282 Shares 4965 views

Piec opalany drewnem z rąk: rysunków i opisu

Jeśli istnieje potrzeba ogrzewania pomieszczenia, wówczas może być przygotowana w piecu opalanym drewnem. Ręce mogą zrobić taką instalację, o pewnych umiejętności spawania, jeśli zakłada się użycie metalu jako materiału. Dosyć popularny rodzaj pieców, ogrzewany drewnem, jest piec. Jest to dość proste, ale jego wydajność jest wystarczająca do ogrzania pokoju ponadgabarytowych. Aby obsługiwać taki piec może być stosowany nie tylko drewna, ale również inne rodzaje paliw, czyli węgla, odpadów, torfu i odpadów drzewnych.


Produkcja piekarników przenośnych

Obóz piec z drewna, też mogą być wykonane niezależnie. W tym celu jest użycie balonu być pierwotnie cięcia. Zaleca się, aby wstępnie przygotować go zwalniając propanu. Górna część staje się podstawą. Można wyciąć szlifierki. Dno cięcia. Następnie można wyciąć drzwi pieca. Kiedy drzwi musi być zainstalowany przed spawanej pętli. Następnie przejdź do wycięcia popiołu, który musi być umieszczony na dole. Teraz można rozpocząć instalację kosza. Ich wytwarzanie jest dopuszczalne z blachy (6 mm). Element ten jest przyspawany do pieca z góry w przestrzeni wewnętrznej umieszcza kraty. Ruszt przygotowany otwór komina, w którym po rura może zostać włożona. Aby być wygodne w użyciu pieca, jego boki mogą być przyspawane uchwyty. Podsumowując, konstrukcja pokryta farbą.

Odmiany drewnem piece

Piece do ogrzewania z drewna mogą być wykonane nie tylko z metalu, ale również z cegły. Ale takie udogodnienia nie są tak powszechne, ponieważ nie budują takie proste. Oprócz materiału i właściwości komina ma bardzo surowe wymagania. Jeśli robimy niewłaściwy projekt, nie będzie ogrzewać dom, ale tylko włączyć problemy. Taki koszt instalacji nie jest bardzo tanie, ale prace nad budową zajmie sporo czasu.

pros piece

Piekarnik szklarnie na opał do pieców typu nie powoduje konieczności instalowania skomplikowanego fundament, nie wymaga odpowiednich dokumentów. Służyć to bardzo proste, a instalacja i wszystko za darmo kosztować. Burzhujku mogą być wykorzystywane nie tylko jako grzejnik, ale również jak kuchenka do gotowania.

cons piece

Jednakże, opisane piece ma swoje wady, z których jeden jest wyrażone w krótkim wypalenia paliwa, a drugi – do szybkiego chłodzenia, który jest spowodowany przez brak zdolności do przechowywania ciepła.

funkcje produkcyjne

Opisany przez piecem opalanym drewnem – z rękami jest całkiem możliwe, aby – powinien mieć dymów probówkę, podczas gdy w pomieszczeniu, gdzie jest podobno dokonać jego instalacji, konieczne jest, aby wyposażyć zasilania i wydechowy typu wentylacji. Ponieważ roślina jest źródłem zwiększonego zagrożenia pożarowego, zgodne z jego instalacją. Tak, to musi być umieszczone jak najdalej od łatwopalnych przedmiotów, między innymi, trzeba zbudować płot, który wyeliminuje ryzyko pożaru.

cechy konstrukcyjne

Aby mieć możliwość samodzielnej produkcji pieca w domu z drewna, trzeba zapoznać się z jego cech konstrukcyjnych. W ten sposób, w oparciu o produkt musi być wykonane z metalu, którego grubość powinna wynosić 4 mm lub mniej. Jako niezbędny składnik działa paleniska. Nie rób produkcję pieca bez rusztu, a także komin i popiołu. Paliwo będzie ładowany przez drzwi.

W celu ułatwienia procesu produkcyjnego z pieca, można użyć jako podstawę bębna ze stali, ale należy pamiętać, że grubość ścianki powinna być równa podano powyżej. Dobrze nadają się w tym celu cylindry gazowe stosowane Rury stalowe i blachy. Jest to przydatne, kiedy i metalowy narożnik.

Jeśli piecem opalanym drewnem z rękami zostaną wykonane, to warto zastanowić się, że jest ona oparta musi zawierać dwie kamery. Jednym z nich będzie odgrywać rolę popiół, podczas gdy nastąpi drugi spalania. Piec powinien mieć niewiele większe wrażenie wielkości w stosunku do drugiej komory. Jednak w każdym przedziale muszą być drzwi i otwory.

