810 Shares 5216 views

Drukarka Kyocera-2035: specyfikacje, opinie i ustawienia. Kyocera-2035 Błędy i ich eliminacja

Przedstawiciel klasy biznesowej, urządzenie wielofunkcyjne Kyocera-2035, znalazł się w polu widzenia wielu potencjalnych nabywców nie przypadkiem. Drukarka przeznaczona dla segmentu korporacyjnego kosztuje wielu użytkowników (do 25 000 rubli), a zatem może zainteresować segment budżetu. W tym artykule czytelnik zapozna się z najlepszymi drukarkami na świecie, poznaje jego cechy i funkcjonalność. Opinia właścicieli będzie uzupełnieniem ogólnego obrazu urządzenia wielofunkcyjnego i ujawniła jego zalety i wady, w tym opis błędów i ich usunięcie przez użytkownika w domu.


Świat wysokich technologii

Spadek cen urządzeń laserowych do profesjonalnego drukowania, w tym drukarki Kyocera-2035, wielu ekspertów, związanej z postępem naukowym i technicznym jest dokładny, a przełom w dziedzinie drukowania laserowego w kolorze i zmniejszenia kosztów materiałów eksploatacyjnych do takich urządzeń. Jednak na rynku urządzeń wielofunkcyjnych w klasie budżetowej produkty Kyocera mają zbyt wielu konkurentów (Canon, Xerox, Panasonic, OKI), które zgodnie z trendami rynkowymi z pewnością obniżą ceny swoich produktów.

Jak zauważają eksperci w swoich recenzjach, wielu nabywców jest zainteresowanych nie tylko marką, ale funkcjonalnością urządzenia, zasobami jego elementów i kosztem drukowania. Zgodnie z takimi wymaganiami, potencjalny nabywca niechcinie stanie się właścicielem urządzeń biurowych z logo Kyocera.

Pierwsze spotkanie z liderem rynku

Warto zauważyć, że wielofunkcyjne urządzenie Kyocera-2035 jest dostarczane w zwykłym pudełku kartonowym, które nie wyróżnia się na tle produktów konkurenta. Ale podczas rozpakowania uytkownik znajdzie sporo pianki i kilka metrów ochronnej kremowej folii, która niezawodnie chroni jakąkolwiek technikę podczas transportu. Wielu właścicieli drukarki, oceniając ich opinie, podobało się, że w fabryce wszystkie ruchome elementy urządzeń wielofunkcyjnych zostały przymocowane lepką taśmą o kolorze kwasowo-pomarańczowym. Faktem jest, że taśma jest jasna i łatwa do wykrycia podczas przygotowywania urządzenia do pracy.

Jeśli chodzi o jakość produkcji, niczego nie znajdziecie. Wszystkie usuwane struktury, w tym taca papieru i pokrywa skanera, wykonane są z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego. Nawet panel sterowania Kyocera-2035 jest wyposażony w gumowane przyciski, które można łatwo nacisnąć i mieć powłokę, która chroni płytę systemową przed wysuszeniem toneru i kurzu.

Dziwne podejście do nabywcy

Wydaje się, że idealne wielofunkcyjne urządzenie na pierwszy rzut oka ma bardzo dziwną konfigurację. Oprócz drukarki użytkownik znajdzie w pudełku: kabel zasilający, kartridż rozrusznika (na 3500 stron), dyski sterownika i małą instrukcję. To dość dziwne, aby kontemplować taką konfigurację, biorąc pod uwagę fakt, że drukarka obsługuje dwa interfejsy: USB i Ethernet. W związku z tym, kabel USB 2.0 i akordy patch będą musiały być zakupione przez właściciela na rynku.

