336 Shares 2463 views

Mark Twain "Przygody Huckleberry Finn". Krótkie podsumowanie słynnej książki.

Powieść zaczyna się od prezentacji bohatera i autora czytelników. Dla tych, którzy nie przeczytali Przygody Tom Sawyer, autor, a tym samym sam Huck, daje możliwość dowiedzieć się czego są protagoniści, a także podsumowanie ich przygód opisanych w poprzedniej książce.


Oczywiście rzecz ta musi być przeczytana w całości, ponieważ książka "Przygody Huckleberry Finna", krótka treść, którą spróbujemy przedstawić, jest tak pięknie pisana, że to tylko grzech, aby nie mieć go w bagażu czytelnika. Nie za darmo, że przygody Tom i Huck należą do najpopularniejszych powieści na świecie, a te książki czytują z przyjemnością zarówno przez dorosłych jak i dzieci. I wśród wielu powieści, opowieści i feuilletonów, które napisał Mark Twain, "Przygody Huckleberry Finn" zajmują najwyższą linię w popularnej paradzie. Nawet Tom jest nieco gorsi od swojego przyjaciela.

Jeśli nie przeczytałeś "Adventures of Huckleberry Finn", krótkie podsumowanie działki z pewnością zachęci do zakupu tomu Mark Twain. I na pewno praca będzie miała honorowe miejsce na półce.

"Przygody Huckleberry Finn", streszczenia. Pierwsza część

Huck Finn chodzi o reedukację dla wdowy po Douglasie, który zdecydowanie postanowił uczynić użytecznego i przykładowego członka społeczeństwa z małego pariasza i chłopca. Chłopiec zmuszony jest ubierać się "przyzwoicie", starając się zaszczepić mu męską formę i zmuszając go do szkoły. Z poważaniem wierząc, że to wszystko jest dla niego naprawdę konieczne, Huck stara się jak najlepiej, ale żeby przezwyciężyć naturę miłości do wolności i stać się "jak wszyscy inni" – okazuje się źle. Tutaj dowiadujemy się również, że jego ojciec wrócił do miasta przez żebrak i pijak, który po usłyszeniu, że Huck jest bogaty, spłodził rodzinie uczucia rodziców. Historia zdobywania młodych państw Finn można przeczytać w "Przygodach Tom Sawyer".

Ojciec ukradł Hucka z domu wdowy i zabrał go do kabiny kilka mil od miasta. Starszy Finn postanowił przejąć kontrolę nad stanem syna i utrzymać go w zamknięciu za gwarancję uzyskania pieniędzy. Ale Huck nie chce podążać za pragnieniami rodzica i uciec z zamku. Komunikacja z Tomem nie była dla niego prezentem, a on ucieka z jego ucieczki jako własnego morderstwa. Nie jest trudno zgadnąć, że zostało to zrobione w tym celu, że nie będzie poszukiwany. Uciekając, decyduje się osiedlić się na wyspie, która znajduje się w bezpośredniej linii miasta. Właśnie tutaj i Tom z Joe Garland marzyli o zostaniu piratami.

Ale zamieszkała wcześniej niezamieszkała wyspa . Na nim mieszka Negro Jim, uciekł od swojej pani – pani Douglas. Dwóch uciekinierów decyduje się na wyjazd do państw północnych, w których nie ma niewolnictwa. Postanawiają ruszyć wzdłuż rzeki. I tylko w nocy, jak Jim grozi ucieczką przed surową karą.

Kolejne przygody Huckleberry Finn, krótka treść, o której teraz czytasz, odbywają się na tratwie. Nasi przyjaciele spotykają się z dwoma oszustami, którzy z zaskakującą zręcznością i arogancją pozbawiają niewinnych mieszkańców małych miast stojących nad brzegiem rzeki. Podczas gdy ofiary oszustwa są dorosłe, Huck i Jim pogodzić się z metodami "księcia" i "króla", ale kiedy zdecydują się na kradzież trzech sierotych sióstr, z których najstarszy ma zaledwie 16 lat, młody Finn decyduje się zapobiec niesprawiedliwości. Jego interwencja nie pozwalała oszustwom realizować ich planów, a te złe, gdy diabły zmuszone są do wycofania się bez wytłumaczenia.

"Przygody Huckleberry Finn", streszczenia. Druga część

Sfrustrowani przez niepowodzenie, oszustów zdecydują się naprawić sprawy finansowe, dając Jimowi władze. W końcu zdobycie niewolnika zostaje uhonorowane. Kłótnie na zawołanie to haniebne sprawy, wierzą, że to kapelusz. Ale Huck nie może zaakceptować faktu, że Jim zostanie sprzedany na południowych plantacjach bawełny i postanawia udzielić mu ucieczki. Biorąc pod uwagę, w którym gospodarstwie jest jego przyjaciel, jest tam, nie wiedząc nawet, co zrobi i powiedz. Jaka jest jego niespodzianka, gdy gospodarze spotykają się z chłopakiem z szczerego zachwytu, biorąc go za bratanek pani Phelps, która powinna po prostu odwiedzić. Wiedząc, że to nazwisko siostrzeńcza to Tom Sawyer, Huck jest trochę zwariowany z ulgą. W końcu jego najlepszy przyjaciel będzie tu wkrótce i, znając miłość przyjaciela do przygody, Finn nie ma wątpliwości, że ucieczka Jima zostanie przeprowadzona zgodnie z wszystkimi zasadami powieści przygodowej. Oczywiście, Tom całkowicie uzasadnia oczekiwania i organizuje się od przygotowania do ucieczki całej idei. Niestety, na samym końcu losowość uniemożliwiła triumf, a Sawyer nawet potrząsnął kulą w nodze.

Ale to wszystko kończy się nie tylko dobrze, ale nawet wspaniale, kiedy Tom otwiera karty, a ciotka Polly, która przyszła po zmartwiony bratanek, potwierdza jego słowa. Okazuje się, że Jim nie jest niewolnikiem, ponieważ jego kochankę umarł, a jej wolność dał mu wolność.