590 Shares 5232 views

Jakie są cechy silnika z wałem odbioru mocy?

Wydaje się, że zaledwie kilka lat temu motocykl uważany był za nieosiągalny luksus zwykłym obywatelom. Ale teraz sytuacja uległa dramatycznej zmianie. Popularność tych maszyn rolniczych rośnie, a zatem cena, wręcz przeciwnie, jest w dół. Dziś chcemy rozmawiać o tak wielu maszynach, jak wielofunkcyjna motoblok z wałem odbioru mocy.

Zastosowanie

To narzędzie jest doskonałym rozwiązaniem alternatywnym dla drogich i ogromnych ciągników, ponieważ może być używane nie tylko przez rolników, ale także przez właścicieli terenów wiejskich i terenów ogrodowych. Ze względu na wysokie parametry techniczne i niewielkie wymiary, blok silnikowy z wałem odbioru mocy znacznie ułatwia pracę człowieka. Dlatego też, jeśli potrzebujesz potężnego i niezawodnego narzędzia zdolnego do wykonywania różnego rodzaju prac (w rzeczywistości takich urządzeń może działać z różnymi rodzajami załączników) i wydajnie zarządzać dużą ilością, urządzenie PTO jest dokładnie tym, czego potrzebujesz.

Funkcje

Główną cechą tego urządzenia jest wszechstronność, ponieważ dzięki interakcji z osprzętu można ją używać nie tylko w lecie, ale także zimą (jako snow-picker), a nawet jesienią (jako kolekcjoner padłych liści). Wśród głównych narzędzi, z którymi może działać motoblock z wałem odbioru mocy, możemy wyróżnić:

  • Urządzenia do wyrównywania i rozluźniania gleby.
  • Kosiarka do szybkiej i wysokiej jakości pielęgnacji trawników.
  • Kosiarka do zbierania i przygotowywania pasz.
  • Urządzenie do usuwania śniegu w celu usunięcia obszarów przed zamoczeniem.
  • Szczotki do czyszczenia terenu z opadłych liści.
  • Przyczepa, która umożliwia transport różnych ładunków, w tym próchnicy i materiałów budowlanych o wadze do 500 kilogramów.
  • Siewniki, sadzarka ziemniaków, szkielety i wiele innych typów osprzętu.

Jak widać, dzięki interakcji z dodatkowymi narzędziami, motobloczek z wałem odbiorczym może pracować o każdej porze roku, a jednocześnie w kilku dziedzinach zastosowania.

Warto też zwrócić uwagę na przekładanie tego urządzenia, które w jego konstrukcji przypomina samochód – silnik jest podłączony do reduktora i jest wyposażony w wałek odbioru mocy. Ten projekt urządzenia sprawia, że jest to jeden z najbardziej wydajnych i wydajnych urządzeń w porównaniu z konwencjonalnymi kultywatorami, w których napędzane są napędzane pasem klinowym. Dlatego motoblock z wałem odbioru mocy jest nazywany przez niektórych rolników "ciągnik jednoosiowy", ponieważ ma wiele podobieństw do tego typu maszyn rolniczych. Jednocześnie jest kompaktowy i może być przechowywany w prawie każdym garażu.

Ile jest tych motocykli?

Ceny tych urządzeń, w porównaniu do konwencjonalnych ciągników czterokołowych, są dziesięciokrotnie niższe, dzięki czemu stały się tak popularne na rynku światowym. I kosztowały średnio od 30 do 60 tysięcy rubli.