398 Shares 5920 views

Produkt „L-karnityna”: instrukcję obsługi, analogi, opinie

Nie mylić jeśli powiemy, że utrata masy ciała i odchudzanie temat numeru dziś jednym miejscu na świecie. Wiele leków mających na celu szybko pozbyć się nadwagi i bez pogorszenia jakości życia. Jednak bez zrozumienia procesów, które są „run” w ciele podziału komórek tłuszczowych, to jest bardzo trudne, aby schudnąć. Jednym ze sposobów, które naprawdę działają na poziomie komórkowym, jest L-karnityna. Leki, do którego jest częścią, są aktywnie wykorzystywane w medycynie sportowej, terapii odchudzającej.


Na przygotowaniu

Co jest terapeutyczne środki farmakologiczne „L-karnitynę”? Instrukcje użytkowania sugeruje, że wchłania wodę, biały proszek, który jest łatwy do rozpuszczenia w wodzie, ale jest to praktycznie niemożliwe do alkoholu.

Karnityna nie w pełni należą do witamin, jego nazwie – witaminy, jak substancja. Jednakże, aminokwasy, a także nie mogą być w 100% należy, jest pochodną aminokwasu. To dlatego, że nie jest składnikiem odżywczym, który byłby całkowicie niezbędne dla ludzkiego organizmu.

Przydatne właściwości

Jakie jest zastosowanie leku „L-karnityny”? Jego właściwości są wyjątkowe w tym, że promuje podział klasy kwasów tłuszczowych omega: linolowy, palmitynowy, linolenowy, arachidonowy i oleinowego. W rzeczywistości, to transportuje kwasy tłuszczowe o długim łańcuchu z podwójnej błony mitochondrium. Tam, dzięki temu w procesie biosyntezy następuje potężny przypływ energii. Ponadto, preparaty zawierające L-karnitynę, przyczynia się do usunięcia krótkich metabolicznych produktów rozpadu od mitochondriów. Zatem, reguluje procesy metaboliczne przemiany materii w organizmie.

Efekty farmakologiczne

Jaki wpływ na organizm produkuje „L-karnitynę”? Przewodnik mówi, że normalizuje metabolizm tłuszczów, zwiększa wytrzymałość, ma działanie anaboliczne, reguluje metabolizm białek, wspomaga wzrost włókien mięśniowych. Ze względu na właściwości anaboliczne tego leku jest niezbędne w trakcie rehabilitacji po operacjach lub poważnych obrażeń. On, według opinii, bardzo pomocne w celu odzyskania od zwiększonego wysiłku, stosowany w celu zwiększenia wytrzymałości i osiągnąć wysoką wydajność w sporcie.

„L-karnityna” ma antiterioidnoe działania, czyli pomoc tych, którzy byli nadpobudliwe tarczycy. Ponadto, należy zauważyć, własności antihypoxia, co pozwala skutecznie w leczeniu chorób związanych z niedoborem tlenu w tkankach i narządach wewnętrznych.

wskazania

Przez lek „L-karnityna” instrukcje użytkowania stosuje się zawsze, a to może być prowadzony w sposób świadectwo odpowiada co dawkowanie.

Lek jest uwalniany w farmacji bez recepty, ale poważne traktowanie musi być wskazań medycznych, dawkowanie, dawkowanie i monitorowanie przebiegu leczenia. Dlatego też nie zaleca się do samoleczenia i produkować lek ściśle według zeznań lekarza. Wynika to z faktu, że „L-karnitynę”, jak w przypadku jakiegokolwiek leku zdolnego szkodliwego, jeśli są przyjmowane w sposób niekontrolowany. Samo w sobie jest to nieszkodliwe, ale mogą powodować indywidualną reakcję organizmu, zwłaszcza przyjmowanie innych leków.

Zalecany do stosowania w terapii skojarzonej w neonatologa i pediatrii na opóźnienie rozwoju, brak masy, wysokości. Zabieg odzyskiwania po zabiegu, urazu lub ciężką chorobą.

Jest on stosowany w nadchodzącym treningu sportowego, gdyż pomaga szybciej przyrost masy mięśniowej.

