te dostępne od krótkoterminowych problemów z pamięcią. Nie można pisać dobrze i koordynować swoje ruchy. Bardzo często to naruszenie związane z udarem, występujące w móżdżku.

Jego wpływ na efekty udarem przewiduje również, że uszkodzony mózg. Ludzie z krążeniem krwi w lewej półkuli cierpią bardziej wyraźnych zmian wskaźników psycho-emocjonalnych. Mają poważne problemy z odtwarzaniem mowy. Zrozumienie źródła, nie mogą nawet wypowiedzieć proste zdanie. W tym samym czasie suwu zlokalizowane w lewej półkuli szybko przywrócone funkcje motoryczne.

Profilaktyka udaru

profilaktyka udaru mózgu jest ściśle związana z walką przeciwko miażdżycy. Konieczne jest, aby regularnie sprawdzać poziom cholesterolu we krwi, diety przepisanej przez lekarza, brać leki, zapobiegając odkładaniu się płytki na ścianach naczyń krwionośnych. Niezwykle uprzejmy dla ich dobrego samopoczucia powinno być osób starszych niż 50 lat. Udar powoduje objawy, które są związane z nadwagą może prowadzić do dużych zmian ciśnienia krwi i pojawienia się cukrzycy. Zmniejszyć ryzyko choroby może pomóc rzucić palenie i picie alkoholu. Pod szczególną kontrolą, aby utrzymać tę chorobę, co prowadzi do powstawania zakrzepów. Silny połowa ludzkości są na większe ryzyko udaru niż u kobiet. Dlatego objawy udaru u mężczyzn, nawet ukryte, nie mogą być ignorowane. Zdrowy styl życia, dbałość o ich zdrowie i zarządzania stresem znacznie zmniejszyć ryzyko udaru mózgu.