233 Shares 2185 views

Biografia i ciekawostki z życia Beethovena i jego dzieła

Przedstawiciel tzw wiedeński klasycznej szkoły, nie było tylko jasne luminarz muzyka i prawdziwym przykładem wzór do naśladowania dla swoich rówieśników. twórczości Beethovena znajduje odzwierciedlenie w naszych czasach. Najciekawsze fakty z życia Beethovena pod uwagę w tym artykule.


Born to zrobić

Mało muzyk rodzice, a nawet mógł przewidzieć, że w miarę upływu czasu, Ludwig van Beethoven staje się taka postać. Jego muzyczna utworzenie nastąpiło w okresie klasycyzmu i romantyzmu, który odbywa się gdzieś w środku. Drogi kompozytor zyskał uznanie w trakcie jego trwania, udało mu się połączyć wszystkie znane gatunki go. On pewnie czują się w operze, chóralny działa. Na wniosek teatralnych postaciami okresu, bez fałszywej skromności, Ludwig przybrała dramatycznych przedstawień.

Ludwig van Beethoven, ciekawostki z życia, które mówią o jego miejscu w świecie muzyki, pozostawił spuściznę nieobliczalne. Specjalny znak rozpoznawany przez jego sonat skrzypce, wiolonczelę, fortepian.

przeznaczył los

Jednak talent przyszłego muzyk pojawił się we wczesnym dzieciństwie. Wiele powiedzieć – Ludwig odziedziczył rodzinną dynastię. Dziadek, po którym został nazwany, służył w kaplicy sądowej. Później pojawił się ojciec, Johann Beethovena. Matka Maria Magdalena nie miał do czynienia z muzyką, będąc córką szlachetnego szefa służąc na dworze.

Ciekawostki z życia Beethovena obejmować dane związane z jego urodzeniu. Nie jest tajemnicą, że muzyk urodził się w 1770 roku. Ale niewielu wie, że Kościół katolicki, został ochrzczony następnego dnia.

Pierwsze prace

Johann Beethoven podziwiał dzieła Mozarta. Od narodzin jego syna, po prostu wpadł na pomysł, aby uczynić go wielkim kompozytorem. Ten pozornie szalony pomysł może prowadzić do różnych skutków, ale wynik jest oczywisty. Od młodego wieku, Beethoven, Jr. podniósł skrzypce i klawesyn. Przez osiem lat dał jego pierwsze publiczne występy. Ojciec poprosił swoich kolegów, aby wypracować z chłopca głębiej. Ludwig studiował również na organach.

Jednym z tych, którzy mieli duży wpływ na kształtowanie Ludwig jako muzyk stał się chrześcijaninem Nave. Jako podstawę wziął dzieła Haendla, Haydna, Bacha. Znani Dressler marszu (lub raczej jego pierwszy wariant) Beethovena składzie w wieku 12 lat. Jednocześnie, został wymieniony jako asystent sądu organisty.

Strony codzienność

Ale nie zawsze jest tak dużo udany. Dorastając w jednym ze swych listów o sam przyznał Beethovena. Biografia, ciekawostki z życia zawsze byli wielbiciele jego talentu, który wiedział, że wielki twórca musiał przejść przez wyboistej karierze. Pogarszająca się sytuacja rodzinna zmusiła Ludwig opuścić szkołę. Jednocześnie, zafascynowany językiem i literaturą, czytał dużo Szekspira i Goethego, studiował łacinę i wiele języków. A w przerwach zrobiłem najważniejsze – pisać muzykę.

Pierwsze prace nie są brane poważnie, Beethoven długo ukrywane przed innymi. Później wielokrotnie bierze je przetwarzać. Prace wykończeniowe do doskonałości, wiele godzin tytanicznej pracy – jest to z pewnością interesujące fakty z życia Beethovena. Dla dzieci i młodych muzyków, którzy są nadal uznają twórczości kompozytora, w tym artykule, też coś jest fascynujące. Na przykład fakt, że w młodości, Ludwig wykonane Sonaty kilkoro dzieci Komplet później na równi z produktami „dorosłych”. Jednym z nich jest klasyczny utwór „Świstak”, zawarte w programie szkolenia muzyki.

Pod koniec 1780 roku Beethoven osobiście spotkał się z Mozarta i Haydna. Każdy z nich mówił ciepło o talencie Ludwig, wyrażając nadzieję, że będzie on na pewno będzie w stanie podbić świat.

Zmiana dom, nowa runda władzy

W swoich pracach, które składają się, przeniósł się do Wiednia, kompozytor śmiało umieścić innowacyjne elementy, które wykraczają poza klasyczne czasu. Prawdopodobnie nikt nie zamierza ryzykować. Ale postęp nie stoi w miejscu. Zabawa i ciemniejszy dźwięk równie otrzymał entuzjastyczną publiczność.

Jakie inne znane interesujących faktów z życia Beethovena? W Wiedniu doszedł do idiosynkratycznego stylu fortepianu, otrzymał tytuł wirtuoza pianisty. Znajduje to odzwierciedlenie w Sonata № 8, 13 i 14. Ten ostatni później przemianowany na „Księżyc”. pozostanie on jednym z najsłynniejszych sonat przez kompozytora.

