500 Shares 1394 views

Dopuszczalny wskaźnik alkoholu we krwi. Jaka jest stawka alkoholu jest dozwolone za kierownicą?

Ustawodawstwo rosyjskie pojawił się artykuł w sprawie dopuszczalnego poziomu zawartości alkoholu – po 2,5 latach po jego unieważnieniu. I miliony kierowców pojawiło się wiele pytań o to, czy tempo zmian zawartości alkoholu we krwi w porównaniu z poprzednio anulowane poprawki i czy jest możliwe, aby przywrócić prawa zabrane na podstawie zawarcia alkoholu w obecności mniejszej lub takim samym stężeniu.


Co robi alkomat

Urządzenie to, pokazujący ilość alkoholu w organizmie człowieka. Jednocześnie jest to koszmar każdego kierowcy. Najprostsze testery alkoholu – rura SIMS oraz „Kontrola trzeźwości” po prostu wykryć obecność alkoholu, ale nie pokazuje jego stężenie.

Przez mianowanie dzielić urządzeń zawodowe i osobiste. W osobnej kategorii wydzielają testerów alkoholu przez policję drogową. Jest to dla nich jest zależny od szybkości alkoholu dozwolonym za kierownicą. Wydychanym pokazują ilość w ppm. Czyli ile gramów alkoholu na litr krwi zawiera. Na przykład, jeden ppm – 1 g czystego alkoholu zawartego w litrze krwi. W związku z tym, po przekształceniu w procentach, to znaczy 0,1%. To pozostaje tylko dodać, że jeden ppm – w wysokim stężeniu, co oznacza znaczną zatrucia.

Mogę oszukać urządzenie

Częstym mit – Alkomat może oszukać za pomocą różnych sztuczek i trików. Na przykład, napój w 100 g oleju słonecznikowego lub gryzienia słodycze, farsz zapach alkoholu. Trudno sobie wyobrazić, jaki wpływ olej jest jeszcze trudniej wyobrazić sobie osobę, która jest w stanie pić co najmniej połowę zalecanej dawki. Ale tu mennice nie dokładnie pomóc. Urządzenie reaguje na obecność alkoholu w wydechu, a nie zapach, tak aby oszukać go nie będzie działać.

Można, oczywiście, oszukiwać i dmuchać przez, jeśli korzystasz z urządzenia bez ustnika, ale jeśli inspektor policji drogowej zauważył podstęp, to bardzo zły. Konflikt z pracownikami policji drogowej nie warto!

Więc jedynym sposobem – aby kierowca był dozwolony tylko szybkość alkoholu we krwi. Oznacza to, że konieczne jest, aby zużywać mniej duchy, a najlepiej całkowicie porzucić je. A jeśli nie może obejść się bez alkoholu, a jutro trzeba być za kierownicą, trzeba sen sen, obfite śniadanie i kolację, może podjąć sauna. Chociaż alkoholu i łaźnią parową – nie jest najlepszą kombinacją dla zdrowia.

Jak nie dać się oszukać

Oszuści są wszędzie, a jak to jest smutne, są również wśród pracowników policji drogowej. Przykładowo, mogą one korzystać z urządzenia, co wskazuje na obecność alkoholu, nawet jeśli kierowca nie pije alkoholu. Jak działać w tej sytuacji?

Konieczne jest, aby domagać się badania lekarskiego! Z reguły, gdy kierowca z przekonaniem mówi, że nie pije i jest gotowy do badania lekarskie, został zwolniony z przeprosinami. Lub bez przeprosin.

Jednak nigdy nie chcesz nie tylko jeździć pijany, ale również bliżej do swojego samochodu w stanie pijanym. Jeśli pijany kierowca zatrzymany w pobliżu jego samochodu, można go pozbawić prawa, niezależnie od tego, czy miał zamiar iść gdzieś lub po prostu chcesz siedzieć wewnątrz. Aby udowodnić swoją niewinność w tej sytuacji jest bezużyteczny, a sąd stoi prawie zawsze po stronie policji drogowej.

Stare prawo

Dopuszczalny wskaźnik alkoholu za kierownicą – to nie jest nowością, ale powrót starej poprawki do ustawodawstwa RF. Zostały one po raz pierwszy wprowadzony w 2008 roku pośród ogólnej akceptacji. Jako przykład, nasi ustawodawcy cytowane doświadczenia krajów europejskich i USA. Na ekranie telewizora wielokrotnie wyrażał ile można pić niskiej alkoholu i napojów alkoholowych, nie tracić prawo. Więc jaka jest stawka alkoholu we krwi zostało wcześniej napisane w przepisach?

Kierowca może działać urządzenie w stężeniu czystego alkoholu na 0,3 g na litr krwi, do 0,15 g na wydechu. Jednak w 2010 roku zmiany te zniesione – i dopuszczalna stawka alkoholu we krwi było znowu zero. Wywołało to burzę i ogromne kary dla kierowców, którzy nie wiedzieli o wprowadzeniu ustawy „na sucho”.

