830 Shares 3196 views

Parma ham – znakomity przysmak kuchni włoskiej

(. «Prosciutto di Parma», ital) szynka parmeńska, lub jak to nazywa „prosciutto» – to szarpnął szynkę, który jest wytwarzany we włoskiej prowincji Parma, położony nieco na północny-zachód od Bolonii. Jest to jedna z najlepszych kuchni włoskiej. Ten rodzaj szynki wyróżnia się kolorem różowym, pikantny, łagodny cienkich warstw tłuszczu i kruchej struktury. Po raz pierwszy zaczął produkować szynki w miejscowości (Langhirano Langhirano, ital.) W pobliżu rzeki Parma.

Parma ham oznaczony konkretny znaczek, który przedstawia płaszcz Parma księstwo – pięcioramienną koronę, a produkowane wieprzowe niektórych ras. W tym przypadku, zwierzęta muszą być uprawiana tylko w Ameryce Północnej i Środkowej Włoch, ich wiek nie powinien być mniejszy niż dziewięć miesięcy, a waga – co najmniej 150 kg.

Proshutto zazwyczaj podawane w porze lunchu lub jako przekąskę, gdy jest on wyciąć cienkie plasterki, półprzezroczyste. Szynka parmeńska jest sprzedawany jako już pakowane i luzem, w postaci skompresowanej lub na kości, i nie jest to tanie jedzenie. Szynki dotyczy produktów zupełnie Denominazione di Origine Controllata (DOC) – kontrola pochodzenia i dlatego wszystkie etapy wytwarzania, jak i surowce stosowane są dokładnie kontrolowane.

W celu przygotowania takich szynka potrzebne są tylko cztery składniki: mięso (wieprzowina), sól, powietrza i czasu. I nic więcej! Bez sztucznych dodatków i konserwantów w produkcji szynki Parma nie są używane. Sposób wytwarzania jest następujący: szynka wieprzowa rozciera się z soli i umieszczone w specjalnym suszenia. Przez 10-14 miesięcy, szynka suszy się w zimnej i umiarkowanie suchy nizinnej wiatru „impregnowany” zapach traw polnych, a nawet kilka razy rozciera się z soli i pokrytą roztopionym słoniny (z wytworzeniem smaczne i zapachową skorupę). Ten wyjątkowy składnik naturalny, jak wiatr, to jest po prostu niemożliwe, aby powtórzyć, więc szynką parmeńską do tej pory tylko w jednym województwie. Po zakończeniu procesu suszenia przeprowadza się obowiązkowo badanie jakości odbieranego szynki, po czym szynka jest umieszczony na tabliczce z koroną. Brak konserwantów i długiego utwardzania, aby produkt łatwo przyswajalny.

Minimalna ilość tłuszczu w szynce parmeńskiej sprawia, że jest bardzo podobny do wołowiny. Proshutto ma gęstość, która pozwala na jego bardzo cienkich pocięto na plastry o grubości – arkusz papieru. Ten rodzaj szynki jest szeroko stosowany w wielu potraw, jest pieczone na niewolnika, pieczonej cielęciny, wprowadzone w sałatkach, z jej gotowania makaronu i sosów, bułki, owinęła owoce morza i ryby, to jest wliczone w recepturach wielu kuchni narodowych.

Prawdziwy klasyk włoskie jedzenie jest cienkie plasterki szynki parmeńskiej z melonem i figami, to danie pójdzie dobrze z czerwonego wytrawnego wina. Do jego przygotowania potrzebne są następujące składniki: 100 g szynki parmeńskiej, 200 g świeżego melona.

Melon przemyto, osuszono, połowę, usunąć nasiona, pocięte na paski i umieszczone w okręgu na płytce. Szynka pokroić w cienkie „żagle”, umieszczone na talerzu i udekorować zieleni.

Parma ham: przepis na rolkach

Składniki: sos „pesto” z suszonymi pomidorami i bazylią, prosciutto, rukolą.

Kawałek szynki puszystej pesto umieścić gałązkę rukolą i rolek rolki. Podawać z pomidorkami. Jeśli nie lubisz wieprzowina, szynka parmeńska może być zastąpiony przez szynki wołowej, ale z szynką parmeńską jest o wiele smaczniejsze.

Przepis wykończenia sałaty z Parma szynki

Składniki: pomidory cherry, mix sałat, szynka parmeńska, ser mozzarella, sól, olej z oliwek, ocet balsamiczny, pieprz.

Pomidory i sałata mix liść, pieprz, sól, skropić octem balsamicznym i doprawić oliwą. Ukryć „rozety” pozostawia szynka parmeńska, umieścić je na górze, wraz z kulkami mozzarelli.