561 Shares 8360 views

Wymioty, biegunka i temperatura dziecka 2 lat. Jak złagodzić swój stan, co robić?

Wymioty i biegunka u dziecka są zawsze objawy jakiejkolwiek choroby. A przede wszystkim doświadczenie w takich przypadkach rodzice małych dzieci, które nie mogą wyjaśnić, co jeszcze oprócz przejawów choroby oni są zainteresowane.


Ale najbardziej niebezpieczny jest fakt, że wymioty i biegunka u dziecka 2 lat dziecko spowodować poważne odwodnienie organizmu, a niewłaściwe działania rodziców może doprowadzić do pogorszenia jego stanu.

Aby uzyskać informacje o tym, jak zachowywać się w przypadku biegunki, wymioty i gorączka u dzieci, a także na temat przyczyn tych objawów, pogadamy później w tym artykule.

Przyczyny biegunki u dziecka

Jak pokazano Dziecięcej praktyce, wymioty, biegunka i temperaturze u dziecka bardziej narażone na objawy ostrego zakażenia. Następnie prezentujemy tylko kilka najczęściej występujących chorób zakaźnych z podobnymi objawami.

 1. Adenowirus zakażenie. Krzesło staje jak owsianka, są nudności i wymioty. Ponadto dziecko martwi się suchy kaszel, katar, a objawy zapalenia spojówek. Najbardziej ucierpią taka infekcja występuje u niemowląt do 6 miesięcy.
 2. Czerwonki. Gdy ta infekcja u dziecka zielonej biegunki ze śluzem i dużą ilością płynów. Język dziecka jest zazwyczaj pokryta białym nalotem, ból głowy i skurcze w brzuchu. Apetyt jest znacznie zmniejszona. Na początku choroba dotyczy dziecka i wysokie temperatury (aż do 39 ° C). Nawiasem mówiąc, dość często okazuje się, że na dzień przed wystąpieniem choroby dziecko spożywane mleko.
 3. Salmonelloza. Wraz z rozwojem wystąpieniem choroby jest zazwyczaj szybki. On towarzyszy powtarzające się wymioty, silne bóle brzucha i wzdęcia. Krzesło zmienia kolor na zielony, mulisty i śmierdzący. Zakażenie następuje w wyniku zastosowania wystarczająco pieczone mięso i jaja kaczki i gęsi.
 4. Ehsherihiozom. Manifestuje zakażenia powtarza się wymioty, wzdęcia, jak również specyficzne warunki kału – staje się śliski, pomarańczowy, białawymi wtrąceń w postaci grudek. Dziecko zostało oznaczone odwodnienie.

Jak infekcja dostaje się do organizmu dziecka?

Jeśli dziecko jest rok, biegunka i wymioty są poważnym wyzwaniem dla jego ciała. I starszych dzieci trudno przenosi się do takiego stanu.

W większości bakterii, wirusów i grzybów spożytych z niemytych warzyw i owoców lub surowej wody, które, na przykład, jest w ustach dziecka w chwili jego pływanie w stawie. Bułka tarta, który jest ząbkowanie, na ogół starają się wyciszyć silne swędzenie dziąseł z dowolnego obiektu, wysłany w ustach.

Jak widać, nic nowego w tej informacji nie jest dostępna. Niemniej jednak, choroby zakaźne z biegunką i wymiotami nie stają się bardziej skąpe. I higiena wciąż nie stała się firma regułą.

Dziecko lat: biegunka – co robić?

W zależności od tego, co spowodował niestrawność, biegunka, który ukazał się w latków i osób starszych, wygląda inaczej.

 • Może to być płynne odchody, jak papka, przeplatane śluzu, krwi, ropy i ostrym nieprzyjemnym zapachem.
 • Czasem dostaje niejednorodną strukturę, a to może być postrzegane kawałki strawionego pokarmu.
 • A czasami kał się pogrubione i błyszczące, słabo zmywane skóry dziecka i ze ścianami naczynia.

Odnosząc się do specjalisty, należy powiedzieć mu, jak wyglądają cal malucha do lekarza mogłoby stanowić prawidłową diagnozę. Mimo wszystko, na przykład, jeżeli dziecko jest roku, temperaturę i biegunka miesza się z krwi może wskazywać na obecność uszkodzeń dużych czerwonki jelit lub E. coli – co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia okruszków.

