858 Shares 5517 views

Smolny monastery – genialny utworzenie genialnego kreatora

Choć żyje pokolenie nauczyć w szkołach sowieckich, Smolny Convent, albo po prostu „Smolny”, zostanie on powiązany z V. I. Leninym. I po dziesięciu latach w historii tego zespołu architektonicznego strony związanej z lat 1917-1918 będzie najjaśniejszym. A dni po tych wydarzeniach, najbardziej tragiczne. Bez nich Smolny Convent Rastrelli pozostałby tylko jeden z wielu wspaniałych dzieł genialnego architekta.

Nazwa adresu

Sama historia powstania klasztoru nazwy jest całkiem interesujący, jak prawie każdy obiekt w Petersburgu. obszar ten był obszar graniczny przed powstaniem stolicy północnego. W miejscowości Spasovschina, natychmiast, jak tylko Szwedzi zbudowana na przeciwległym brzegu Nienschanz twierdzy na to miejsce zbudowano fort Sabinę. Admiralicja Shipyard – jeden z pierwszych budynków powstającego miasta-twierdzy. Było to dla jej potrzeb i zbudowany stoczni Tar. Miejsce dla odpowiedniej nazwy zatrzymany. Smolny Convent powstające tu później, a także ogromna liczba obiektów w swojej nazwie zawiera adres własnej lokalizacji i … kawał historii.

Pragnienie cesarzowej – prawo

Ideą powstania klasztoru należy do cesarzowej Elżbiety, którzy wyprzedzeniem przejął ich wieku. Chciała ciszę i spokój, a wszystko to zagwarantować, klasztor, który stanie się królową ksieni. Ale ciężka asceza z monastycznego stylu życia nie został uwzględniony w koncepcji szczęśliwej starości i klasztor Smolny został dostarczony bardziej jak szkoły z internatem dla młodych pań szlachetnego urodzenia. Naturalnie, komfort pobytu zostało zagwarantowane każdy z 120 uczniów. Każda ma oddzielne mieszkanie z wszystkich niezbędnych usług – rodzaj odrębnym, komfortowym mieszkaniu. W tym samym ksieni miał to być oddzielny dom.

Główny architekt w Petersburgu

Wybór lokalizacji – hołd dla młodych lat spędzonych w Pałacu Smolny (drugiego imienia Maiden), w rodzaju więzienia, na rozkaz Anny Ioannovny.

Francesco Rastrelli, syn słynnego Karola Rastrelliego, w tym czasie pełnił funkcję naczelnego architekta Petersburgu. Był polecił zbudować Resurrection Klasztor Nowodziewiczy. W 1744 roku, genialny architekt zaprojektował zupełnie nową wersję rytualnych obiektów, które wraz z otaczającymi budynkami stał się nowym zjawiskiem w architekturze sakralnej.

Oryginalny podejście

Najważniejszą cechą wyróżniającą był całkowity brak kamiennym ogrodzeniem. Była to aluzja do tego, że instytucja nie będzie zamknięty klasztor, co oznacza całkowitą rezygnację z życia świeckiego i będzie raczej uczelni dla Highborn pań. W 1748 został położony kamień węgielny. W uroczystości wzięli udział cesarzowej. Rastrelliego za Smolny Convent staje się jednym z najważniejszych budynków w kraju.

Olden być obecny

Ale życzenia kobiet są niestabilne. Cesarzowa i pragnie jeszcze bardziej. A teraz, w 1849 roku, wstępny projekt redesigns. Po pierwsze, to sprowadza się do skromnych rozmiarów lokalnego dzwonnicy, która Rastrelli 140 metrów wysokości i powyżej dzwonnicy Pietropawłowskiej. W nowym projekcie, istnieją cechy dawnych rosyjskich klasztorów. W szczególności przewiduje kopułami: centralny – duże i masywne – otoczony czterema mniejszymi.

Budowa wieku

Nowy zespół z Smolny Convent, dużej ilości pieniędzy i pracy. W 1754 roku przedmiotem przyszedł Elizabeth. To, co zobaczył w szoku ją tak bardzo, że natychmiast złapany gigantomania i zamówić ich potomstwo odlew dzwonu, który byłby rywalizować cara Bell – jego wymiary były nadrobić 6,5 metra szerokości, a byłby ważył 20,000 funtów. Ale cesarzowa umrzeć zanim dotrą one do uroczystego poświęcenia. Smolny Convent zapomniane.

zapomniane przedsiębiorstwa

Pięć lat nie prowadzi się żadnych prac. Bez kopuły i dzwonnicami, otynkowane kompleks porośnięte ciemnych legendy. Wojna zniszczyła skarbiec, Katarzyna II, Rastrelli usuwa z działalności. Przez dziesięć lat, od 1785 do 1795 roku, praca jest prowadzona, to zamarłem. I gdyby nie pojawiły się wraz z pojawieniem się nowej cesarzowej Towarzystwa Edukacyjnego dla dziewcząt z rodzin szlacheckich, którzy musieli gdzieś mieszkać, Klasztor Smolny w Petersburgu pozostałby nieodebrane – żył tylko 20 zakonnic.

Wraz z pojawieniem się Paweł „szlachetne dziewczyny” ( „smolyanok” lub, jak ich nazywano) eksmitowany na osiedlenie się na wolne miejsce wdów. Oczywiście, istnieją takie budynki, gdzie, mimo swej urody, nie można ogrzać się.

przyszedł właściciel

Całkowicie zakończyła budowę Mikołaja I. dalszy niesłychanie długo – 87 lat. Architekt V. P. Stasow, wygrywając konkurs, odrestaurowany i przywrócony katedrę przez trzy lata, a dopiero w 1835 roku kompleks został konsekrowany. Stał się znany jako katedry wszystkich instytucji edukacyjnych. Zainspirowany przez piękno na zewnątrz, co jest Smolny Convent (fot świadka), rosyjscy mistrzowie próbowali sprawić, że wnętrze godne wielkiego Rastrelliego. W hali jest ozdobiony marmuru piłkę, kryształ balustrady i praca ołtarz Vasnetsov wykonane Smolny Convent unikalny skarb kultury rosyjskiej. Jedyną rzeczą, która nigdy nie została ukończona, dzwonnicę, która w zasadzie nie mają wpływu na wygląd katedry. To było piękne.

W dzisiejszych czasach wszystko wraca na swoje miejsce

Ale pozostaje w tym stanie do klasztoru do dziś nie otrzymał rewolucja, po którym to klejnot nawet używany jako magazyn. Biedak był zamknięty, przekazywane z rąk do rąk; W 1990 roku budynek służy jako sala koncertowa i wystawienniczej.

Pierwszy po tylu godzinach modlitwy odbywa się tylko tu w 2009 roku. Od 2010 roku Katedra Smolny jest wykorzystywany zgodnie ze swoim przeznaczeniem – jest otwarty dla kultu. W 2011 roku, prawie sto lat później, w katedrze Smolny odbyły Boże Narodzenie cześć.