Wydychanym reakcja kefir lub chlebowego

Najczęściej wśród oburzonych krzyków słychać fraz, które nie można nawet pić napar i jogurt, zanim pojawi się za kierownicą. Bo alkomat podobno odbiera nawet najmniejsze stężenie alkoholu i pokazuje wartość inną niż zero, co bezpośrednio prowadzi do pozbawienia praw.

Czy to prawda? Do pewnego stopnia tak. Na przykład, jeśli napój piwny lub piwo bezalkoholowe (alkohol 0,5%), a następnie kilka sekund po jednostce spożycia napój może pokazać 1-1,5 ppm. Ale minutę później odczyty spadnie do zera. Wynika to z faktu, że pierwsza próbka została pobrana od prawie oparów, a nie jest to łatwe jeden, w miarę potrzeb.

Istnieje bezpośredni związek między ciężarem osoby, wytrzymałość na napój i czas, jaki upłynął po użyciu. Uznano, że jeśli kierowca picia przeciętną ciała litry zakwas (Zamek 0,5%), a następnie pół godziny w wydychanym powietrzu pokazują, 0,12 ppm, i 1,5 godziny, – 0 ppm. Ale trudno sobie wyobrazić człowieka, który w tym samym czasie wypił 4 litrów kwasu chlebowego i natychmiast usiadł za kierownicą. Im trudniej pić taką samą ilość jogurtu. Tak więc okazuje się, że kierowcy próżny oburzony? Nie było potrzeby, aby powrócić poprawkę?

Alkomat Dokładność

Kierowcy mają wszelkie prawo być oburzony, szczególnie tych, którzy nie piją alkoholu za kierownicą w ogóle. Fakt, że alkomat jest błąd pomiaru, jednak niewielka. W zakresie małych wymiarach (do 0,5), to zazwyczaj ± 0,05 ppm. Przez zwiększenie zawartości alkoholu w wydychanym błędu może osiągnąć 15-20% odczytu. Ponadto, ich dokładność zależy od typu urządzenia i warunków pogodowych.

W rzeczywistości, jeśli założymy, że stopa alkoholu we krwi kierowcy powinna wynosić zero, konieczne jest, aby w jakiś sposób uwzględnić ewentualny błąd. I to jest to, co jest bardziej skoncentrowany wprowadzenie zmian do ustawodawstwa rosyjskiego. Oznacza to, że kierowcy nie dają pozwolenia na stosowanie alkoholu, nawet w małych dawkach, a zmniejszyć możliwość niesprawiedliwej kary, na podstawie fałszywych zeznań alkomat.

Które mogą mieć wpływ na czytniku

Dopuszczalny wskaźnik alkoholu za kierownicą nie może wynosić zero, nie tylko z powodu błędu urządzenia. Istnieje kilka czynników, które mogą wpływać na alkomat. Lek ten pasta do zębów i płyn do płukania na bazie, papierosy, żywność o silnym zapachu, dania pikantne, miętowa guma do żucia i środek spożywczy, w którym alkohol dużo olejków eterycznych. Lista jest imponująca, ale to nie jest tak straszne jak się wydaje. Wzrost odczytów można zaobserwować tylko przez kilka minut po spożyciu niektórych produktów. Po tym czasie, w skali pokaże zero lub małą postać, która jest umieszczona w zakresie dopuszczalnego błędu.

Ale straszny mit podwyższonego poziomu endogennego alkoholu nie otrzymaliśmy potwierdzenia. Według kompetentnych ekspertów, ilość jej w organizmie człowieka jest tak mała, że nie reaguje na dowolne urządzenie.

Dopuszczalne stężenia alkoholem jazdy

Tak, istnieje możliwość popełnienia błędu, a zatem powinny zostać zwrócone do poprawki. To właśnie ta decyzja została podjęta przez Dumę Państwową, a tył jest coś takiego jak akceptowalny poziom alkoholu. 2013 był czasem ostrej debaty. Nie wszyscy, że to oczywiście uzasadnione. Mimo to, decyzja została podjęta. Nowa szybkość alkoholu we krwi – 0 ppm. Dopuszczalna wartość bezwzględną alkoholu wydechu – 0,16 ppm. Co te liczby oznaczają? Wyrób pojawił 12,8 administracyjne uwagę kod, który wyjaśnia, że odpowiedzialność sterownika występuje w przypadku leku lub leków psychotropowych w ciele lub obecność alkoholu etylowego w nadmiarze stężeniu 0,16 mg na litr powietrza. Wartość ta jest zdeterminowana, aby być większa niż jakiegokolwiek możliwego błędu.

W rzeczywistości, ta zmiana oznacza, że kierowca nie może pić, i to ma na celu wyeliminowanie korupcji funkcjonariuszy policji drogowej i zmniejszenie liczby kierowców niesprawiedliwie karane, który disempower nawet numery ultrasmall na alkotestere.

dokumentacji medycznej

A jeśli chodzi o narcologists, jaka powinna być stawka alkoholu we krwi? Ppm – środek, dzięki któremu można określić stężenie alkoholu, ale w rzeczywistości te liczby oznaczają?

