110 Shares 9335 views

Ekonomika i Zarządzanie Przedsiębiorstwem (specjalność): kogo pracuje?

Dla wielu absolwentów, studentów i jest problem: gdzie się udać po ukończeniu studiów wyższych. Dyskusja, która może dać „na Wydziale Ekonomii i Zarządzania w przedsiębiorstwie”, które można samemu zrobić w przyszłości, aby uświadomić sobie siebie jako sukces zawodowy.

O specjalności powiedzieć słowo

W badaniu tym specjalne uwzględnieniem sposobów i metod zarządzania przedsiębiorstwem i optymalizacji procesów, które odbywają się na nim. Ważną rolę odgrywa przy zastosowaniu najnowszych osiągnięć nauk ekonomicznych, związanych z wykorzystaniem automatyzacji procesów produkcyjnych. Aby zwiększyć efektywność absolwenci otrzymują cały zakres wiedzy – z podstawami księgowości i pracy ekonomii ekonomii politycznej, mikroekonomii oraz ekonomii biznesu.

Również prowadzić naukę języka angielskiego (lub innego wyboru), uczenie umiejętności i możliwości komputera do przeprowadzania obliczeń z wykorzystaniem oprogramowania. Zintegrowane podejście pozwala na przygotowanie ludzi, którzy mogą poradzić sobie z dokumentów, a także z zespołami zarządzania. To, oczywiście, nieco inna kategoria, bo te rzeczy dużo zależy od indywidualnych cech danej osoby, ale fakt, że uczelnia zapewnia wiedzę użyteczną w obszarach działalności – nie ma wątpliwości.

Z kim mam pracować?

Absolwenci tej dziedzinie oferuje szeroki zakres prac w różnych miejscach i na różnych polach. Po tym wszystkim, choć szeroki zakres w dziedzinie ekonomii i zarządzania w przedsiębiorstwie, którzy pracują – Uniwersytet rzadko zapewnia jasną i zrozumiałą odpowiedź. Ale to jest przywilejem pracy w polach i w takich pozycjach:

  1. The Economist.
  2. Średnim lub starszy menedżer przedsiębiorstw gospodarki narodowej.
  3. kredyt pracownik i sfery finansowej.
  4. Urzędnik służby podatkowe i inne organy;
  5. Pracownik w dziale zagranicznych stosunków ekonomicznych.

ekonomista

Najbardziej popularny i zażądał stanowiska złożonego zadania. Można pracować na prawie każdy mniej lub bardziej duże przedsiębiorstwo, ponieważ wszyscy muszą uwzględniać dokumentację ekonomiczną. Można pracować jako księgowy asystent, starszy księgowy, ekonomista, sekretarz, doradca. wystarczająco szerokie spektrum realizować się, ponadto, istnieje potencjał do rozwoju.

Menedżer średniego poziomie przedsiębiorstw przemysłowych

Nie może być pytanie, czy iw jaki sposób kierownictwo niższego szczebla? Osoby te są uważane za bezpośrednio prowadzenia procesów produkcyjnych: Szefowie ekip budowlanych, kierowników zmianowych, brygadzistów. Przez menedżerów średniego szczebla zrozumieć ludzi, którzy mogą zarządzać różne działy, zbierając informacje nadzorcze, a także decydentów o konieczności zaopatrzenia lub dystrybucji zasobów w całym przedsiębiorstwie. Jako praktyczny przykład, te stanowiska: Kierownik zamówień, szef HR, w niektórych przypadkach – urządzenia do produkcji (pod warunkiem, że nie są one aż kilkuset pracowników). Nawiasem mówiąc, ekonomii i zarządzania w przedsiębiorstwie budowy maszyn lub podobnego skomplikowanej branży może być za swoje preferencje w przyszłości. Fakt, że jest to konieczne, aby zagłębić się wszystkich procesów produkcyjnych, a jeśli wszystko plan został zrealizowany, produkty spełniają normy techniczne dotyczące skutecznego zarządzania departamentu obrażeń przemysłowych brakuje, displina w porządku, możemy powiedzieć, że wzrost lub przejścia do innej firmy o dobrej pensji – to tylko kwestia czasu.

Kierownik jednostki przemysłowe Przedsiębiorstwo senior

Zgodnie z menedżerów zrozumieć ludzi na decyzje, które mają wpływ na rozwój przedsiębiorstwa lub całej firmy. Dla takich pozycji należy Wiz z odpowiednim doświadczeniem. Jako przykład, sklep biuro szefa, produkcja (pod warunkiem, że wielkość roślin jest mierzona przez tysiące pracowników), dyrektor spółki lub rady dyrektorów (w dużych firmach), a także ich zastępców.

