212 Shares 4779 views

galaretki mleka. Przepis pysznych smakołyków

ugotować kisiel jest wystarczająco trudne bez żelatyny. Produkt twardnieje tylko wtedy, gdy wytwarza się z owoców, które zawierają pektyny. To dzięki nim sok owocowy staje postać galaretowatą podczas chłodzenia. Galaretka jest popularna przez długi czas. Przez kilka stuleci ludzie jeść galaretkę z owoców, które było na tyle, aby trudne, i nie wszystkie z owocu możliwe. Te dni można odpocząć wszystko. Po tym wszystkim, jest żelatyna.

Istnieje kilka rodzajów żelatyny. Początkowo głównym surowcem do jej produkcji były pęcherzyki powietrza jesiotra. Został on później znaleźć bardziej przystępne i praktyczny sposób. W 1845 Piter Kuper opatentował metodę produkcji żelatyny z odpadów przemysłu mięsnego. Invent – wynaleźć, ale to, co nie było jasne. Jednak pół wieku farmaceuta Waite zwrócił uwagę na proszek żelatyny zwierzęcej i dodawanych do kompozycji środki słodzące i barwniki. W rezultacie, produkt był w żaden sposób podobny do okapu nóżek wieprzowych, skór i hryaschik – był to galareta. To wydaje się być idealne warunki do sprzedaży są tworzone, ale Waite nie doprowadzić go do końca i sprzedać patent do swego sąsiada, którego nazwa Woodward. I to właśnie wtedy, po kampanii reklamowej kapitał, nowe galaretki wprowadzone na rynek.

Obecnie istnieje ponad pięć tysięcy galaretki receptur, z których niewiele mniej niż tysiąc – mleka galaretki. Tak, żelatyna umożliwia chłód zwykłe mleko lub nawet czystej wody. Przyjrzyjmy się, jak gotować przepis Milk Jelly jest najbardziej prosty i dostępny dla każdego. Do wytwarzania musimy: cukier (120 g), o małej mleka (750 g), żelatyny (30 g) i cukier waniliowy dla dodatków smakowo-zapachowych.

Zagotować mleko, dodać wanilię i cukier zwykły w nim. W tym czasie, niewielką ilość ciepłej wody w naczyniu miesza się żelatynę, tylko 2 minuty. Gdy granulki proszku będzie topiony, wlać zawartość miseczki na szalce z mleka i doprowadzenia mleka do wrzenia. Zdjąć rondel z dachówki, rozlewać mleko w gotowanych potraw i pozostawić do ostygnięcia.

Galaretka mleczna z owocami przygotowuje się tak samo. a mianowicie:

  • Wlać do rondla i szklankę mleka wlewa się ćwierć filiżanki cukru;
  • Podgrzewania aż do czasu, aż do rozpuszczenia wszystkich cukru;
  • Dodając dwie łyżeczki żelatyny (nasączona);
  • Szary aż do jej całkowitego rozpuszczenia. Off. Wypełnić w misce, śpi niezbędne plasterki owoców (starannie) i rezerwę w lodówce lub na balkonie.

Bardzo piękny dwuwarstwowy mleko pszczele. Przepis jest następujący. Często zdarza się, aby tandem mleka i czekolady. Czarno-biały, dwie warstwy w tej samej płytce. Rozdrobnienie wielowarstwowe desery jest to, że każda kolejna warstwa układa się tylko na zamarzniętą warstwą galaretki. Więc zacznijmy. Wiesz już, jak zrobić mleko pszczelim (przepis powyżej). Jeśli chodzi o warstwę czekolady, trzeba: litr mleka, czarny ciemnej czekolady (150 g), cukier, wanilię i łyżkę żelatyny.

  1. Zanurzyć żelatyny w wodzie (instrukcje pakietu);
  2. Szary z mlekiem i umieścić go w czekoladzie. Czekamy, aż ostatni stopiony;
  3. Dalsze żelatyna ogrzewana moczone w kąpieli wodnej (nie gotować), a następnie wypełnia się mieć mleko czekoladowe.

To wszystko warstwa czekolady jest gotowy do wylewania. Jest możliwe, że chcesz czekolada mleczna galaretka z owocami. Sprawdzone: pick banany. Pokrój netolstym pierścienie i dodawać do ciekłego galaretki podczas odlewania następnej warstwy. Banan nie przerywa smak, i bardzo wyraźnie uzupełnia. Uderzający efekt. W większości przypadków, gdy przygotowanie mleka galaretki przepis dokładnie i owoce zapewnia styl stosunkowo niski klucz. Najlepszy suplement uznane banany, truskawki, żółte gruszki i tym podobne.

Nie bój się eksperymentować. Gotować z przyjemnością i desery tylko przyniesie radość.