Wszystko Beethoven cieszył się uznaniem. Bogaty klasy i elity kraju mieli świadomość, kim jest Beethoven, a co nisza zajmuje w społeczeństwie. Zaprosili go do zdarzenia, gdzie grał dla wszystkich obecnych. Ale zrobił to tylko na życzenie, a będąc w dobrym nastroju.

Pierwsze i drugie symfonie, utwory religijne, Ludwig stworzony w Wiedniu. Generalnie, to miasto stało się ulubionym domu na długie lata dla niego. Wiedeń dał mu siłę inspiracji. To tutaj, że muzyk zrobił prawdziwą sztuką.

Inni nie mogą być, ale ma obowiązek być muzykiem

Pod koniec XX wieku nie było nikogo, kto nie wie, kto Beethovena. Ciekawe fakty z życia i twórczości zawierać informacje dotyczące stanu zdrowia kompozytora. Szybka utrata słuchu doprowadziło do całkowitej głuchoty. Ludwig nie wiedział, w jaki sposób można zrobić to, co lubi z takimi niepełnosprawnych. W tym czasie osiadł w spokojnej dzielnicy. Dzięki nowej siły i chęci do kontynuowania pracy, którą rozpoczął w celu ustalenia III Symfonię. W nim, według uznania Czajkowskiego, ujawnione wszystkie aspekty niezrównanej talentu autora. Może to ze względu na to, jak trudne ze względu na stan zdrowia składzie dano geniusz.

Udostępnienie

Odbywają się w wydarzeniach kraju i społeczeństwa nie są pozostawione Beethoven obojętny na nich. Napoleonic lat utrudnia kreatywność. Później, Beethoven ustawiony do pracy z nową energią i stworzył najsłynniejszych sonat fortepianowych. Zaczął uprawiać pieśni ludowych, a ten poznał motywów Szkocji, Irlandii, Walii, Rosji. Chóralne Symfonia nr 9 oraz „Missa Solemnis” – główne osiągnięcia tego okresu.

Z klęską Napoleona w Austrii został zainstalowany wolnego zakazu. Firma wprowadziła szpiegów, zbieranie informacji dla rządu. Beethoven ostrzeżony o tym. W rozmowach z przyjaciółmi, był ostrożny. Ale biorąc pod uwagę popularność kompozytora, jego osoba miała odporność.

Ciekawostki z życia Beethovena uzupełniane informacjami, które można określić go jako człowieka, który wie, jak być współczujący. Dbał prywatnego swego bratanka, ale Karl Cherni zainteresował się hazardem. Ludwig rozpaczliwie chciał „zrobić z niego mężczyznę”, co mogłoby pomóc reputacji i komunikacji. Z powodu tych kłopotów muzyk uległa pogorszeniu, co z kolei doprowadziło do śmierci.

10 interesujących faktów z życia Beethovena

  1. Pomimo faktu, że bardzo wielu ludzi, znał osobiście, kompozytor nie zwracają wystarczającej uwagi do swojego wyglądu. Często pojawiła zaniedbany i ubrany niedbale publicznie.
  2. Symphony № 10 został napisany po Beethoven uderzył głuchotę. Do opanowania był w stanie docenić publiczności owację na stojąco po jego mowy odwrócił się do publiczności, która dała owację na stojąco.
  3. Beethoven błagać nic do odegrania nie zawsze działa. Nie lubił wymagających postawy. Wiadomym jest, że odmówił prośbie księcia Lichnowsky, nawiązując do faktu, że status zajęte nie uprawnia wznieść się ponad innych.
  4. Podczas wykonywania swoich prac Ludwig kochał ciszę. Jeśli obecny opublikowane przynajmniej jakiś hałas, muzyk przestał grać.
  5. Kompozytor jest wyrafinowany charakter. Jednocześnie przyjaciół uważał go za człowieka o dobrym sercu, zawsze gotowy do pomocy.
  6. Słynny „Moonlight Sonata” poświęcony Giulietta Guicciardi, pianista z Austrii. Biografowie wielokrotnie stwierdzono o ich romantyczny związek z Beethovenem.
  7. W pewnych okresach życia kompozytora często wycofują się do siebie. Ale jest to czas związany z tworzeniem dzieł religijnych, w tym opery „Fidelio”.
  8. Beethoven nie jest szczególnie interesują się polityką, ale był zawsze poinformowany o zdarzeniach zachodzących w kraju. On jest chłodny stosunek do władz i polityków. Na spotkaniu, mógłby ograniczyć światła powitania, kiedy, na przykład, wymagana głęboki ukłon.
  9. Praca w domu, Ludwig kochał ciszę. Jego biuro jest zawsze różny od „twórczego chaosu”.
  10. Dzieła kompozytora wielokrotnie słyszałem na scenach. Jednym z najlepszych wykonawców uznanych przez niemieckiego pianisty, ucznia Beethovena Dorothea Ertman.