509 Shares 7615 views

Powinno to wyglądać w pliku hostów w systemie Windows

Folder System dowolnym systemem operacyjnym jest dla przeciętnego użytkownika „Ciemny las”. Jeżeli nie jesteś pewien, że problem leży po stronie komputera jest on w nim, to lepiej, aby nie dotknąć niczego tam w ogóle, a okazją do radzenia sobie z problemami profesjonalistom. Dziś będziemy rozmawiać o tym, co stanowi zagrożenie niesie jeden mały i niepozorny plik tekstowy. Powinien on wyglądać pliku Hosts? Jak odróżnić go od wirusa?


definicja

Aby rozpocząć, zobaczmy, co to za zwierzę – gospodarze? Ten plik jest odpowiedzialny za blokowanie stron internetowych i przekierowanie adresów IP. Jeśli to zarejestrować adres internetowy zasób Internetu, wówczas użytkownik komputera nie będzie mógł przejść do zablokowanej witryny lub może być przekierowany do drugiego określony w pliku referencyjnego.

Zasadniczo, ten plik jest używany przez większość administratorów systemu, aby wyłączyć na sieciach socjalnych dla pracowników, a także do organizacji kontroli rodzicielskiej i blokują niepożądanych stron dzieci. Więc jeśli nie może dostać się do dowolnego zasobu z komputera, należy najpierw sprawdzić zawartość pliku, który będziemy omawiać trochę dalej. Więc jak szukać pliku Hosts?

zawartość

Najważniejsze jest to, co decyduje o ważności pliku i jego akcesoriami systemu, a nie wirus – to jest jego zawartość. Albo raczej, tekst napisany w nim. Powinno to wyglądać w pliku hostów w Windows 7 i innych systemów operacyjnych od wewnątrz?

Aby otworzyć badamy plik, należy użyć programu „Notepad”. zostanie przedstawiony angielskich instrukcji korzystania z tego narzędzia. Składa się z 20 linii, począwszy od symbolu „#”. To o treści:

  • W pierwszym wierszu napisać przepisy dotyczące systemu operacyjnego. 1993 -… – istnienie Microsoft. Druga liczba to data wydania systemu operacyjnego. można sprawdzić autentyczność pliku prawym przyciskiem myszy na „Mój komputer – Właściwości”. Nie można znaleźć wersję systemu operacyjnego oraz datę wydania. Muszą one pasować do pliku.
  • Obserwowani przez 10 linii, wyjaśniając, dlaczego nie ma tego pliku.
  • Wreszcie, przykłady, jak zarejestrować blokadę.

lokalizacja

Położenie pliku odgrywa również ważną rolę. Jak leczyć plik będziemy spełniać swoją funkcję, jeśli nie jest w odpowiednim folderze?

Tak, jak powinien wyglądać plik Hosts i gdzie powinien się znajdować. W zależności od wersji systemu operacyjnego może być w różnych folderach, ale zawsze będzie to oryginalny system Windows:

  • Dla Win98 i ME plik „hosts” znajduje się w katalogu głównym C: Windows.
  • W WinXP i nowszych hostów znajduje się w następującym katalogu: C: WINDOWS system32 drivers ETC. Znajduje się on wersję roboczą pliku, jeśli masz zamiar wykonać kopię zapasową systemu i początkowo zawiera kilka przełączalne wersje i poprawki. Wtedy może się okazać, drugą, podobną kopię pliku, ale będzie również w folderze systemowym.

rozmiar

Co to jest poprawny plik Hosts? Jego wielkość jak pierwotnie zdefiniowane. Po otwarciu i widział tylko to, co zostało opisane w poprzednim akapicie, a rozmiar pliku wynosi 824 bajtów. Albo będzie pusta, jeśli nie usunięto instrukcjami.

Wszelkie odchylenia zakłada, że plik został napisany coś innego niż komentarze. Z jednej strony, może to być wymienione przez administratorów witryn. Z drugiej strony, jeśli chodzi o komputerze w domu i jesteś absolutnie pewien, że nikt z nim „Khimich”, warto zastanowić się, czy ten plik nie jest wirus.

Najważniejsze – należy pamiętać, że żaden z programów antywirusowych nie działa z pliku hosts. Dokładniej, oprogramowanie zabezpieczające blokują możliwość zmiany plik programu z nieznanego producenta. Zatem nikt bez jego zgody nie może przywrócić żadnych informacji, aby zablokować dostęp do ulubionych stron, lub, co gorsza, przekierować skopiować żądany portal, w którym można podać swoje dane osobowe, które później spaść do hakerów przypadkowo. Ale jeśli to się stało, wtedy natychmiast sprawdzić komputer pod kątem wirusów.

wirus

Teraz, gdy wiesz, jak wyglądać plik Hosts. Innym jest, aby dowiedzieć się, jak nie powinien wyglądać.

  • Ten plik nie jest ukryta, to znaczy, przechodząc do folderu system, w którym się znajduje, będzie można zobaczyć to zawsze. Jeśli próbuje się ukryć, że jest co najmniej oznaką aktywności wirusów.
  • Jeśli znajdziesz go w folderze, w uzupełnieniu do powyższego, należy usunąć, a pojawi się ponownie, to również powinno być powiadamiani.

Między innymi na pytanie, jak powinien wyglądać plik Hosts, rejestr może pomóc. Fakt, że ścieżka do pliku jest przepisywany w bardzo określonym katalogu, a tym samym możliwe jest określenie, czy plik, który znalazł prawdziwe lub fałszywe (wirus).

  1. Aby zobaczyć lokalizację „hosts” w rejestrze, należy uruchomić wiersz polecenia i wpisz regedit.
  2. Ścieżka: HKEY_LOCAL_MACHINE SYSTEM CurrentControlSet Services Tcpip Parameters
  3. Kliknięcie opcji folderów, patrząc w prawo. Na liście parametrów jesteśmy zainteresowani DatabasePath. Jest zarejestrowana w nim ścieżkę do prawdziwej plik hosts. Wszelkie odstępstwa od tej drogi oznacza, że znalazłeś plik jest złośliwe oprogramowanie, too.

To wszystko. Zbadaliśmy wszystkie charakterystyczne objawy i zdecydowany, to powinno wyglądać w pliku hosts na sprawy.