Funkcje urządzenia ruszt

Przed rozpoczęciem produkcji pieca do domu lub łaźni parowej ponit konieczne, że ruszt znajduje się bezpośrednio między popielnika oraz komory spalania. Ale dołączone do otwierania drzwiczek pieca, który musi mieć niezawodny zawór. Ruszt, na którym paliwo jest umieszczony, jest w stanie wzmocnić wielokrotnie ciąg w przestrzeni wewnętrznej. Ponadto, ten element ma jeszcze inny cel, którym jest odsiewanie popiół. Stąd będzie wyeliminować gromadzenie się.

Piecem opalanym drewnem w garażu może mieć ruszt z dość różnej wielkości otworów szczelinowych. Ta opcja musi być zmniejszona, jeśli oczekuje się, że podczas operacji produkować piec nie tylko drewno, ale także, na przykład, węgiel. Eksperci doradzają dokładnie co zrobić, aby przewidzieć wszystkie warianty pracy pieca. W komorze popiół jest możliwość tworzenia gotowej obudowy wykonane z wysokiej jakości stali. Pozwoli to znacznie łatwiejsze do usunięcia nagromadzonego popiołu, aby to było tylko pole, aby wydostać się z dołka.

urządzenie komin

Aby komina, jest konieczne, aby otwór w górnej powierzchni konstrukcji, powinien odpowiadać średnicy rury, która ma być użyta do tego celu. Może on mieć kształt zakrzywiony, a miejsce może być pod pewnym kątem. Sprawiają, że dopuszczalne jest poziomo lub pionowo. Docelowo pozwoli to do ogrzewania pomieszczenia, w znacznie krótszym czasie. Piec kąpiel z drewna powinien mieć komin, którego średnica powinna być nie mniejsza niż 120 mm. W przeciwnym razie, można dostać burzhujku że będzie palić podczas pracy, a więc konieczne jest, aby zmienić projekt, aby rozwiązać ten problem.

Wytwarzania rury, konieczne jest, aby pamiętać, że poziome odcinki nie powinna być większa niż długość 1 m, przy czym stopień ich rozmieszczenia, nie powinny różnić się od wartości 0 do 30 lat. Część komina, który opuszcza fabrykę, musi mieć grubość ścianki jak w konstrukcji pieca, – co najmniej 3 mm. Po 2 m Komin może być wykonana z cieńszego stali, na przykład 0,7 mm, to ze względu na fakt, że gazy spalinowe w tym przedziale czasowym nie jest tak agresywne temperatury.

Zalecenia dotyczące doboru materiału

Piec opalany drewnem z rękami może być wykonane przy użyciu rur azbestowo-cementowych, po prostu mieć świadomość, że ich instalacja jest dozwolona tylko z zewnątrz, to ze względu na fakt, że taki materiał nie jest w stanie poradzić sobie z wysokimi temperaturami. Jeżeli instalacja takiej rury bezpośrednio z wylotem gazów spalinowych, IT wkrótce utracić swoje właściwości wytrzymałościowe i kruszy lub pokryte pęknięć. Ale w stosunku do sznurów azbestowych można zauważyć, że są one znacznie trwalsze. Mogą one być stosowane, jeżeli to konieczne, aby pozbyć się pęknięć w konstrukcjach, które pozostają od awarii maszyn spawalniczych. Region zewnętrznej rury może być tak wysokie jak to możliwe, w celu ustalenia w stosunku do powierzchni dachu, to odległość powinna być równa od około 1,5 m, co będzie stanowić doskonały wpływ na natężenie ciągu.

Instalacja pieca

Piece do domu w lesie musi być zainstalowany na bezpieczeństwo pożarowe. Wcześniej ten wymaga, aby przygotować wiązkę wykonaną z rogu. Ponadto, konstrukcja musi być stabilny przez ta podstawa może być arkusz ze stali w postaci ciała stałego należy położyć na podłodze. Jest to przydatne w przypadku, gdy piekarnik będzie odbiegać od iskry podczas spalania lub załadunku paliwa.

Podtopochny blacha powinna być umieszczona tak, że rozciąga się od instalacji 20 cm z trzech stron. Ale w miarę jak przodu, arkusz z pieca powinna wystawać 60 cm.