Tak, bezwzględna trzeźwość, zawartość lub zero alkoholu prawie nie istnieje, a osoba, która ma zeznawać w 0,1-0,13 ppm jest uważany za trzeźwy. Kiedy 0,2-0,5 – zmniejszone percepcję poruszających się obiektów, zmniejszonej uwagi i koncentracji. Stracił ostrożność.

Stężenie 0,5-0,7 pokazuje, że człowiek nie może prawidłowo oszacować odległość do odróżniania kolorów i zachować równowagę. On jest powolna reakcja. Jednak pozostaje krytyczny stosunek do własnego państwa.

Przy 0,7-1,3 ppm występuje stan wyrażone zatrucie zmniejszono uwagę, niezdolność do szybkiego oceny sytuacji. Stężenie 1.3-2.4 – silne zatrucie. U ludzi, zaburzenia mowy i koordynacji. Brak samokontroli.

Krańcowa stopa alkoholu we krwi – 3-5 ppm. To jest zabójcze.

Tak więc, jak widać, nowe poprawki zostały wprowadzone na podstawie rzeczywistych danych medycznych. A jeśli wcześniej zezwolono 0,3 na tysiąc we krwi, które wielu kierowców podjęły jako licencja do picia przed wyjazdem, ale teraz nie mogą pić mocne drinki.

Dopuszczalna wartość alkoholu we krwi w różnych krajach

Federacja Rosyjska – nie jest jedynym krajem, w którym zabronione jest prowadzenie samochodu po zażyciu napojów alkoholowych. Praktyka ta została wprowadzona w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Japonii, Rumunii, Arabii Saudyjskiej, Iraku, Armenii oraz w kilku innych krajach.

  • Algieria i Albania dopuszczalne szybkości alkoholu we krwi – 0,1 ppm.
  • W Estonii, Norwegii i Polsce – 0,2.
  • W Gruzji, Białorusi i Urugwaj – 0,3.
  • Na Litwie i na Jamajce – 0,4.
  • We Francji, Monako, Tajlandii i Portugalia zezwalają 0,5 ppm.
  • W Boliwii Honduras i Ekwador – 0,7.
  • Bahamas, Anglii, USA i Singapurze – 0,8.

Największą wartość dopuszczalnych norm na Kajmanach i Lesotho – 1 ppm. Szereg krajów, takich jak Etiopia, Bhutanu i Angoli nie ograniczają kierowców do korzystania z napojów alkoholowych.

Mogę wrócić prawo, powołując się na obecność błędu alkomatem

Jest to możliwe, jeśli udowodnimy, że instrument naprawdę ma. Oznacza to, że musi poddać się badaniom lekarskim, co wskazuje na brak alkoholu we krwi. Tylko takie dowody sąd uzna wystarczające do podjęcia decyzji na korzyść kierowcy.

Jeśli nie zdać egzaminu w terminie, mogą stracić prawo jazdy.

Jak wrócić zaraz po nowym prawem

W tym przypadku zastosowanie wstecz, kierowcy zmiękczające karane za przestępstwo. Jest ono regulowane przez drugą część wyrobu. 1.7 z Kodeksu postępowania administracyjnego.

Oznacza to, że jeśli kierowca został pozbawiony praw ze względu na zawartość alkoholu w wydechu do 0,16 ppm, to może zwrócić się do ponownego rozpoznania sąd mediacji w związku z przyjęciem nowych poprawek. W związku z tym, zgodnie z prawem właściwym wstecz.

Kierowcy są karani za stężeniu 0,16 ppm i powyżej, nie będą w stanie odzyskać prawo jazdy.

sterowniki poll

Wcześniej dopuszczalna wartość alkoholu we krwi wynosi 0,3 ppm, co pozwoliło na kierowców do picia piwa bez obawy, że będzie musiał stracić swoje prawa. Dziś możliwe jest tylko 0,16 ppm w wydechu (i jak prawdopodobne całkowity błąd). Ale ile naprawdę pijanych kierowców?

Według anonimowej ankiecie pijany za kierownicą regularnie siedzieć 2,7% respondentów. Prawie połowa wszystkich respondentów (49,2%) twierdzi, że nigdy nie jeździć pijany samochód, ponieważ niesie ze sobą ryzyko szkody dla jego zdrowia, obcymi, rodzina, i możliwość śmierci. Nie pij z obawy przed utratą prawa tylko 8,8% kierowców. I tyle uznają, że jeździć pijany samochód podczas pozostałej części miasta, na opustoszałych dróg krajowych. I 14,8 procent ankietowanych przyznało, że przynajmniej raz w obsłudze pojazd „dobrze pijany”.

Na ogół przyjętych poprawek można nazwać koncesja do tych posłów, którzy chcieli wprowadzić realną stopę alkoholu, ale argumentują o błędach instrumentu, kierowcy diabetyków i poziomu endogennego alkoholu. A teraz mamy próg 0,16 ppm, która jest przeznaczona na pokrycie marginesu błędu. W tym przypadku nie można pić i jechać – i słusznie. Po tym wszystkim, relacja pomiędzy wzrostem alkoholu we krwi kierowców i zwiększenia liczby wypadków od dawna udowodnione i nie wymaga dodatkowego potwierdzenia i weryfikacji.