374 Shares 4270 views

Dlaczego Anna Karenina rzuca się pod pociąg? Wizerunek Anna Karenina. LN Tołstoja „Anna Karenina”

Autor „Anna Karenina” to powieść narodowa pedagog, psycholog, romanistyki klasyczny, filozof i pisarz rosyjski L. N. Tołstoj. Początki jego działalności literackiej stanowi 1852 następnie opublikował swoją autobiograficzną powieść „Childhood”. Była to pierwsza część trylogii. Nieco później działa „chłopięcych” i „Młodzież”.


Inny z najbardziej znanych dzieł L. N. Tolstogo jest epicka powieść „Wojna i Pokój”. Powodem pisaniu prac były wydarzenia Kaukaz i Sewastopol. Powieść opisuje kampanię wojskową, a odbywa się na tle jej kronik rodzinnych. Ta praca, bohater, którego autor uważa ludzi, przynosi czytelnikowi „myśli ludzi”.

Problemy życia małżeńskiego N. L. Tołstoja odzwierciedlenie w następnym eseju – powieść „Anna Karenina”.

Wartość tworzenie Tolstoho

Prace słynnego rosyjskiego pisarza ogromnie wpłynął na literaturę światową. Organ Tołstoja w jego życiu był naprawdę niepodważalny. Po śmierci jego klasyki popularność wzrosła jeszcze bardziej. Nie ma chyba osoby, która może pozostać obojętne, czy będzie on wpaść w ręce „Anna Karenina” – powieść, która mówi nie tylko o los kobiet. Grafika obrazowo opisuje historię kraju. Odzwierciedla on i że moralność, która przylega do świeckiego społeczeństwa, i życie niższych klas. Czytelnik wykaże salony połysk i wioskę ubóstwa. Przeciwko tej dwuznacznej rosyjskiego życia opisuje niezwykłą i wyjątkową osobowość, dążenie do szczęścia.

Obraz kobiet w literaturze

Bohaterami klasyków przeszłości często stają przedstawiciele drobnego połowa ludzkości. Przykładem tego są liczne. To Katarzyna z „Burzy” i Larissa z „Bride” pisarza Ostrowskiego. Nina jasny obraz Czechowa „Mewa”. Wszystkie te kobiety w walce o własne szczęście oprzeć opinię publiczną.

To samo tematem poruszanym w jego dziełach geniuszu i LN Grube. Anna Karenina – obraz z danej kobiety. Charakterystyczną cechą charakteru jest to, że należy do wyższego stadium społeczeństwa. Wydaje się, że wszystko, co ma. Anna jest piękna, bogata i wykształcona. Podziwiała jej rady, aby wziąć pod uwagę. Jednak jest ona pozbawiona szczęścia w małżeństwie i doświadcza samotności w mojej rodzinie. Prawdopodobnie los tej kobiety byłby inny, gdyby miłość królowała w swoim domu.

Głównym bohaterem powieści

Aby zrozumieć, dlaczego Anna Karenina rzuca się pod pociąg na końcu pracy, konieczne jest, aby uważnie czytać dzieła wielkiego pisarza. Tylko zrozumienie wizerunkiem bohaterki będzie dokonać pewnych wniosków.
Na początku tej historii Anna Karenina przed czytnikiem atrakcyjna młoda kobieta, należąca do wyższych sfer. Przyjazny, wesoły i przyjemny w rozmowie opisuje swoją bohaterkę LN Tołstoj. Anna Karenina – przykładowa żona i matka. Przede wszystkim uwielbia jej synka. Jeśli chodzi o męża, potem najwyraźniej ich związek po prostu wzorowa. Jednak bliższe spojrzenie na te pozornej sztuczności i fałszu. Z mężem kobieta związana nie uczucia miłości i szacunku.

Jak stary jest Anna Karenina? Autor nie daje precyzyjną odpowiedź na to pytanie. Jednak w powieści, są oczywiste wskazówki, które sugerują, że kobieta z dwudziestu pięciu lub dwudziestu sześciu lat.

