350 Shares 6156 views

Hazard: gra, ale nie flirtować!

W naszym życiu, kiedy wszędzie we wszystkich głównych ulicach są automaty, przemysł komputerowy jest stale rozszerza swoją produkcję, a Internet są gęsto zaludnione w każdym mieszkaniu, eksperci zaczęli tworzyć zupełnie nową chorobę zwaną „uzależnienie od gier”. Niektórzy twierdzą, że jest to tylko fikcja lekarzy, którzy chcą zarabiać na zwykłych obywateli. I tu i tam! Hazard codziennie nabiera tempa, a teraz psycholodzy biją na alarm, mówiąc zagrożenie dla młodzieży i nastolatków.


choroba

Choroba ta, według ekspertów, zaczyna się niewinnie i niewidocznie. Pacjent może spędzić jeden wieczór w tygodniu do hazardu (wymagane dla pieniędzy) w towarzystwie swoich przyjaciół. Kontrola po raz pierwszy w stosunku do ilości i czasu spędzonego jest poważna. Ten tak zwany okres utajony. Następnie, wraz z pojawieniem się wystarczająco dużą zysku, utraty kontroli, a to następuje impulsywny i stałej przyciągania do procesu. Nawet jeśli ktoś wygrywa, to jest ten sam wieczór można wyciągnąć wszystko „zarobione” kwotę. I zdarza się codziennie. Często pieniądze są podejmowane w długach, niektóre nawet udało się wziąć pożyczkę w banku. Po pewnym czasie, pacjent ma stealth, ułuda, utrata dawnych zainteresowań. I rozwija się stopniowo gier uzależnienia.

przyczyny

Eksperci twierdzą, że jedna kategoria obywateli, który początkowo jest skłonny do uzależnienia lub alkoholizm, ma szansę stać się zakładnikiem, a ten rodzaj uzależnienia. Początkowo, co do zasady, pragnienie, aby odwiedzić kasyno lub konieczność pragnienie, aby wygrać pieniądze. Jednak wraz z rozwojem choroby chęci wzbogacenia sakiewkę idzie w zapomnienie. Psychologowie uważają, że podczas następnego partyjnych warunkowo ludzi wpada w trans i nie zauważył nikogo przy nim. Oczywiście, sami tego problemu i sprowokować do kasyna. Tak, wszyscy wiemy, że kasyna mają tendencję do tworzenia pozytywnej atmosfery: spokojna muzyka, ładne wnętrze, przekąski i alkohol, uczynny personel obsługi itp patologiczny hazard, a wraz z nim jest zależność, utworzone na trzech poziomach ..:

  • psychologiczny (pragnienie, aby wygrać duże ilości);
  • Odruch (zwyczaju)
  • neurofizjologiczne (stan transu).

hazard kompulsywny. leczenie

Dla tych, którzy zdecydowali się pozbyć na zawsze z ufnością z tej choroby, specjaliści opracowali szereg technik, które naprawdę działają z życzeniem pacjenta. W trakcie zabiegu pacjent powoli uczą się stale monitorować istniejącą tempa gry, a potem to się stłumić. Oczywiście, gier komputerowych uzależnień, szczególnie wśród młodzieży i studentów, w czasach traktowanych bardzo prosty: rodzice zabierają komputer. Często jednak, gdy dzieci zaczynają uczestniczyć w specjalnych klubach, gdzie można poddać się ich uzależnienia, stracili swoich rówieśników. Wtedy rodzice zaczynają zdawać sobie sprawę, że ta metoda nie jest rozwiązaniem. Najlepszym rozwiązaniem w każdym przypadku, jest kwalifikowana pomoc psychologa.