Są pytania i instrukcje – jest to raczej krótki przewodnik opisujący techniczne cechy Kyocera-2035. Jak skonfigurować skanowanie na komputerze lub uzyskać dostęp do panelu sterowania drukarki, użytkownik będzie mógł się nauczyć dopiero po uruchomieniu elektronicznej kopii instrukcji z nośnika optycznego. To rozwiązanie jest bardzo niewygodne, ponieważ nie wszyscy użytkownicy mają pod ręką napęd DVD / CD. Błogosławieństwem w witrynie producenta jest konieczna instrukcja, która bez problemu może zostać załadowana na komputer osobisty.

Charakterystyka techniczna urządzenia

W przypadku Kyocera KM-2035 priorytetami są charakterystyki wydajności, ponieważ jest to moc procesora i duża ilość pamięci RAM, co umożliwia wielofunkcyjną drukarkę. Kryształ pracuje z częstotliwością 667 MHz i jest realizowany na jednym rdzeniu. Ilość pamięci jest ograniczona do 64 megabajtów, ale jest możliwość rozszerzenia do 512 MB. Najciekawsze jest to, że wielu właścicieli, oceniając ich opinie, musiało zwiększyć ilość pamięci RAM drukarki, ponieważ nie potrafi radzić sobie z grafiką i emulatorami czcionek w fabryce.

Drukarka obsługuje nie tylko bezpośrednie drukowanie, ale także posiada własny system szyfrowania i dekodowania wielu znanych plików tekstowych. Odpowiednio, podczas drukowania użytkownik nigdy nie będzie miał problemów z drukowaniem czcionek i krzywych. Drukarka wielofunkcyjna obsługuje wszystkie systemy operacyjne na świecie, w tym systemy operacyjne serwerów.

Ogólne cechy charakterystyczne zadeklarowane przez producenta

Urządzenie wielofunkcyjne Kyocera-2035 znajduje się na rynku jako technologia przyszłości, zdolna oszczędzić właścicielowi nie tylko energię elektryczną, ale również wydatki na toner i zakup zestawów naprawczych. Znajduje się w odpowiednich logo "ECOSYS", umieszczonych bezpośrednio na urządzeniu wielofunkcyjnym. Jednak dla wielu właścicieli zużycie 440 W podczas drukowania lub kopiowania nie jest ekonomiczne.

Jeśli chodzi o niski poziom hałasu w pracy, tutaj użytkownicy są rozczarowani. W końcu drukarka laserowa podciąga więcej niż jakiekolwiek urządzenie do drukarek strumieniowych. Również dla toneru wiele właścicieli ma pytania: w ekonomicznym trybie jakość wydruku pozostawia wiele do życzenia. Dość dziwne pojęcia wśród technologów Kyocera o gospodarce jako całości.

Urządzenie wielofunkcyjne posiada wbudowany dupleks, co oznacza, że może on sam drukować na arkuszu z dwóch stron. Taka sama funkcjonalność firmy technologicznej jest obdarzona, a skaner płaski, który potrafi digitalizować obrazy z obu stron jednego arkusza bez pomocy zewnętrznej. Jednak w ten sposób można skanować tylko arkusze A4.

Działanie skanera w urządzeniach wielofunkcyjnych

Digitalizacja obrazów w urządzeniu wielofunkcyjnym odbywa się na najwyższym poziomie. Niech rozdzielczość 600 punktów na cal nie myli użytkownika – wystarczy do uzyskania kolorowych i monochromatycznych obrazów o wysokiej jakości. W trybie kopiarki rozdzielczość skanowania jest zmniejszona o połowę.

Na poziomie sprzętowym realizowana jest możliwość przechowywania informacji w popularnym formacie graficznym. Ponadto zdalnie można skanować urządzenia wielofunkcyjne Kyocera-2035. Oznacza to, że po digitalizacji obraz za pośrednictwem sieci lokalnej może być przesyłany pocztą lub innym protokołem transportowym na komputer zdalny. Jednak w tym celu należy zapoznać się z częścią instrukcji "Praca z książką adresową" w rozdziale "Możliwości tworzenia sieci".

