781 Shares 9435 views

Przyczyny i leczenie brodawek na wymiona krowy

Często właściciele bydła do czynienia z takim zjawiskiem jak brodawki na wymiona krów. Przyczyny i leczenie choroby, zwane naukowo brodawczakowatością, bezpośrednio powiązane z warunkami zwierzęcia i jego higieny.


Przyczyny brodawczakowatością zakażenia

Nieprawidłowa pielęgnacja lub kontakt z osobą zakażoną się ryzyka krowy brodawczaków na wymiona wystarczająco wysoka. Infekcje mogą wystąpić w wyniku pęknięć i uszkodzeń skóry niedostrzegalne w ogólnym podlewania brudnej źródła. Na przykład może to być piskliwy bagno lub rzeki, stają się w malignie, że boli wymion krowy, dotyczy to glony i brudna woda.

Inwentaryzacja, podajniki, źle oczyszczone przyrząd medyczny może być również nosicielami wirusa. Jako środek ostrożności, aby zapobiec wygląd brodawek, konieczne jest kilka razy dziennie, aby wytrzeć wymię z ciepłą wodą i uważaj na krowy podczas chodzenia.

Brodawczaków na wymiona krowie: opis

Brodawki na wymię, najczęściej występujące u młodych jałówek, są łagodne, znajdują się na strzyki zwierzęcia i dojenie znacznie utrudnić lub uczynić to całkowicie niemożliwe z powodu silnego bólu dla zwierzęcia. Takie wzrosty w kształcie grzybka siedzi na długiej łodydze smukłe i szerokiej podstawie, może wystawać ponad powierzchnię skóry lub ukrywać pomiędzy sutków. Położony grupy brodawczaka, łączące się ze sobą i tworzących fałdy, albo pojedynczo, że zasadniczo uproszczenia ich usunięcia. dostatecznie mocno wiązać brodawek u nasady włosów zerwany z ogona krowy i poczekać, aż do wyschnięcia, a sam zniknąć.

Brodawczaków są formowane na powierzchni całego ciała (od głowy do stóp), ale jak wełniany pokrycie ich po prostu nie widać, a na wymiona są widoczne, panuje przekonanie, że brodawczakowatością wpływa tylko na piersi i sutki. Brodawki są powodowane najwięcej dyskomfort podczas udoju, jak widać w bolesnej reakcji i znaczne zmniejszenie produkcji mleka krowiego.

Usuń lub nie do usunięcia?

Wielu właścicieli zwierząt domowych wierzyć, że nie jest to konieczne w celu usunięcia brodawek, jeśli nie będą kolidować z dojeniem zwierzęcia. Jednak opinia weterynarzy w tej sprawie ma przeciwne znaczenie: brodawczaka jest infekcja wirusowa, relaksujący wpływ na układ odpornościowy zwierzaka bez leczenia jak najszybciej natychmiast przypominają sobie. Dlatego leczenie brodawek wymion krowy na może być odroczone tylko na chwilę.

Brodawki zanikają na własną rękę, co często ma miejsce po pierwszym wycieleniu. Wynika to z silnego zwierzęcia immunologicznego, szczególnie w okresie wiosennym, kiedy pasza zawiera maksymalną ilość witamin i minerałów. Leczenie w tym przypadku nie jest wymagane, ale to nie znaczy, że infekcja opuścił krowa zjada zawsze. Istnieje ryzyko ponownej infekcji, tak wiele weterynarze zalecają szczepienia zwierząt gospodarskich.

Szczepienie przeciwko brodawczakowatością

Szczepionka weterynarz może być wytwarzany w standardowych warunkach. Materiałem tym wycina się i drobno podzielony brodawczaka, która wymaga rozcieńczenia do 5% równych części soli i gliceryny. Następnie przez dodanie formaliny zawiesiny doprowadzono do stężenia 0,5%, przy czym wirus stanie się nieaktywny. Wytrącone cząstki powinny być usunięte i oczyszczoną ciecz stosuje się jako szczepionki: podawano 10 ml, a po dwóch tygodniach wtrysku powtórzono.

Następnie sprawdź , jak leczyć brodawki u krów wymię.