Kombinacja objawów może powiedzieć wiele

Na jeden rok stare baby i starsze dzieci mają krzesło zwykle wygląda dość gruby i luz. Jednak pojedynczy objawem niestrawności nie powinno znacznie przeszkadzać rodzicom, zwłaszcza jeśli dziecko nie jest sama temperatura nie biegunka trwa dłużej niż 3 dni.

Ale jeśli dziecko jest rok, biegunka, wymioty, temperatura i ból w jamie brzusznej – jest powodem do poważnego zbadania i leczenia. Wszakże nawet tylko do biegunki w połączeniu z bólem brzucha mogą wskazywać, że dziecko wyrostka robaczkowego lub kolka nerkowa. Nawiasem mówiąc, te same znaki są objawia się zapaleniem trzustki lub wczesną niedrożność jelit.

W niektórych przypadkach, w celu podjęcia działań jest niezbędna

Szybki czas reakcji rodzice mogą dramatycznie zmienić przebieg choroby dziecka. W przypadku biegunki u dziecka 2 lat lub trochę starszy pokazano w następujących sytuacjach należy skonsultować lekarz powinien być natychmiastowy:

 • podejrzewasz zatrucie zepsute jedzenie lub grzybów;
 • razem z biegunką temperatury niemowlęcia wzrosła powyżej 38 ° C;
 • biegunka towarzyszy silny ból w jamie brzusznej;
 • biegunka pojawiła się podczas podróży do kraju z ciepłego klimatu;
 • Cierpiała wszystkich członków rodziny;
 • dziecko ma poważne osłabienie, trudno jest oddychać i przełykać;
 • stwierdzono istotnego odwodnienia (zapadnięte oczy, dziecko płacze bez łez, ma bardzo ciemny mocz lub nie);
 • pożółkły skórę i błonę śluzową oka;
 • Dołączyłem do biegunka, utrata masy ciała.

Po raz kolejny: powyższe objawy – bardzo poważne objawy, które wymagają natychmiastowej pomocy medycznej!

Ogólne zasady zaburzenia jelit

Niezależnie od tego, kto zostanie uderzony przez chorobę, jeden rok, dwa lata lub maluch dziecko ma 3 lata, biegunka, wymioty i inne objawy dolegliwości wymagają takiego samego działania ze strony rodziców.

Pierwszą rzeczą jaką należy martwić – jest to walka z odwodnienia, szczególnie niebezpieczne dla niemowląt i małych dzieci. I pamiętać, że im mniejsza masa okruchów, tym szybciej chodzi. Środek jest wymagane, aby zapewnić dostarczanie do płynów ustrojowych. W tym celu gotowe rozwiązania dostępne w aptekach ( „Regidron” lub „tour”). Lub zrobić je w domu.

Aby to zrobić, w litrze wrzącej wody wlać sól łyżeczka bez szyn i dodanie 4 do 6 godzin. L. cukru (rozwiązanie nie jest już przechowywana niż jeden dzień).

Aż do przybycia lekarza nie dać dziecku lekarstwo na wymioty, tak aby nie zakłócić manifestację choroby i nie koliduje z dokładną diagnozę.

Że nie można dać dziecku z biegunką?

Biegunka u dziecka w wieku 2 lat lub innym nie pozwala mu dać jako napój słodka herbata, soki owocowe, napoje gazowane. Niedopuszczalne i gotowano mleko i bulion z kurczaka.

W żadnym wypadku nie pozwól preparatów enzymatycznych, takich jak „świąteczny”. Może to biegunka gorzej, zwłaszcza jeśli dziecko ma infekcję wirusową. Nie poite jego nadmanganian potasu, – pod jej wpływem tworzy korek z stolcu, co uniemożliwia zawartość wyjściowego jelita, co może być niebezpieczne.

Przyczyną biegunki może stać i antybiotyków

Nowoczesne matki już dawno zrozumiał, że nie szczególnie dobry powód, aby dać dziecku antybiotyków nie jest konieczne. Ponieważ są one, przynosząc korzyści niezaprzeczalne, i może powodować wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Po tym wszystkim, wraz z mikroorganizmami szkodników niszczą pożytecznych bakterii, takich jak te zaangażowane w procesie trawienia. To prowadzi do manifestacji dysbioza.

