420 Shares 8428 views

Objawy refluksu przełyku jako manifest? leczenie chorób

Refluksowa przełyku jest jedną z najczęstszych chorób przełyku. Choroba dotyczy w jego dolnej części na skutek nadkwasoty. Rozwoju choroby ze względu na bezpośredni kontakt z błoną śluzową zawartość żołądka. Objawy refluksu przełyku przejawia się przede wszystkim w postaci bólu i zgaga. Ponadto, nie mogą być pewne inne zaburzenia w układzie pokarmowym.


Jakie są objawy refluksu przełyku: objawy u dzieci

W każdej grupie wiekowej są typowe – własne objawy choroby. We wczesnym dzieciństwie refluksowa przełyku przejawia się w postaci powtarzalnych mitralnej mleka i odbijanie powietrza. Częstość występowania tych objawów zmniejsza się, jeśli dziecko przez jakiś czas bezpośrednio po karmieniu trzymać pionowo. Ale po następnym posiłku objawy choroby wrócił. W tym przypadku, nawet jeśli dziecko nadal jest w pozycji pionowej, refluksowa przełyku objawy gorzej. Z tego powodu strona łóżko, w którym dziecko jest umieszczone głowa powinna być lekko podniesiona. Usuń charakterystyczne objawy choroby pomaga również wysokie poduszkę.

W późnym dzieciństwie, oprócz zgagi, w przypadku refluksowej przełyku występują odbijanie płyn kwaśny i pieczenie za mostkiem. Takie objawy choroby są często obserwowane w nachyleniu obudowy korpusu, po posiłkach i przed snem.

Manifestacją choroby u dorosłych

U dorosłych refluksowa przełyku objawy jak ból w klatce piersiowej i uczucie obecności guzek w gardle. Ponadto, objawy choroby mogą mieć postać, która nie pasuje do zaburzeń odżywiania. Nie może być trwałe kaszel, choroby zębów, chrypka , a inni nie są charakterystyczne dla objawów chorobowych.

środki wyeliminować chorobę

Aby uzyskać więcej informacji na temat sposobów leczenia refluksowej przełyku, powiedzieć wykwalifikowanego technika. Zwykle skuteczne leczenie tego zespołu chorobowego. Obejmuje leków i żywności dietetycznej. Zdarza się, że w celu przezwyciężenia choroby, wymagają interwencji chirurgicznej.

Cechy żywności w leczeniu refluksowego zapalenia przełyku

dieta jest w następujący sposób:

– konieczne jest, aby ograniczyć stosowanie środków, które wzmagają proces zgazowywania;

– jest to konieczne w celu wyeliminowania nadmiernie zimne, gorące, pikantne jedzenie z menu;

– jest zabronione przyjmowanie napojów alkoholowych i wyrobów, które zmniejszają ton zwieracza (Są to kawa, pieprz, czekolada, czosnek, cebula, itp);

– potrzeba unikać przejadania się i kolacja na maksymalnie 3 godziny przed snem.

W ten sposób możliwe jest wyeliminowanie objawów refluksowego zapalenia przełyku.

farmakoterapia

Leczenie tej choroby za pomocą leków odbywa się na co najmniej 2-3 miesięcy. Następnie terapii podtrzymującej nawet przez pół roku rok. Zastosuj „rabeprazol” leki „Lansoprazole”, „Omeprazol”; "Maalox", "Almagel"; „Metoklopramid”.

zabieg chirurgiczny

są wskazania do leczenia chirurgicznego:

– powikłaniem refleksu przełykowego dowolnego rodzaju;

– nieskutecznego leczenia farmakologicznego;

– połączenie chorób z astmą oskrzelową.