„L-karnityny” jest szczególnie wskazany w podeszłym wieku, wsparcie dla osłabienia mięśni, szczególnie niezbędne w tym czasie, narządy wewnętrzne, mózg. W opinii osób starszych, którzy wzięli lek, znacząco poprawia możliwości koncentracji, zapamiętywania informacji.

Biorąc pod uwagę, że karnityna syntetyzuje się z protein, takimi jak mięso i ryby, które przylegają do tych zasad vegetarianism, może być poważną wadą, więc zaleca się przyjmowanie leku „” L-karnitynę.

Stosowany w leczeniu dystonii naczyniowych, w leczeniu ogólnego zmęczenia, przewlekłe zmęczenie.

Objawy niedoboru levocarnitine

Co wskazuje na to, że organizm pozbawiony substancji takich jak L-karnityna? Instrukcje użytkowania wskazuje przypadki, w których jest to pokazane. Ponadto warto zwrócić uwagę na:

 • nagromadzenie tłuszczu;
 • zmęczenie, senność, osłabienie wytrzymałości;
 • małe dzieci, u których zdiagnozowano „często chorego dziecka”, ci, którzy są starsi – zmniejszenie wydajności;
 • całkowite opóźnienie i opóźnienie umysłowe, wzrost u dzieci;
 • hipotoniczne (niski) ciśnienia;
 • stres, ogólny nastrój depresyjny.

Cóż, możemy śmiało powiedzieć, że jeśli dana osoba nie jeść mięsa i rzadko jedzą ryby, to on też nie jest niedobór w levocarnitine ciała. Ponieważ odżywczego dołączonej do żywności w ilości 100-140 mg, przy czym zaopatrzenie tkanek poprawia się przez dodanie 500 mg. Przekraczać dawki dobowej większej niż 2 g nie jest zalecane nawet dla sportowców, nie ma wpływu na skuteczność szkolenia.

Jak wziąć „L-karnitynę”?

Postać dawkowania leku i czasu trwania przebiegu wyznacza lekarz. Jest on zobowiązany do wzięcia pod uwagę przyjmowanie innych leków, styl życia, współistniejących diagnoz.

Lek w postaci syropu nie wymaga rozcieńczania cieczy, ale dopuszcza się popijając wodą. Podawanie profilaktyczne u dorosłych jest skierowany do 3 razy po 5 ml na dzień.

Syrop odbiór jazdy „L-karnitynę” dla dzieci:

Wiek dzieci

pojedyncza dawka

Noworodki, dzieci do 1 roku

8-20 kropli

Od 12 miesięcy do 6 lat

20-28 kropli

Od 6 do 12 lat

2 ml

Produkt „L-karnityna” wydać na napój kurs 30 dni, 2-3 razy dziennie.

Schemat dawkowania dla sportowców, którzy mają poważny trening następująco.

Przypisać syrop, 15 ml w pojedynczej dawce, korzystnie podejmowane w nocy, albo tuż przed szkolenia. Czas trwania spożycie narkotyków – 1-1,5 miesięcy, potem trzeba zrobić przerwę nie krótszy niż 14 dni. W razie potrzeby powtórzyć kurs.

Lek w postaci tabletek lub kapsułek, jako całość, wyciska się z dostateczną ilością wody. Dawkowanie dla sportowców – od 500 mg do 1500 mg jednorazowo w czasie.

analogi narkotyków

Tam jest podobne dostępne w handlu środki farmakologiczne, na działania jest taka sama jak „L-karnitynę”? Analogi można znaleźć pod nazwami:

 • "Karnith";
 • "Elkar";
 • "Cartan";
 • "Metakartin";
 • "Karniton";
 • "Inestom".

Różne analogi mogą dzielić substancję czynną levocarnitine i formę wydania. „Elkar” – roztwór 20% w ciemnej butelki lub pakowane w probówkach zawierających 7,5 gramów. „Inestom” sprzedawany w postaci ampułek do podawania domięśniowego i dożylnego pakowany w kartonowe pudełka na 5 lub 10 sztuk.