Krok po kroku Konfiguracja drukarki

Przed użyciem drukarki eksperci zalecają, aby wszyscy właściciele urządzeń wielofunkcyjnych precyzyjnie dostrojili się i zapoznali się z panelem sterowania. Zgodnie z instrukcjami należy najpierw podłączyć drukarkę do sieci lokalnej, określając niezbędne parametry (adres IP, maska i DNS). Następnie należy natychmiast zapoznać się z panelem sterowania.

  1. Otwórz dowolną przeglądarkę na komputerze i wprowadź adres sieciowy drukarki Kyocera-2035. Instalacja będzie dostępna tylko dla autoryzacji (domyślnie, loginu i hasła "Kyocera").
  2. Panel sterowania urządzenia wielofunkcyjnego zdalnie przypomina główne menu routera sieciowego. Przechodząc przez punkty, użytkownik nie będzie trudny do precyzyjnego dostrajania.

Wszystkie czynności wykonywane w centrali mogą być wykonywane bezpośrednio z modułu przycisku MFP, jednak ze względu na brak pełnej klawiatury, ustawienie może zostać opóźnione na czas nieokreślony.

Problemy i rozwiązania

Każde urządzenie jest osobliwe w celu rozbicia, a produkty Kyocera nie należą do wyjątków. W większości przypadków wszystkie awarie drukarki są spowodowane niewłaściwym papierem jakości stosowanym podczas drukowania. Ze względu na chropowatą powierzchnię nośnika rolki mechanizmu podawania papieru wewnątrz urządzenia usuwają warstwę mikroskopową z arkusza. Powstały biały kurz osadza się na wielu czujnikach znajdujących się wewnątrz drukarki, co powoduje błąd drukowania. Kyocera-2035, a raczej procesor drukarki, nie umie wykonywać samooczyszczania w trybie offline, ale może poinformować właściciela, wyświetlając kod awarii na wyświetlaczu urządzenia.

Następnie kwestia technologii – użytkownik otwiera instrukcję obsługi, porównuje kod z tabeli usług i wykonuje krok po kroku procedurę, zalecaną przez producenta. Przeciętnie jedna lub dwie minuty można wydać na rozwiązanie jednego takiego problemu.

Ból głowy właściciela

Wielu właścicieli zapewnia, że w przypadku drukarki Kyocera-2035 zacięcie papieru jest najważniejszym problemem, którego nie można poprawić w domu. Na wyjściu arkusza z podajnika wydaje się, że spoczywa na czymś, dlatego wydruk jest automatycznie zawieszany i pojawia się odpowiedni kod błędu. W mediach jest wiele rozwiązań tego problemu. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest podniesienie separatora do kasety na papier o jeden centymetr. Podczas drukowania arkusza zostanie przechwycony małym kątem, co umożliwi przejście strony w stosunku do rolki na stycznej.

Drugim miejscem w rankingu problemów jest jednoczesne drukowanie na urządzeniu z kilku komputerów. Podczas budowania dużej kolejki drukowania drukarka może zostać zawieszona. To zadanie jest rozwiązane na kilka sposobów: przez ponowne uruchomienie urządzenia lub zwiększenie ilości pamięci RAM. To samo dotyczy skanowania zdalnego – wiele skarg od użytkowników, że podczas przesyłania utracone są dokumenty cyfrowe.

Podsumowując

Przedstawiciel klasy biznesowej, urządzenie wielofunkcyjne Kyocera-2035 z pewnością spodoba się wszystkim potencjalnym nabywcom, którzy chcą uzyskać jak najwięcej korzyści z zakupu. Drukowanie, skanowanie, kopiowanie, wysyłanie przez sieć, obsługa serwerów pocztowych i wiele innych funkcji zaspokoi nawet najbardziej wymagających użytkowników. Technologia została stworzona dla biznesu, co oznacza, że spełnia wszystkie wymagania tego segmentu na światowym rynku urządzeń drukujących.