89 Shares 6929 views

muchołówki Kwiaty Can zawartość domowy?

W ostatnich latach-muchołówki kwiaty zyskał poważne popularność. Coraz częściej, choć nadal nie jest zbyt często, mogą być postrzegane w apartamentach. Faktem jest, że obecnie są one niemal swobodnie dostępne do sprzedaży, zwłaszcza jeśli wiesz, gdzie to jest. Teraz miłośnicy roślin mięsożernych dostępne opcje, takie jak Nepenthes, Dionaea, Sarracenia i rosiczki. Niektóre z nich są łatwiejsze w pielęgnacji, inne wymagają specjalnych warunków.

Najbardziej popularny kwiat kryty flytrap – jest to prawdopodobnie Dionaea. To była jej wyobraźnia, gdy mówimy o owadożernych roślin. Innym jego nazwa – muchołówki. Ta niewielka roślina wygląda bardzo ładnie: rozeta cienkich liści, zwykle ułożone poziomo, a na końcu każdego z nich – małą pułapkę. Wewnętrzna strona pułapek może być sama w sobie zielony lub czerwony kwiat może mieć inny wygląd.

Dionaea jest jednym z najłatwiejszych do opieki dla roślin mięsożernych. Jedno „ale” – jest bardzo wymagający na wodzie. W ogóle wszystkie kwiaty-flycatcher – roślin bagiennych, więc gleba wokół nich musi być zawsze mokra. Na Dion przy tej okazji specjalnymi potrzebami – to musi być podlewane tylko wodą destylowaną i tylko palecie. Jednak ona potrzebuje bardzo intensywne i długotrwałe oświetlenie. Najlepszy ze wszystkich, jeśli to będzie w bezpośrednim świetle słonecznym. Ale nie jest to konieczne do zapłodnienia, aw żadnym wypadku nie trzeba karmić na siłę, zwłaszcza coś innego od żywych owadów. Najtrudniej – przeniesienie okresu spoczynku, ponieważ w tym czasie temperatura musi być dodatnia, ale jest bardzo niska – 3-7 stopni.

Następny popularny kwiat flytrap, które mogą opiekować się w domu, to Sarracenia. Musi także wilgotne gleby i światła słonecznego, łatwe do tolerowania przeciągów. Zapotrzebowanie na wodę są takie same jak w Dion – to musi być destylowana. Zwiększona wilgotność powietrza nie jest wymagane, jednak i tu głównym problemem może być zimowania. Dla dobrego rozwoju tej rośliny potrzebują garnek na tyle głęboko, a przeszczep musi być wykonana natychmiast po zakończeniu okresu spoczynku, zwykle Robią to co dwa lata.

Nieco bardziej kapryśny przed wilgocią takiego kwiaty-flytrap jako Drosera. W zależności od typu, mogą przetrwać zarówno dla wskaźnika o 40% i 80% zapotrzebowania. Podlewania przez korytka muszą być wykonane z czystej wody lub deszczu destylowanej. Ziemnych pokój nie powinien wyschnąć. Z dobrej opieki Nierzadko kwitnienia rosyanok w domu. Większość gatunków wymaga również zimy, bez okresu spoczynku roślina może umrzeć dość szybko.

Ale Nepenthes rosną niezwykle trudne w domu. Fakt, że są one niezwykle wymagający od wilgotności, muszą stawkę do 90%. Teoretycznie możliwe, ale większość Nepenthes – dość duże rośliny, więc nie zawsze mieszczą się w Teplicka. Dobrym rozwiązaniem może być specjalny układ jest wystarczająco duża teplichke lub orhidariuma, gdzie można umieścić w tym Kwiat muchołówki.

Uważa się, że rośliny mięsożerne są złożone i kapryśna w opiece, ale w większości przypadków warunki dla nich mogą być tworzone w domu. Niech w obszarze mieszkalnym jest egzotyczna!