Piec opalany drewnem w garażu lub w innych pomieszczeniach powinny być dokonywane przy uwzględnieniu faktu, że stawy dostać mocno. Pozwoli to wyeliminować możliwość, że dym dostanie się do przestrzeni pokoju, co jest bardzo szkodliwe, zwłaszcza dla zdrowia, a następnie – do trakcji. Umieszczone na zewnątrz strefy rury, minimalna długość o czym była mowa powyżej wymaga zabezpieczenia rozstępy drutu, natomiast jego górna część jest pokryta ochronnika parasol, muszą zapłonowej.

Zwiększona wydajność Współczynnik działania pieca

Ze względu na fakt, że piec do kąpieli na drewnie powinny dać wielokrotnie więcej ciepła może być ulepszony w jakiś sposób. Zwykle, piec ma rura pieca, które znajduje się z tyłu, które jest bardzo tradycyjny. W celu zwiększenia wydajności, to konieczne jest zamocowanie przedniego elementu konstrukcji, odbywa się to w komorze spalania. Pozwoli to uzyskać następujący efekt. Tak więc, najpierw ogrzeje się ściany pieca, a więc zwiększenia skuteczności cieplnej. Ale jeśli po piec produkcja jest wyłożona cegłą, a także samej rury, to będzie możliwe, aby przedłużyć okres, aż do całkowitego schłodzenia, to z kolei znacznie zaoszczędzić paliwo.

Taka cegła piecem opalanym drewnem będzie działać bardziej efektywnie, jeżeli jej wewnętrzne ściany są wyłożone cegłą szamotowej. Można to zrobić, jeśli nie ma wolnego miejsca, bo to będzie konieczne, aby zwiększyć rozmiar struktury. W celu przeprowadzenia takich manipulacji musi być bezpośrednio w kotłowni. Jeśli nadal nie wybrali sposób na zwiększenie pojemności cieplnej pieca, możliwe jest, aby rozważyć możliwość, która jest zainstalowana dodatkowa płetwy. W celu realizacji tego sposobu, ściany boczne konstrukcji musi być przymocowany na zewnątrz grubości taśmy stalowej, który przechodzi prostopadle do ściany. To znacznie zwiększa podgrzanej powierzchni, co pozwala na otaczające powietrze do ogrzania się najbardziej. Gdy umieścić od pojemności pieca, wypełnione wodą, pomoże utrzymać nagromadzonego ciepła po zakończeniu procesu wypalania zostaną zakończone. Taka woda na piecu drewna mogą być używane również do podgrzewania wody i gotowania żywności.

Jeśli zdecydujesz się zrobić piec ze stałymi lamelami na jego ścianach, dopuszczalne jest użycie osłony dla ochrony. Ich wytwarzanie może być wykonane ze stali lub specjalnych materiałów żaroodpornych. Pozwoli to znacznie zmniejszyć ryzyko oparzeń w momencie, gdy w piecu ogień płonie.

Innym różny sposób zwiększenia wydajności jest zastosowanie rur stalowych. Powinny one mieć istotny średnicę. Są one przyspawane do górnej części pieca i skierowane w przeciwnych kierunkach, to powinien przypominać buleryan pieca.

Korekcja pieca problemu

Piekarnik szklarnie na drewno po produkcji mogą nie odpowiadać. Przyczyn tego może być kilka, na przykład nadmiernie dymi design. Ten problem może być związany ze złożonością topnienia. W tym przypadku warto zastanowić się, czy przepisy komina została wykonana, a ponadto jak czasami się dzieje, gdy za pomocą surowego paliwa. Powodem może być w popielnika, czyli popielnika może mieć zbyt duże wymiary. Często średnicy komina nie odpowiadają wymiarom komory spalania. Ponadto, komin nie może dostatecznie wzrośnie ponad powierzchnię dachu.

W celu uniknięcia tych problemów, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie utrwalacz rysunku na drewnie i wytwarzania na nim prac. Ale jeśli wszystkie powyższe czynniki nie są prawdziwe, a powodem jest drewno, to powinny one być przechowywane prawidłowo, to znaczy pod okapem. Porównaj potrzeby, również wymiary komory spalania, które, na przykład, ograniczone granica 70×70 cm, z rurą do komina wynosi nie mniej niż 110 cm. W odniesieniu do wielkości popielnika, przez który jest regulacja przepływu powietrza na wlocie do pieca, jego wymiary muszą być trzy razy mniej niż w komorze spalania.

Przed dokonaniem piec, trzeba przede wszystkim zastanowić się, jak należy przestrzegać przepisów przeciwpożarowych. Służy ona jako najważniejszy fakt w wytwarzaniu takiej struktury. Później można kontynuować prace nad przygotowaniem budowy i serwisu dla instalacji pieca. To będzie klucz do sukcesu.