Zewnętrzne i wewnętrzne

Leczenie brodawek na wymiona krowy mogą być wykonywane chirurgicznie, poprzez ograniczenie ich schludny lub odkręcanie. Następnie stosuje się szew, a ranę traktowano aerozoli zawierających antybiotyki. W przypadku dużych ilości wirusa brodawczaka powinien być umieszczony w zewnętrznym i wewnętrznym sposób. Krowa dwa razy dziennie przez 10 dni należy magnezu (30 g), równoległych przyrosty przetwarzania specjalnego przygotowania. Może to być ciekły azot, kwas octowy, kwas salicylowy, kolodium lub Lapis (specjalny kij antyseptyczne zawierające w swoim składzie z azotanem srebra). Leków skuteczny lek weterynaryjny „Antiborodavka” maść „Dbayliva dojarz” i „natryskowych Aluminium”. Smarowane brodawek wymion krowy, które jest wymagane leczenie zaczyna po każdej dojenia długo, aż do całkowitego zniknięcia ostatniej. To zajmie kilka tygodni.

Brodawki na wymiona krowy: Jak dojechać?

Leczenie choroby można prowadzić przez wprowadzanie witaminy B12 w ciągu 2 dni (rano i wieczorem) do 5 ml. Wstępnego powinien dokonać iniekcji 2% Novocaine – (dawka 1 ml) w bazowej brodawczaka. Może być podawany po narastania i łagodnego dożylnie prokainowa penicyliny lub stosować prokainy blokadę do dnia wystaje w żyle szyjnej ml Novocaine 1% stężeniu 80. Wymagane około 4 zastrzyki.

Tradycyjne metody walki

Leczenie brodawek wymion krowy a można prowadzić z powodzeniem przy użyciu środków ludowej, w tym wystarczającą liczbę skutecznych i prostych receptur.

rozwiązanie cebula

Popularnym sposobem wytwarzania szkła, w którym olej do smażenia wymaga dużych posiekaną cebulę złotego koloru, a następnie usunąć, a pozostały olej niż 5 minut w niskiej temperaturze, dodać 25 g wosku i wszystkich wrzenia. Otrzymanie środków jest wymagane do smarowania obszarów problemowych kilka razy dziennie. 12-15 dni brodawki na wymiona nie ma śladu pozostaje. Efektywne działanie kleik z wiórkami cebuli, które powinny być stosowane do brodawki.

Czosnek na brodawki

Czosnek w postaci tarcia, w połączeniu z smalcu w proporcji 1: 1, uważa się za skuteczne środki zwalczania brodawek wymion krowy. Otrzymaną zawiesinę wymaganych jest kilka razy na dzień, aby nałożyć na brodawczaka do pełnego odzyskania zwierzęcia.

serwatka

W walce z brodawkami jest skuteczna serwatka twaróg, który przez 3-5 tygodni, zaleca się smarować wymię chorej krowy. Brodawki stopniowo przechodzić.

Sposób ziemniaczana

Leczenie brodawek wymion u krów może produkować wywar kiełkującego ziemniaki, które trzy razy dziennie przetrzeć wymię zwierzęcia.

Wywar z miodunka

Niepozorna roślina o fioletowych i niebieskich dzwonów posiada gojenia ran właściwości antyseptyczne, przeciwzapalne i ściągające. Dlatego też wywar z wieloletnich traw – to wspaniałe narzędzie, które może pozbyć się brodawek u zwierzęcia przez kilka tygodni. Aby to zrobić 4-6 razy dziennie do mycia wymion zwierzęcia.

Kilka sposobów

W zjawisku domowego nieprzyjemne i przerażające – brodawki na wymiona krowy. Leczenie papilomatoza, oprócz opisanych powyżej metod, mogą być wytwarzane przy użyciu:

  • Smar, który jest traktowany z wymion krowy przez 3 tygodnie po dojeniu. Pamiętaj, aby przetrzeć skórę ciepłą wodą przed zabiegiem.
  • Kwaśny sok jabłkowy, najlepiej odmian zimowych. Takie środki powinny być stosowane na obszarze zagrożonym dwa lub trzy razy dziennie. Brodawczaka stają się coraz mniejsze, ciemnieją, a następnie całkowicie znikają.
  • sok winorośl płynący z nią podczas cięcia.