Należy również pamiętać, że zawód jest dość obiecujące z punktu widzenia podstawy własnej działalności gospodarczej. Rzeczywiście, w trakcie studiowania osoby potencjalnie otrzymuje niezbędną wiedzę, która będzie przydatna w rozpoczęciu działalności gospodarczej i organizacji procesów produkcyjnych. Chociaż powiedzieć, że uniwersytet wiedza jest wystarczająca, aby całkowicie niemożliwe: dodatkowa próbka samokształcenia i w rzeczywistości może pomóc, aby stać się właścicielem własnej firmy. Ekonomika i zarządzanie przedsiębiorstwem w branży lub innych branż będą miały wartość początkową w pierwszym, ponieważ pierwszy istnieje możliwość wynajmu wysokiej jakości menedżera i będzie musiał zastosować wcześniej nabytej wiedzy w praktyce dla własnej korzyści.

Praca w instytucjach kredytowych i finansowych

Jednym z najbardziej popularnych obszarów pracy po treningu na uczelni, co nie jest zaskakujące – Biorąc pod uwagę popularność sektora bankowego w tym kraju. Ustaw swoje pozycje bardzo szeroki: od eksperta kredytowej i doradcy finansowego do kierownika działu (który nie wygląda jak z bajki, biorąc pod uwagę ich wielkość i częstość). Ale ponieważ praca jest niezwykle przywiązany do zdolności dogadać z ludźmi i negocjować z nimi, będzie odpowiednio potrzebują takich umiejętności. Za udaną współpracę i zwiększyć kariery drabina ważną rolę odgrywaną przez inicjatywy i rzetelnej pracy. Praca w sektorze kredytowym i finansowym jest jednym z najbardziej atrakcyjnych pod względem potencjalnych możliwości rozwoju zawodowego, które nie są w najmniejszym stopniu ze względu na stosunkowo dużą rotacją pracowników.

organy podatkowe

Należą do nich rządy, związanej z pobieraniem podatków i opłat – przede wszystkim podatków i służby celnej. Pod względem dochodów, nie są najbardziej atrakcyjne, ale jeśli podczas badania nie udało się zgromadzić doświadczenia, nie zaszkodzi jednak takiego znaku w skoroszycie. doświadczenie w pracy w przyszłości pozwoli na bardziej atrakcyjny wygląd w oczach potencjalnych pracodawców. Towarzyski ludzie, którzy za rok lub dwa nabywają pewne wiązania w tych usług (w szczególności podatkowych) są wysoko cenione w zatrudnieniu w innych sektorach.

Zatrudnienie w przedsiębiorstwach związanych z zagranicznymi partnerami

Wiedzy uzyskanej w trakcie makroekonomii i ekonomii międzynarodowej, powinien być wystarczający, aby stanowić podstawę do współpracy na rynku międzynarodowym. Specyfika wymaga sporo dodatkowej wiedzy (jak dobrą znajomością języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego), a także zdolność do nawigacji w nieznanym otoczeniu. Jest to niezwykle ważne i punktualność zarówno wewnętrznie, jak i podczas pracy z partnerami.

Prace na tym kierunku często towarzyszy podróży zagranicznych oraz możliwość podróżowania po świecie. Ponadto, istnieje możliwość ustabilizowania się na poziomie międzynarodowym i dostać ofertę z międzynarodowej firmy, która spodoba się stałych płac i możliwości rozwoju zawodowego. I biorąc pod uwagę ich specjalizacji w ekonomii i zarządzania w branży firma może mieć szerokie możliwości realizacji dla Ciebie: na przykład, dzisiaj pracujesz w metalurgii, chemii jutro, pojutrze – w przemyśle lekkim.

znaczenie praktyce

Ale bez utrudniając aby uzyskać dobrą pozycję – dlatego bez doświadczenia. Dlatego też, przy najmniejszej okazji, aby zarobić dodatkowe pieniądze – zrozumienie, kiedy jeszcze tylko do nauki na uniwersytecie, nawet jeśli czas wynosi 1 dzień w tygodniu – najważniejsze, że oficjalne. Pracować na tyle lat doświadczenia, więc po ukończeniu studiów będzie łatwiej dostać pracę. Ponadto, wiele firm i przedsiębiorstw mają specjalne oficjalnych programów zatrudnienia dla studentów. Niech praca pójdzie na najniższych poziomach, przy zachowaniu należytej staranności można już nawet przed ukończeniem studiów, aby poruszać się po drabinie kariery. Pamiętaj, specjalność „Ekonomia i zarządzanie w przedsiębiorstwie” daje pewne korzyści, a pracodawca, skupiając się na wydajności, podejmie decyzję w sprawie dalszej współpracy, promocji lub zwolnienia.