123 Shares 9629 views

Cream „Rozeks”: instrukcję obsługi, skład, opis

Dlaczego potrzebujemy takiego leku, jak krem „Rozeks”? Odpowiedź na to pytanie na pewno znaleźć materiały udostępnione przez art. Ponadto, powiemy o tym, co farmakologiczne właściwości tego leku jest to, co jest zawarte w jego składzie i jak to powinno być stosowane właściwie.

Cream „Rozeks”: produkt leczniczy i jego opakowania

Przed zastosowaniem tego leku, trzeba dowiedzieć się, która część ma. Zgodnie z załączonymi instrukcjami, lek zawiera składniki aktywne, takie jak metronidazol. Ponadto, preparat do użytku zewnętrznego zawiera elementy pomocnicze, takie jak gliceryna, alkohol benzylowy, a nie krystaliczny sorbitol 70% palmitynianu izopropylu, oczyszczonej wody, wodorotlenku sodu, wosk emulgujący i kwas mlekowy. Czasami błędnie 0,75% krem „Rozeks” wziąć na maść. Lek ten jest dostępny w handlu w plastikowych probówkach o 15, 5, 50 lub '30

Ponadto płyny, i jest ono wytwarzane w postaci żelu.

Farmakologiczne właściwości leku

Co to jest lek „Rozeks” (krem)? Instrukcje dotyczące stosowania leków stwierdza, że jest to doskonały środek przeciw trądzik. Należy zauważyć, że mechanizm działania tego leku nie jest dokładnie znana. Jednak eksperci twierdzą, że aktywny składnik w postaci metronidazol ma wysoką aktywność antyoksydacyjną.

Stwierdzono, że środek znacznie zmniejsza wytwarzanie aktywnego tlenu przez neutrofile, jak i nadtlenek wodoru i rodników hydroksylowych, które stanowią potencjalne utleniaczy, które mogą powodować uszkodzenie tkanek w miejscu zapalenia.

Jakie inne obiekty Cream „Rozeks”? Instrukcje stosowania preparatu zewnętrznego zapewnia, że składnik aktywny w postaci metronidazolu jest nieskuteczny przeciwko teleangiektazji, które są oznaczone różowy trądziku. Także ten element oporne mikroorganizmy aerobowe.

Tak więc, lek, o którym mowa jest środkiem protivoprotozoynoe. Ekspertów uważa, że zasada jego działania jest bezpośrednio połączony z konstrukcją DNA naruszenie wrażliwe na wzrost bakterii, środka.

środki farmakokinetyczne

Biodostępność leku (doustnie) wynosi 80%. Po użyciu leku, on szybko rozprowadzane w płynach ustrojowych i tkankach. Metronidazol jest dobrze przenika przez barierę krew-mózg i barierę łożyskową.

Komunikacja z białek osocza wynosi około 20%. środki metabolizmu rozciąga się w wątrobie poprzez wiązanie się z kwasu glukuronowego i utlenianie. Wyświetlane leku wraz z moczem (około 60-80%) i kału (około 6-15%).

Do miejscowego stosowania preparatu (krem, żel) minimalna działania układowego. Maksymalne stężenie substancji czynnej w osoczu krwi, w tym preparacie do stosowania zewnętrznego (po nałożeniu na skórę) wynosi około 33 ng / ml. Należy zauważyć, że taka ilość leku nie jest większa niż 1 procent (najwyższe stężenie) w surowicy po podaniu metronidazolu (jako tabletki) do wewnątrz w ilości 250 mg.

Maksymalne stężenie w osoczu substancji czynnej po naskórną wykorzystania występuje w ciągu około 7-25 godzin.

W przypadku podawania miejscowego stężenia leku w miejscu stosowania jest znacznie większa, niż w surowicy.

W niektórych przypadkach użyciu?

Teraz już wiesz, że to krem „Rozeks”. Od czego ten lek jest stosowany? Zgodnie z załączonymi instrukcjami, lek stosuje się do następujących odchyleń:

 • Trądzik pospolity;
 • różowy trądziku, w tym poststeroidnye;
 • zakaźny charakter choroby skóry;
 • odleżyny;
 • owrzodzenia troficzne;
 • oparzenia;
 • egzema łojotokowa;
 • wyprysk;
 • łojotok oleisty;
 • łojotokowe zapalenie skóry;
 • Rany vyalozazhivayuschie;
 • rany na stopach (cukrzycy lub żylaki);
 • hemoroidy;
 • odleżyny;
 • szczeliny odbytu.

Te wskazania są przeznaczone do użytku zewnętrznego (krem, żel). W odniesieniu do form doustnych metronidazolu, które wyznaczają następujące choroby:

 • giardiasis;
 • Trichomonas zapalenie cewki moczowej w silniejszej płci;
 • zapalenie cewki moczowej i pochwy Trichomonas u płci pięknej;
 • amoebic czerwonki;
 • Leczenie skojarzone ciężkich zakażeń mieszanych tlenowych i beztlenowych;
 • beztlenowe infekcji, które są spowodowane przez bakterie wrażliwe na metronidazol;
 • Zapobieganie zakażeniom beztlenowych w interwencjach chirurgicznych (w drogach oddechowych i jamy brzusznej).

W niektórych przypadkach, nie używać kremu?

