402 Shares 1006 views

Savelovsky LLC „Zakład Maszyn”: historia, produkty

LLC „Savelovsky Zakład Budowy Maszyn” jest jednym z największych przedsiębiorstw rosyjskiego przemysłu obrabiarek. Spółka Akcyjna specjalizuje się w produkcji technologicznie maszyny, urządzenia do nuklearnej, przemysłu lotniczego. Usytuowany w mieście takim jak Kimry w regionie Twerze.


informacje historyczne

Savelovsky Plant Engineering (SMZ) jest głównym przedsiębiorstwem miasta Kimry. Początki to trwa w 1915 roku, kiedy zostały otwarte warsztaty kolejowe, gdzie naprawiany wąskotorowa taboru.

Po rewolucji, fabryka została znacjonalizowana. W 1930 roku Moskwa dostarczył sprzęt do produkcji obrabiarek. Siedem lat później w warsztatach rozpoczęła produkcję dla wodnosamolotów rozpoznawczych serii flota KOR-2.

Od początku pojemności narzędzie roślin War Machine ewakuowany do Omska, gdzie siedzibę podstawę liczby przedsiębiorstw. Ale nie na długo pustym sklepie. Na wyzwolonych terenach powstała naprawę sprzętu wojskowego. W 1943 roku w Kimry, bliżej przodu, została przeniesiona z Czelabińska narzędzia instalacje do produkcji maszyn do produkcji samolotów.

powojenny rozwój

W latach 1946-48 Savelovsky Machine Works rozpoczyna produkcję precyzyjnych toczenie precyzyjnych obrabiarek i produkcji specjalnego wyposażenia dla przemysłu lotniczego. W związku z rozwojem nowych typów samolotów – bombowce strategiczne, myśliwców, samolotów pasażerskich – produkty firmowe były bardzo popularne. Pojemność czasami brakowało. Ze względu na robotników, a praca z nimi współpracy projektantów NIAT było możliwe wytwarzanie skomplikowanych części i zespołów do takiego high-tech samolotów jak Tu-144, Ił-62 i innych.

Eksperci Savelovsky fabryka maszyn były jednymi z pierwszych w ZSRR opanowała produkcję i uruchomienie obrabiarek CNC, w tym centrów obróbczych. Na początku 1980 roku ich roczna produkcja osiągnęła 2.500 jednostek. W czasach sowieckich, większość fabryk samolotów zostały wyposażone w sprzęt SMZ.

Czas na zmiany

Wraz z upadkiem ZSRR, sytuacja pogorszyła się w firmie. Incipient stagnacja w przemyśle doprowadziły do masywnych domyślne, a znacznego spadku popytu. Jednak roślina była w stanie utrzymać się na powierzchni. W 1993 roku firma została przyjęta.

W 1997 roku, pomimo trudności z wejściem na rynek „SMZ” OOO opanowała produkcję centra obróbcze frezarskie wyczynowych. Równolegle do poprawy konstrukcji obrabiarek tokarki CNC. Dzisiaj, precyzja obróbki skomplikowanych części, wykonywane na Savelovsky wyposażenia zakładu odpowiadającego standardom międzynarodowym.

Na skraju bankructwa

W 2004 SMZ przyszedł pod wpływem „Borodino”, zaangażowanych w różnych projektach – od wynajmu agencji do wydawania alkoholu. Długi zgromadzone w innych częściach zespołu „Borodino” spadł na ramionach rośliny. Wielkość produkcji wynosiła około 600 milionów rubli w 2011 roku, który jest dwa razy niższy od poziomu z roku 2010 (1,2 mld rubli). Sytuacja finansowa pozostała dość skomplikowane: wysokość płaconych rachunków wyniosła 2,5 mld rubli, należności – 1,2 mld rubli. Zgodnie z kombinacji czynników wszczęła sprawę o upadłość w 2011 roku.

Biorąc pod uwagę znaczenie tej firmy w 2012 roku SMZ przechodzi pod ręką „Oboronprom” ze 100% udziałem państwa. Ten zapisany z postępowania upadłościowego. W 2014 roku, właściciel fabryki był stan posiadania „Stankoprom” Making Machine-Tool Zakład pierwszy wszedł w federalnym programie technicznym i technologicznym ponownego wyposażenia. Dzięki wsparciu rządu, spółka otrzymała innowacyjnych urządzeń do produkcji unikalnych produktów dla różnych gałęzi przemysłu. W 2016 roku zakład Savelovsky zmiana własności. W tej chwili, aktywa produkcyjne zarządza dużą skalę stowarzyszenie prywatne obrabiarki z „Stan”.

Dzisiaj, pracownicy fabryki są w stanie spełnić najwyższy poziom techniczny, modernizację prawie wszystkich prasie krajowej i zagranicznej. dyrektor SMZ SV Makarow powiedział, że roślina jest siła, aby być liderem w dziedzinie ponownego wyposażenia krajowych przedsiębiorstw z nowym precyzyjnej wydajności maszyny, cechy nie są gorsze od najlepszych światowych analogów.

opis

Przez długi czas był podstawą SMZ dostarczenie specjalistycznego sprzętu technologicznego przedsiębiorstw przemysłu lotniczego. W sumie ponad 35.000 centra obróbcze precyzyjne i urządzenia CNC zostały dostarczone do przedsiębiorstw krajowych i zagranicznych. Całkowita liczba maszyn wszystkich typów przekroczyła 100 tysięcy w zakładzie zatrudnia obecnie około 1500 osób.

Produkty Savelovsky fabryka maszyna popytu przez przedsiębiorstwa przemysłu obronnego, inżynierii mechanicznej, gazoneftepererabatyvayuschimi, hutniczego, motoryzacyjnego, stocznie, firmy energii (w tym energii jądrowej), a także w przemyśle lotniczym. Wśród zagranicznych partnerów – klientów z Wielkiej Brytanii, Chin, Włoch, Indii i krajów WNP.

produkcja

Savelovsky maszyna roślina produkuje, modernizuje i naprawia następujące typy urządzeń:

  • podłużnie / pionowo frezowania;
  • tokarka;
  • do cięcia blach;
  • kroplówka;
  • t;
  • do wytwarzania materiałów kompozytowych;
  • do obróbki łopatek turbin silników lotniczych;
  • dla przemysłu przetwarzania ropy naftowej, koleje, Ministerstwo sytuacjach nadzwyczajnych;
  • Centra obróbcze.

Każdy z maszyny przechodzi procedurę odbioru w obecności upoważnionego przedstawiciela klienta. SMZ produkuje instalacja, uruchomienie, obsługa i serwis uruchomienie wsparcia sprzętu produkowanego.