Spotkanie z Wroński

Z niekochanej męża, Anna żyli w luksusie i obfitości. Dorosną syna Seryozhenka. Wydaje się, że życie jest dobre. Jednak fundamentalnie zmienia spotkanie z Wroński. Wizerunek Anna Karenina od teraz przechodzi radykalne zmiany. Bohaterka budzi pragnienie miłości i życia.

Pojawiające się nowe poczucie nieubłaganie ciągnie ją do Wroński. Siła jest taka, że po prostu oprzeć Annę stanie. Uczciwy, szczery i otwarty czytelnik zdaje się Anna Karenina. Analiza produkt zapewnia zrozumienie faktu, że fałszywe i skomplikowane relacje z mężem, aby żyć po prostu nie da. W rezultacie, Anna daje namiętne uczucie powstało.

rozstanie

Wizerunek Anna Karenina sprzeczne. Potwierdzeniem tego jest zamknięty w swoim życiu poza małżeństwem. Według koncepcji charakteru, szczęście może być możliwe tylko wówczas, gdy przepisy ustawowe są ściśle egzekwowane. Próbowała rozpocząć nowe życie. Jednocześnie podstawą było nieszczęście ludzi blisko niej. Anna czuje się jak przestępca. W tym samym czasie, przez Karenina pochodzi hojność. On jest gotów wybaczyć żonie i uratować swoje małżeństwo. Jednak ta wysoka mąż moralność jest tylko Anna nienawiść.

Poprzez słowa autora porównuje żona Karenina ze złym i bezdusznej maszyny. Wszystkie zmysły ten dostojnik czeki z normami prawa, które ustanowił Kościół i państwo. Nie ulega wątpliwości, że cierpi z powodu faktu, że zmienił swoją żonę. Jednakże, to robi to na swój sposób. Chce po prostu otrząsnąć się z „brudu”, że jego „roi” Anna i bezpiecznie kontynuować swoją drogę życia. Podstawą jego uczucia nie są szczere uczucia i chłodny umysł. Racjonalność Karenina pozwala mu odnaleźć drogę ciężką karę za Anną. On oddziela ją od jej syna. Bohaterka staje przed wyborem. A ona idzie do Wroński. Jednak takie podejście okazało się śmiertelne dla niej. Przywiózł ją do otchłani, i można to wytłumaczyć faktem, że Anna Karenina rzuciła się pod pociąg.

Drugi główny bohater pracuje „Anna Karenina”

Aleksiej Wroński jest genialny przedstawiciel wyższych kręgach okresie Rosja opisanych w powieści. Był przystojny, bogaty i ma doskonałe połączenia. Adiutant Wroński miła i słodka przez naturę. Jest inteligentny i wykształcony. Sposób życia głównego bohatera powieści jest typowe dla młodego szlachcica czasu. Służy Guards. Jego wydatki rocznie wynosi 45.000 rubli.

Wroński rozdzielając nawyków i postaw arystokratycznego środowiska, jak towarzyszy. Po spotkaniu z Anna młody człowiek ponownie przeglądając swoje życie. On rozumie, że jest on zobowiązany do zmiany jej zwykły sposób. Wroński poświęca wolność i ambicji. Jego rezygnacji, a po rozstaniu ze swoim zwykłym środowisku świeckim za nią, szukając nowych sposobów życia. Perspektywy restrukturyzacji nie pozwoli mu mieć satysfakcję i spokój.

Życie z Wroński

Dlaczego Anna Karenina rzuca się pod pociąg pod koniec powieści, bo los związał z pięknego młodego mężczyzny, dając szczere i głębokie uczucie? Pomimo faktu, że główny bohater przyszedł na miłość, po opuszczeniu męża kobieta nie może znaleźć spokoju.