Kiedy nie można zastosować krem „Rozeks”? Przeciwwskazania do stosowania środków wymienionych w załączonej instrukcji. Według niej, lek ten nie może być stosowany w przypadku nadwrażliwości na metronidazol pacjenta, a także w okresie ciąży (zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży) oraz w okresie laktacji.

Sposoby stosowania preparatu „Rozeks” (krem)

Aby zmierzyć się z tym lekiem jest powoływany tylko wtedy, gdy pacjent ma trądzik wysypka. Lek jest cienką warstwą nakładaną na oczyszczoną skórę. Zrobić to dwa razy dziennie (przed snem i po przebudzeniu rano).

Jeśli jest to konieczne, śmietana „Rozeks” nakłada się najpierw na opatrunek z gazy, a następnie nakłada się na twarz lub inne strony ciała. Jako takie, miejscowy lek stać przez pół godziny.

Zmyj krem z wodą nie powinno być. Konieczne jest jedynie, aby zmoczyć ręcznik papierowy. Co do zasady, czas trwania leczenia tym lekiem to 4-9 tygodni. Jeśli to konieczne, czas trwania terapii można zwiększyć do 3-4 miesięcy, ale tylko na zalecenie lekarza prowadzącego.

Należy zauważyć, że żel i krem „Rozeks” mogą być zmieniane. Jednak jest to zalecane w odstępach 8-11 godzin.

Jak pokazuje praktyka, efekt terapeutyczny po zastosowaniu środków została obchodzone pod koniec trzech tygodni.

Czy są jakieś skutki uboczne?

Nie jest tajemnicą, że prawie wszystkie leki (w tym lokalnych i zewnętrznych) mają pewne skutki uboczne. I uważaliśmy krem nie jest wyjątkiem.

Według odpowiedzi pacjentów przypadku regularnego stosowania tego środka może przyczyniać się do pojawienia się różnych reakcji alergicznych (np pokrzywka i wysypki skórne). Ponadto Cream „Rozeks” często powoduje łuszczenie, zaczerwienienie, pieczenie skóry, a także silne łzawienie oczu.

W przypadku obserwacji co najmniej jednego z powyższych skutków ubocznych stosowania środków zewnętrznych powinien zatrzymać i skonsultować się z lekarzem. Po badaniu lekarz jest zobowiązany do wyznaczenia tego samego pacjenta, ale bezpieczniejszy lek.

Wpływ na płód

Kontrolowane badania kliniczne dotyczące stosowania leku podczas ciąży i karmienia piersią nie jest przeprowadzana. Jednakże, badania na zwierzętach wykazały, że preparat do stosowania zewnętrznego nie ma toksycznego działania na płód. Ponadto, nie powoduje zaburzeń i inne wady. Należy również zauważyć, że krem jest w stanie przenikać do mleka matki.

Użyj leku podczas ciąży i karmienia mlekiem matki dziecko jest dopuszczalne tylko wtedy, gdy potencjalne korzyści dla matki jest znacznie wyższa niż prawdopodobnego zagrożenia dla płodu.

Szczegółowe wytyczne w sprawie wykorzystania środków zewnętrznych

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem korzystania z odkrytego Cream „Rozeks”? Opinie na temat tego leku zostaną opisane poniżej.

Ten lek jest przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Podczas użytkowania, krem powinien być ostrożny przy jej kontakcie z błonami śluzowymi. W związku z tym, preparat nie powinien być stosowany na twarz w okolicy oczu. W przeciwnym razie może to spowodować bardzo poważne łzawienie.

Jeżeli lek był jeszcze na śluzowych narządów wizualnych, oczy należy natychmiast przemyć dużą ilością ciepłej wody.

Nie możemy powiedzieć, że konieczne jest, aby zastosować żel lub krem „Rozeks” całego obszaru dotkniętego.

Substancją czynną w preparacie (metronidazol) jest wykonana na bazie wodnej. Ponadto lek ten nie zawiera tłuszczów. W związku z tym, że jest to absolutnie nie widoczne na twarzy, i nie pozostawia żadnych plam.

Interakcje z innymi lekami

Czy jest możliwe użycie uważane kremu do użytku zewnętrznego w połączeniu z innymi lekami? Według ekspertów, a mianowanie kremu „Rozeks” lek „warfaryna” i innych antykoagulantów pośrednich zwiększa efekty przeszłości, jak również wzrost czasu protrombinowego.

Analogi pieniędzy i jego ceny

Teraz, gdy wiesz, czego potrzebuje kremu „Rozeks” (opis przygotowania zostały podane powyżej). Zakup ten lek w ilości 30 g na pojemnik 450 rosyjskich rubli. Jeśli to konieczne, środek zewnętrzny został zastąpiony przez jego odpowiedników. Wśród nich są szczególnie popularne następujących leków: "Akvametro", "Arilin", "Deflamon", "Kamezol", "Medazol", "Metrogil", "Metroksan", "Metron", "Metronidazol", "Nidazol", „Orvagil "" Rozamet "" Trihobrol "" Trykhopol "" flaga”, i tak dalej.

Recenzje przygotowania

Co pacjenci mówią o takich środków zewnętrznych jak śmietana „Rozeks”? Opinii na temat tego leku są tylko pozytywne. Większość pacjentów, którzy stosowali lek w leczeniu trądziku, należy pamiętać, że po regularnym stosowaniu kremu, są całkowicie pozbył się niechcianych ranami na twarzy.