641 Shares 1980 views

Indometacin świece – skuteczny lek przeciwzapalny i przeciwbólowy

Lek „indometacyna” jest lekiem o wyjątkowym działaniu przeciwzapalnym, ma działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Jest stosowana w różnych chorób ze względu na szerokie spektrum działania. Oznacza „indometacyna” jest pokazany w chorobach stawów, ból kręgosłupa, objawy neurologiczne, ból mięśni, urazy tkanek miękkich i stawów, reumatyzmu, zapalenia pęcherza moczowego. Produkt: tabletki, maści, żele, fiolki, czopki.


Preparat „indometacyna” w tabletkach pokazanych nerwobóle, uraz tkanki, stawów, dny moczanowej, choroby rozproszonym, bóle kręgosłupa specyficzne kręgosłupa, zapalenie pęcherza moczowego, zapalenie gruczołu krokowego. Ponadto „indometacyna” tabletki może służyć jako środek pomocniczy w leczeniu chorób dróg oddechowych, słuchu, Ent.

Preparat „indometacyna” (maści, żele) jest podawany w profilaktyce stanów zapalnych, do leczenia bólu, w różnych częściach ciała w przypadku bólu kręgosłupa, bólu mięśni, neuralgia, reumatoidalne zapalenie stawów, a także niektórych urazów tkanek miękkich.

Ampułki z „oznacza” indometacyny do wstrzykiwań domięśniowych stosuje się w ostrych warunkach lub usuwania przewlekłego procesu.

Lek „indometacyna” w postaci czopków

W celu szybkiego złagodzenia zapalenia i zmniejszenie temperatury ciała zastosowano indometacynę czopki. Aktywne substancje lecznicze działają natychmiast.

Indometacyna Czopki powinny być wykorzystywane wyłącznie na receptę. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że dawka substancji czynnej w niektórych leków nie są takie same. Korzystanie indometacyny czopki, trzeba uważnie przeczytać załączoną adnotacji na lek. Przyjmowania leku powinna być ściśle zgodnie z zaleceniami lekarza.

Główną zaletą świec indometacynę jest ich działanie bezpośrednio w miejscu wstrzyknięcia (bez przechodzenia przez wątrobę). Najczęściej narządów procesy zapalne (zrosty, endometrioza, włókniaki macicy, jajowodów) jest Lekarz przepisuje czopki indometacyny. Instrukcje użytkowania zawierają wszystkie niezbędne informacje na temat właściwości farmakologicznych leku.

konkretne zalecenia

Świece z treści nie indemetatsina zalecane dla wszystkich pacjentów. Lek jest przeciwwskazany u krwawienie z odbytnicy, dzieci poniżej 14 roku życia, matek karmiących, kobiet w ciąży. Świece się doodbytniczego (czopków dipodstawiony przez jeden dzień).

W trakcie leczenia mogą wystąpić negatywne skutki w postaci zawrotów głowy, nudności, wymioty, osłabienie mięśni, zaparcia, podrażnienie odbytnicy.

Czopki indometacyny podczas ciąży

Instrukcje użytkowania sugeruje, że biorąc świece z indometacyna czasie ciąży jest przeciwwskazane. Jednak niektórzy specjaliści nadal przepisać lek. W szczególnie pilnych sytuacjach przedstawiono otrzymywanie świece podczas I lub II trymestrze ciąży. Mianowania dokonuje się tylko wtedy, gdy korzyści z podawania leku jest znacznie wyższa niż szkody dla płodu. Najbardziej niebezpieczne jest używanie tego narkotyku w III trymestrze ciąży, ponieważ indometacyna jest w stanie przenikać przez łożysko i negatywnie wpływać na wzrost i rozwój płodu. Zastosowanie czopki indometacyny w ginekologii jest możliwe tylko pod nadzorem lekarza.

Mimo wolnej sprzedaży leku w sieci aptek, nie powinien być podawany sam lek niezależnie. Specjalista sam decyduje, na rzecz lub w inny sposób, w zależności od indywidualnego pacjenta i stopnia choroby.