544 Shares 7038 views

Miasto Austin – stolicy Teksasu

Texas Capital (USA) – miasto Austin. Została założona w 1839 roku i jest obecnie w centrum działań administracyjnych i politycznych w całym stanie. Nazwany metropolię po jednym z jej założycieli. Miejscowa ludność jest nieco ponad 885,000 ludzi. Jednocześnie, w ostatnich dziesięcioleciach nastąpił tendencja do zwiększenia liczby jego mieszkańców. Wynika to przede wszystkim ze stałych procesów migracyjnych w kraju.


położenie geograficzne

Kapitał Texas położony jest na wybrzeżu dość duże Lake Lady Bird w środkowej części stanu. Jego powierzchnia wynosi ponad 770 kilometrów kwadratowych. Niedaleko jego wodach niesie Colorado River. Należy zauważyć, że w mieście jest kilka sztucznych zbiorników. Są one otoczone przez liczne parki i ogrody z gęstą roślinnością, która w dużej mierze przyczynia się do uprawiania sportów wodnych (zwłaszcza sportowych) mieszkańców. Ponadto, przez około 300 dni w roku jest tu ciepły, słoneczna pogoda.

Krótka historia

Powrót na początku XVI wieku, zwiększone zainteresowanie hiszpańskich żeglarzy spowodowane gruntów, na których zbudowana jest aktualny stolicy stanu Teksas (USA). Fakt, że wśród nich legendy o dużych rezerw złota w okolicy. Jednak zdobywcy zamiast oczekiwać plemiona kanibali, Aborygenów, jest bardzo wrogo przeciwko konkwistadorów. Cokolwiek to było, przez następne 300 lat Hiszpania była w stanie utrzymać kontrolę nad regionem.

Tuż przed rozpoczęciem Texas Revolution, w 1835 roku, na obecnym miejscu lokalizacji miasta, w pobliżu północnego brzegu rzeki Kolorado, wieś powstała, zwany Waterloo. Cztery lata później, po proklamacji niepodległości republiki, jej wiceprezes Mirabeau Lamar złożyła wniosek do wyboru wieś centrum administracyjnego. Choć wiele z jego przeciwnikami byli zwolennicy Houston, ta propozycja nadal została przyjęta. W 1839 roku, już w nogi miasto zostało przemianowane Austin. Texas Capital zachowała swój status po jej przystąpieniu do Stanów Zjednoczonych w 1845 roku.

Miasto nietoperze

Jeden z najbardziej znanych pseudonimów Austin – «Batcity», co przełożyło się języka angielskiego oznacza „miasto nietoperzy.” Wynika to z faktu, że co roku tysiące tych zwierząt zamieszkują lokalnej Most Ann Richards na Congress Avenue. Fakt, że jego konstrukcja jest idealna do rozrodu nietoperzy. Tysiące ludzi są stale przyjście tutaj, aby obejrzeć swój wieczorny lot na polowanie na tle zachodzącego słońca.

atrakcją turystyczną

Texas Capital przyciąga wielu turystów z jego naturalnego piękna, galerii sztuki, muzeów, zabytków i klubów nocnych. Jedno z najpiękniejszych miejsc, to jest uważany za State Capitol. Oprócz swej wielkiej popularności wśród turystów cieszyć rezydencję ambasadora francuskiego, wzniesiony w 1841 roku, University of Texas kampusu, a także najstarszy hotel Driskill «» miasta, który został otwarty w 1886 roku.

Nie daleko od centrum Austin jest największym tego obszaru ziemnego – „Zilker Park” Jest to bardzo popularne miejsce wśród mieszkańców. Wszystkie jego goście mają okazję zagrać tutaj w piłkę nożną, wypożyczyć rowery lub kajaki lub po prostu spacer po przepięknym ogrodem.

University of Texas

Jednym z najlepszych placówek oświatowych w całej Ameryce Północnej – jest University of Texas, który jest lokalizacja stolicy Teksasu. Jego kompleks obejmuje w sumie siedem muzeów i bibliotek trzynastu. Otwarcie tej szkole odbyła się w 1883 roku. Służył jako silny bodziec do rozwoju wszystkich pracowników. W 1924 roku, na ziemi, która należała do uczelni, dużo stwierdzono rezerw ropy naftowej. To, co go jednym z wiodących w kraju, co doprowadziło do szybkiej popularyzacji i rozwoju technologicznego miasta wykonane.

Rozwój nowoczesnych technologii

Na początku tego wieku, stolicy Teksasu stała się jednym z największych ośrodków amerykańskich zaawansowanych technologii. Ze względu na wysoką koncentrację firm tu działających w tym obszarze, miasto jest czasami określane jako „Silicon Hills”. Trudno nie zauważyć roli University of Texas z powyższym. Instytucja ta produkuje rocznie tysiące ekspertów w zakresie programowania i inżynierii. Zanim wszystkie z nich są dobre warunki do pracy w wiodących firm IT, których biura znajdują się w Austin.

sport

Jak wspomniano powyżej, stolicy Teksasu jest idealnym miejscem do uprawiania sportów. Jest to ułatwione przez obecność nie tylko w parkach i terenach leśnych, ale także dobrze rozwiniętą infrastrukturą. W szczególności, miasto posiada wbudowane ponad 45 kilometrów ścieżek spacerowych i rowerowych, a także dużą liczbę boisk, których łączna powierzchnia przekracza znaku siedmiu tysięcy metrów kwadratowych. Ponadto w Austin działają liczne korty tenisowe oraz kluby.

ciekawostki

Pomimo infrastruktury sportowej dobrze rozwinięty, miasto jest największą metropolią w Stanach Zjednoczonych, który nie jest przedstawiony zawodnikom w każdej poważnej ligi amerykańskiego prymatu. W związku z tym, mieszkańcy mają tendencję do wykorzenienia dla zespołów z University of Texas.

Wyrażenie „Keep niezwykłe miasto” to motto Austin, które można znaleźć na każdym nabyciu tu pamiątek.

Wysokość lokalnej Capitol wyższej niż Washington Kongresu Budownictwa, który ma taką samą architekturę siedmiu metrów.

Texas Capital w 2008 roku został uznany za najbardziej picia miasto w amerykańskiej wersji publikacji «Forbes». Badania wykazały, że ponad 60% mieszkańców przynajmniej raz w miesiącu, napoju alkoholowego.