„Karnith” i „Cartana” – w blistrach w 4-5 ciemnych ampułkach szklanych w postaci roztworu 10%. „Metakartin” dla wygody, jak poprzedni analogi dostępny w dwóch dawkach – 5 lub 10 fiolek z bursztynowego szkła blistere ukryte w pudełku. „Karniton” dostępna w ciemnych butelek szklanych o 40%, w postaci roztworu lub w formie tabletki, pakowane w blistry z 10 sztuk. Okno „lek” Karnitona 2 blistry tabletek.

Suplementy na odchudzanie

Czy muszę L-karnitynę dla utraty wagi? Jak już powiedzieliśmy, gdy jest niewystarczająca w kwasie tłuszczowym ciała po prostu nie może przenikać dwie ściany błony mitochondrialnej i nie palić. Biorąc lek „L-karnitynę” w celu zmniejszenia masy ciała, trzeba pamiętać jeszcze inny efekt – zwiększony apetyt ze względu na wzrost energii. Tak więc, jeśli nie podłączyć obciążenie mocy, który realizuje odizolowany od tłuszczu magazynów ATP, to istnieje duże ryzyko nadwagi.

Dlatego też, jeśli cel – schudnąć szybko, potem odbiór „L-karnityna” nie wystarczy, trzeba regularnie naprzemienne ładunku tlenowych i energetycznych, a także dieta bogata w białko. W tym okresie całkowicie wykluczyć odbiór tłustych, cukru i fast food.

Recenzje jako środek do zmniejszenia masy ciała

Czy to możliwe, aby schudnąć biorąc „L-karnitynę”? Instrukcje użytkowania, referencje od tych, którzy wzięli lek, twierdząc, że to naprawdę pomaga zmniejszyć masę ciała. Około 90% wystąpiły lek stwierdzenie, że są one zdolne do utraty wagi. Pozostałe 10% -, którzy pozostali w ich wagi. Dlaczego tak się dzieje? Istnieją dwa powody, pierwszy jest to, że nie jest osobą fizyczną reakcją organizmu, a drugi – nie jest wystarczająco zrównoważone spożycie energii i wydatki, po prostu, za mało intensywne ćwiczenia.

Przeciwwskazania i skutki uboczne

Lek ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, z wyjątkiem, gdzie może pogorszyć sytuację. Na przykład, nie może być stosowany w ostrych chorobach przewodu pokarmowego, wyrażone reakcje alergiczne.

Nie zaleca korzystania z „L-karnityny” bez lekarza-ginekologa w czasie ciąży, chociaż odżywczej przydatnej do ciąży i karmienia dziecka. Dopasowana dawka powinna doradzać wiek ciążowy. Zwykle w tym okresie przyszła matka otrzymuje witaminy i minerały, które zawiera kompleks karnityny w zrównoważony sposób.

Jakie skutki uboczne mogą powodować produktów „L-karnitynę”? Recenzje i skutków ubocznych przedawkowania są niezwykle rzadkie. Na ogół, są one powiązane z poszczególnymi nietolerancji postaci leku L-karnityny.

Dlaczego przedawkowanie nie zdarza się często? Chodzi o to, że L-karnityna – substancje o właściwościach homeostazy, czyli nadmiaru składnika odżywczego wydalanego z organizmu samodzielnie, bez szkody dla organizmu. W każdym razie, jeśli jest niepożądana reakcja na leki w postaci nudności, wymiotów, biegunki, wysypki itp, lek należy odstawić natychmiast zaakceptować.

W przypadku stosowania dożylnego, kiedy zbyt szybkie podawanie leku przez IV ewentualnego bólu wzdłuż żyły, które przechodzą po zabiegu.

wzajemne oddziaływanie

„L-karnitynę” mogą być połączone z tym, co leków? Instrukcje użytkowania oznacza przypadki karnityny akumulacji w tkankach z wyjątkiem wątroby wzięte razem z glikokortykoidów. Biorąc pod uwagę, że lek ma właściwości anaboliczne przy odbiorze podobny efekt anaboliczny oznacza levocarnitine będzie obecny.

Przypomnijmy, że „L-karnityna” opinii jako cudownego leku do utraty wagi i zwiększenie wytrzymałości zostanie uhonorowany. Jest to w rzeczywistości działającej na poziomie wewnątrzkomórkowego biosyntezy składników odżywczych, lecz jako pomoc do szybkiej utraty wagi, to działa w połączeniu z ćwiczeń i diety białka.