Brak głębokie uczucia dla niej Wroński ani urodzonej córeczki, nie ma rozrywki i podróże spokój ona nie przyniesie. Duchowe dysonans Anna jest dodatkowo pogarsza ze względu na oddzielenie od jej syna. Społeczeństwo nie rozumie go. Przyjaciele odwracają się od niego. Z biegiem czasu, coraz częściej staje się Anna zdaje sobie sprawę z głębi niedoli. Charakter zmian bohaterki. Ona staje się podejrzliwy i drażliwy. Jak kojący Anna zaczyna brać morfinę, co dodatkowo zwiększa uczucie powstało. Kobieta zaczyna się bez żadnego powodu, aby być zazdrosny Wroński. Ona czuje się zależny od swoich pragnień i miłości. Jednak Anna zdaje sobie sprawę, że Wroński ponieważ zrezygnowała wiele w życiu ważne. Dlatego stara się zastąpić cały jego świat. Stopniowo rozwikłać skomplikowany związek staje się coraz trudniejsze i charakter zaczynają się do myśli o śmierci. I tak, aby przestać być winny, przesuwając uczucie powstające przy Wroński, jednocześnie uwalniając się. Wszystko to będzie służyć jako odpowiedź na pytanie: „Dlaczego Anna Karenina rzuca się pod pociąg?”

tragedia

Na obraz głównego bohatera powieści, Tołstoj pokazał natychmiastowego i spójnego kobietę, która mieszka uczucie. Jednak tragedia losu i sytuacji błędem byłoby wyjaśnić tylko jej naturę. Jest o wiele głębiej, ponieważ jest to środowisko społeczne było powodem czuła się wyobcowana społeczeństwo Anna Karenina.

Cechy wizerunku bohaterki sugeruje, że jej tylko dbać o osobiste kwestie – małżeństwa, miłości i rodziny. Sytuacja, która rozwinęła się w jej życiu po opuszczeniu męża, nie powiem godne wyjście z tej sytuacji. Dlaczego Anna Karenina rzuca się pod pociąg? Jej rozpaczliwy krok może być wyjaśnione przez życie nieznośnym, które nastąpiło w związku z odrzuceniem jego czynu publicznego.

Początki tragedii

Ciężkie życie kobiet jest opisane w wielu dziełach literackich. To nie przejdzie Tatiana Puszkina i Turgieniewa Elena Niekrasow dekabrystów i bohaterki Ostrowskiego. Wspólne z drażnić Kareninoy są one naturalne i szczere uczucia, działania i czystość myśli, a także głęboko tragiczny los. Doświadczenia wykazały, bohaterki Tołstoja czytelników najgłębiej, w pełni i psychologicznie subtelne.

Anna zaczęła się tragedia, nawet jeśli ona mężatką, został wrzucony prawdziwe wyzwanie dla społeczeństwa. Niezadowolenie ze swego losu powstał w czasie, gdy był jeszcze dość młoda dziewczyna, była żoną urzędnika królewskiego. Anna szczerze stara się stworzyć szczęśliwą rodzinę. Jednak nie udało się. Wtedy jego życie z mężem niekochanej zaczęła usprawiedliwiać miłość do syna. I to jest tragedia. Będąc osobą żywy i jasny, Anna po raz pierwszy zrozumiał, czym jest prawdziwa miłość. Nie jest zaskakujące, że świat jej nienawistne kobieta próbowała się uwolnić. Jednak straciła syna.

Psychiczna udręka bohaterka

Jego nowe życie Anna ukryć przed innymi nie. Społeczeństwo jest po prostu szokujące. Około Karenina rósł prawdziwy mur obcości. Zaczęła nawet potępiać tych, którzy zrobili dużo gorzej w moim życiu. I to odrzucenie przyjąć Anna nie mogła.

Tak, Wyższe Światło ujawnił swoją hipokryzję. Jednakże, kobiety powinny mieć świadomość, że nie był w próżni. Żyjąc w społeczeństwie, musimy liczyć się z jego prawa i porządku.

Tołstoj – mądry psycholog. Psychiczna udręka bohaterka powieści opisuje on po prostu niesamowite. Czy autor potępia tę kobietę? Nie. On cierpi i kocha się z nią.