267 Shares 1366 views

Kora kruszyny i jego zastosowanie do tradycyjnej medycynie

W środkowym pasie obok wierzby, olchy i wiśni można zobaczyć i rokitnika. Lecznicze właściwości kory tego drzewa nie jest typowe. Mamy kruszyna ma swoje osobliwości, które koniecznie trzeba wiedzieć, tak aby nie powodować szkody dla organizmu.


Kruszyna pospolita, lub olcha – małe drzewo lub krzew od 1 do 3 metrów (pojedyncze okazy osiągają 7 metrów) należy do Rhamnaceae rodziny. Gałęzie i pień są gładkie, pokryte korą szaro-brązowe lub szare, starych drzew – złamania, prawie czarny. Cora młody podszyte brązowo-czerwony, a można zobaczyć w poprzek przetchlinkami, rozbudowany w wszerz. Owoce – achene płaskimi kamieniami, pierwsze zielone, a następnie – na czerwono. W tym przypadku, niedojrzałe owoce trujące, a przy pełnej dojrzałości – czarne, błyszczące, puste, ale także nie może być. Wysuszona kora kruszyny w zaledwie rok po swojej kolekcji może być stosowany jako roślina lecznicza.

Skład chemiczny i kory rokitnika uwalnianiu

Dla terapeutycznych celów medycznych jest cenna kora kruszyny. Badania biochemicznych kompozycja roślin wykazały obszerną listę substancji czynnych; najsilniejszymi z nich – pochodne antratsin-glikozydy (glyukofrangulin, frangulin, izoemodin, emodyna), ich ilość do 8 procent, a alkaloidów. Ponadto, wykryto i tłuszcze, cukier, garbniki, pektyny, kwasy organiczne.

Rokitnika kory dostępne w opakowaniach 100 gramów; Ciekłe i suche ekstrakty ak (25 ml probówki); w tabletkach, 0,2 g (opakowania powlekanych tabletek – 50); pospolita proszek bark, syrop (na fiolkach 50 lub 100 ml).

Ponadto, część z kory zbiorczego odchudzanie i oczyścić ciała, jak również kilka herbat: środki przeczyszczające (№ 63-67), żołądka (№ 36 i 37) oraz (protivogemorroynyh № 56).

Kora kruszyny: zastosowanie i właściwości

Jest miękka, ale bardzo skuteczny środek przeczyszczający na zaparcia, które ma wpływ na jelito grube. Skład i działanie kory kruszyny jest bardzo podobny do liści senesu, rabarbaru i aloesu zdrowia. Działa ona bardziej miękka niż aloes, senesu, rabarbaru, ale silniejszego zdrowia.

kora działanie stymuluje ruchliwość okrężnicy, a jednocześnie nie podrażnia błonę śluzową przewodu pokarmowego. Wynika to z faktu, że antraglikozidy dostępne części kory, pod działaniem soków trawiennych i żółci ulegają rozkładowi w jelicie, substancji tworzących podrażnienia receptorów jelitowych, co prowadzi do ulepszenia procesów motoryki, przyspieszają promocji kału masy, a co za tym idzie, do jelita. Ale efekt należy spodziewać się od razu, ale po 8 – 10 godzin po podaniu leku.

Preparaty na bazie kruszyna jest stosowany wewnętrznie i zewnętrznie. Wewnątrz są wywary i napary z kory. To narzędzie służy do przeczyszczający, a efekt wymiotny, byłoby cenne dla osób z nadwagą, ponieważ To wspomaga utratę wagi. A to oznacza – ulubiony składnik różnych herbat na jesień i wiosnę kursów leczenia, w którym łagodne działanie przeczyszczające jest ważne.

Bulion przygotowuje się na podstawie: a łyżka kory za kubka wrzącej wody, gotować przez 20 minut. Weźmy dwa razy dziennie – rano na czczo i przed snem.

Poza łagodnym przeczyszczający, kora pospolita jest stosowany jako środek do leczenia chorób układu wątroby i dróg żółciowych, spastyczne zapalenie okrężnicy, gorączka, pęknięć w odbytnicy i hemoroidy niedokrwistości (łącznie po porodzie). Dla tych celów, takich wywar wytworzono: łyżeczki krojone ciasto do 200 ml wrzącej wody, utrzymywano we wrzeniu przez pół godziny się łyżeczką.

Nawet kora w tradycyjnej medycynie stosuje obrzęk serca i nerek, kolka, Basedowa choroba, dna moczanowa, robaczycy, zaburzenia menopauzalne (szczególnie zawroty głowy, tachykardia, depresja, migrena), zapalenie wątroby i dróg żółciowych, wrzody żołądka z kwasowości, malarii, cukrzycy, otyłość.

Kora pomaga oczyścić organizm ludzki, normalizuje przemianę materii i

Wyjścia sól i piasek z dróg moczowych i nerek.

Zewnętrznie wlewy i wywary są stosowane jako środek przeciwbakteryjny, taki jak otarcia skóry, egzema, trądzik, zakażenia paciorkowcami, wysypka na skórze i innych chorób skórnych związanych z zaburzeniami metabolizmu.

W celu wytworzenia alkoholu nalewki rozdrobnionej kory wypełnioną alkoholu 30% (1: 5), w wieku 7-10 dni w temperaturze pokojowej. Stosowane w postaci opatrunków i mleczka do mycia dotkniętych obszarów.

Wywar z kory posiada również właściwości regenerujące i anti-aging, pomaga odbudować uszkodzoną skórę, usunąć ich stan zapalny.

Kora bulion (w proporcji 1: 5) skuteczne jako środki scabicide.

Kora kruszyny: przeciwwskazania

Aby wykluczyć uzależnienia od narkotyków kory kruszyny, muszą one być zmieniane w przypadku innych leków przeczyszczających działania. Konieczne jest również monitorowanie dawki – większe dawki kory powoduje bóle brzucha i uczucie dyskomfortu kolikopodobnye. Długotrwałe stosowanie może powodować nerki i wątrobę. Nie można używać korę przez rok od daty jego nabycia, jak zawiera on substancje szkodliwe znikają dopiero po roku albo po obróbce cieplnej (w 100 °). Przeciwwskazane leki kruszyna w każdej laktacji formy i kobiet w ciąży.

I, oczywiście, przed użyciem kory kruszyny, należy skonsultować się z lekarzem. Zdrowie dla Ciebie!