Wprowadzony dziecko ma biegunkę po antybiotyki staje się nowym wyzwaniem dla organizmu, nie dając mu jak odzyskać z niedawnej infekcji i coraz bardziej osłabiając go.

Faktem jest, że kał w takich przypadkach jest wyświetlany wiele minerałów, witamin i innych związków korzystnych, które nie mogą mieć wpływ na stan metaboliczny dziecka. Nawiasem mówiąc, w odpowiedzi na antybiotyki Dysbioza rozwija się u dzieci częściej niż u dorosłych, a przyczyną jest niedojrzałość ich układu pokarmowego.

Jak radzić sobie z tym problemem?

Co zrobić, jeśli dziecko ma biegunkę po antybiotyki? W kontaktach z tego objawu przyczyni się do kilku prostych zasad.

 • Zapewnić dziecku odpowiednią dietę, wyeliminować z diety napoje gazowane, a także surowe warzywa i owoce, tłustych, słodyczy i przetworów.
 • Daj mu tyle, ile to możliwe płyny odzyskać swoje straty.
 • Wielką pomoc można dostarczyć, a wywary z ziół św dziurawca, kopru, mięty lub Helichrysum. Zatrzymują się biegunkę i pomaga zmniejszyć stan zapalny błony śluzowej jelit.

A w przyszłości konieczne jest, aby pamiętać, że antybiotyki wyjścia i nagle zatrzymać lub zmienić niektóre ze swoich leków dla innych, bez konsultacji z lekarzem nie do przyjęcia! Nawiasem mówiąc, połączenie antybiotyków z probiotyków ( „Hilak forte”, „Lineks” i m. N.) może pomóc w uniknięciu dysbakterioza zapełnić jelit i pożytecznych mikroorganizmów.

Co oznacza zielony kolor kału u dziecka?

Ale jeśli dziecko nie bierze antybiotyk, i krzesło w jego cienkie, ale nadal zielone, jak być w tej sytuacji? Jakie są przyczyny biegunki u dziecka w takim przypadku?

Nierzadko taki warunek nie jest obarczona jakiegokolwiek niebezpieczeństwa. Jak wspomniano powyżej, nie tworzy ciągle niemowlętom proces trawienia, co prowadzi do tego, że każda zmiana w zwykłej diecie może zakłócać pracę jelit. Kolor jak to często zależy od produktów, które były częścią menu dzieckiem. Tak, pokrzywa, sałatki, szpinak, brokuły mogą zabarwić stolec dziecka, jednocześnie zmieniającym swoją konsystencję. A jeśli dziecko jest spokojne i szczęśliwe, nie martw się.

Jeśli dziecko ma biegunkę towarzyszy zielonych kaprysów odmowa jedzenia, niespokojny sen, na pewno trzeba być zbadane przez lekarza. Szczególnie niebezpieczny jest stan, w którym krew w stolcu pojawiają się plamy i zapach to staje się zgniły.

Skąd wiesz, czy to pomaga przepisanej terapii?

Biegunka u dziecka w wieku 2 lat lub innymi małymi dziećmi, jak już rozumieć, wymaga wizyty u lekarza. Ale leczenie wyznaczona wymaga kontroli.

Jeśli dziecko staje się bardziej aktywne, on Uluchay apetytu i wymioty i biegunka występuje znacznie rzadziej, lub całkowicie zanikły, leczenie pomaga.

W przypadku gdy dowód zmniejszonej biegunki i wymiotów w ciągu dnia nie jest przestrzegane, a dziecko stało się apatyczny i senny, leczenie nie iść do niego w przyszłości.

Po raz kolejny o tym, jak pokonać biegunkę niemowląt

Jeszcze raz chcę powtórzyć, że objawy choroby, która dotknęła dziecka (1 rok) – biegunka, gorączka, nudności i wymioty, są zawsze powodem do leczenia u lekarza. W tej sytuacji rodzice i okruchy lat i starsze dzieci powinny zachować spokój i rozwaga.

 • Nie próbuj traktować siebie (szczególnie antybiotyków), to nie jest konieczne, że za wszelką cenę zatrzymać biegunkę.
 • Biegunka – jest to reakcja organizmu, którego celem jest pozbycie się szkodliwych substancji, a co najważniejsze – nie dać organizmowi do stracenia płyn.
 • Zatrzymanie szczególnie cienką i wodnistą biegunkę, ale tylko po konsultacji z lekarzem.

Bądź zdrowy!