647 Shares 7579 views

Co to jest – najsilniejszy kwas?

Wiele osób próbuje znaleźć dla siebie odpowiedź na pytanie, co to jest – najsilniejszy kwas. Zrozumieć, to nie jest bardzo trudne, ale trzeba czytać specjalną literaturę. Dla tych, którzy chcą się znaleźć odpowiedź na to pytanie, ten artykuł jest napisany.

Wielu wierzy, że kwas najsilniejszy – fluorowodorowego, ponieważ jest w stanie rozpuścić szkło. Wyrok ten jest praktycznie nieuzasadnione. W celu lepszego zrozumienia innych najbardziej mocny kwas – kwas siarkowy. Ostatnie stwierdzenie jest dość logiczne wytłumaczenie. Fakt, że kwas siarkowy jest bardzo silny wśród tych, stosowany w przemyśle. W kontakcie z żywą tkanką może carbonize ciało, pozostawiając poważne oparzenia, które leczą długie i problematyczne. Jego produkcja nie wymaga żadnych kosztów materiałowych. I możemy z całą pewnością powiedzieć, że nie jest najsilniejszy. Wiadomym jest, aby nauki tzw superkwasów. To o nich będzie trwać. Ale w życiu codziennym najczęściej z mocnym kwasem jest jeszcze siarkowy. Dlatego jest to niebezpieczne.

Wielu współczesnych chemików Uważa się, że najsilniejszym kwasem na świecie – karboran. Zostało to potwierdzone przez wyniki dokładnych badań. Ten zatężony kwas siarkowy jest silniejsze niż milion razy. Jej fenomenalny cechą jest zdolność do przechowywania w probówce, które nie mają wiele innych substancji ze wspomnianej serii. Skład chemiczny, który uważa się za najbardziej ostry, nie mogą być przechowywane w pojemnikach szklanych. Fakt, że kwas karboran ma znaczną stabilność chemiczną. Jako substancji podobnych, w reakcji z innymi reagentami, że nadaje im atomami wodoru opłat. Jednakże, kompozycja pozostała po reakcji, chociaż ma ujemny ładunek, ale jest bardzo stabilne i nie może działać. kwas karboran ma prosty wzór: H (CHB 11 Cl 11). Ale dostać gotowy materiał w typowym laboratorium ciężko. Warto zauważyć, że jest to zwykła woda bardziej kwaśne nad czasowym trilliard. Według wynalazcy, substancja pojawiła się w wyniku rozwoju nowych chemikaliów.

Kwas fluorowodorowy, kwas fluorowodorowy i inne silne lista większości substancji żrących, które zawiera. odczynniki przemysłowe nie są wliczone w cenę. Jednak nadal trzeba obawiać typowych kwasów, takich jak kwas siarkowy, kwas solny, kwas azotowy i inne. Nie chcę nikogo straszyć, ale do przeprowadzania ataków na zdrowie i wygląd celowego okaleczenia używane z reguły jest to substancja z tej listy.

Ciekawostką jest fakt, że wśród kwasów tłuszczowych, które znajdują się w żywności, najpotężniejszy jest mrówka. Jest to często stosowane do ochrony warzyw oraz do celów medycznych, ale tylko w postaci roztworu.

Trzeba powiedzieć jeszcze, że najsilniejszy kwas jest karboran. Ale do tej pory, trzeba być bardziej boją się substancji, które są wykorzystywane w przemyśle i życiu codziennym. Chemia – bardzo przydatne i kompleks Science, ale powszechne wytwarzanie w prosty sposób preparatu nie wymaga specjalistycznej wiedzy, a więc także w produkcji kwasu tylko wystarczającej ilości. Stwarza to większe ryzyko w przypadku nieostrożnego obchodzenia lub usuwania złych intencjach.