415 Shares 9848 views

Wyspie Patmos, Ałtaju Góry. Jak dostać się do Patmos? Atrakcje w Patmos

Ostatnio wiele osób z różnych krajów, o których mowa, występuje, jak spędzić weekend lub urlop, zwracają uwagę na pielgrzymki i wycieczki. Patmos (Góry Ałtaj) ma historii przeplata się z prawosławiem. To jest bardzo interesujący nie tylko dla wierzących, ale także zwykli ludzie.

Tak więc, na Morzu Egejskim jest obszar gruntu o takiej samej nazwie. Teraz ten teren należy do Grecji. W okresie Cesarstwa Rzymskiego w miejscu wygnany sprzeciw, w tym chrześcijan. Tak wśród wyspiarzy zwrócił apostoła Ioann Bogoslov. Na jego cześć, klasztor został założony w 1088 roku istnieje.

historia

Kilka tysięcy lat później, w Rosji w 1855 roku, biskup Parthenius wysłany do diecezji Tomsk – szerzyć wiarę chrześcijańską wśród ludności pogańskiej. Studiował życie Ioanna Bogoslova i czytać historię jak Apostoł miał wizję dwóch kościołów, które są unoszące się w powietrzu nad wodą.

Jeden z tych rad został już zbudowany – w miejscu, w którym święty żył i pracował przez wiele lat. Biskup zaczął marzyć, że drugi pojawił się na marginesie swego nowego stada. Ale nie miał pojęcia, w jaki sposób może uzyskać wyspę Patmos świątyni (Górny Ałtaj), jako podstawę zwolnienia obejmują grzbietów i dolin rzecznych.

Następnie krąży obszar, przyszedł do niego do pracy, w miejscowości Chemal Parfeny Widziałem skalistą ziemię w środku rzeki Katun. Umieścić linijkę tak zadowolony, że zrobił to święte. Nie wiadomo, kto przywłaszczył sobie ziemi greckiej nazwy, ale jest zatrzymany. Stopniowo prawosławna społeczność wzmocniony, zbudowany nowy kościół. W 1914 roku, na wyspie Patmos (Góry Ałtaj) służył jako miejsce wznoszenia świątyni Jana Teologa.

Losy sanktuariach

Wraz z nadejściem władzy radzieckiej kościół został zniszczony. Odzyskiwanie nastąpiło przez artystę V. N. Pavlovu. Podczas podróży jest bardzo pod wrażeniem natury. Jak również o legendę, która mówi, że drewniany budynek został spalony przez innego twórcę, nie chcę nikogo innego nie było w stanie przedstawić Kościół w obrazie.

Pavlov Chemal przeniósł się do Moskwy, a od dziesięciu lat pracuje na budowie świętego domu. W 2001 roku, na wyspie Patmos (Góry Ałtaj) nabył nowy dom dla imienia Ioanna Bogoslova. Od momentu konsekracji mniszek obiektowo widziano cudowne zjawiska – na starej ikony Matki Bożej, która jest w potrzebie renowacji, samoobnovilis kolorów i konturów. I kolejna twarz, obok strumienia mirra.

dzisiaj

Tak z różnych powodów przyciągają CHEMAL, Patmos, góry Ałtaj dużą liczbę gości. Po pierwsze, obszar ten ma status strefy turystyczno-rekreacyjnych. Są wyposażone ośrodków wypoczynkowych i kempingów. Połączenie autobusem do Gorno-Altaisk. Jest infrastruktura rozrywki.

Czyste powietrze i przyjemny klimat doceniane pod koniec XIX wieku. Wtedy właśnie w tych obszarach były pierwszymi wczasowicze ośrodka. W latach 30. ubiegłego wieku nie było siedzenia ustawione do kręgów rządowych.

Dziś każdy może odwiedzić Ałtaju, na wyspie Patmos. Chemal wieś ma swoją własną odrębną atrakcję – w elektrowni wodnej. Teraz to nie działa, ale pod warunkiem, że do 2011 wieś elektrycznej i okolicznych obiektów. Podczas cieplejszych miesięcy, przeprowadzonych wynajem łodzi i katamaranów, można jeździć na zjeżdżalni lub skakać z ubezpieczenia z tamy zbiornika.

Centrum Ałtaju kultura

Bardzo interesujący dla zawodowych etnografów i prostych miłośników historii Chemal wsi i na wyspie Patmos (Góry Ałtaj). Zdjęcia stroje narodowe, pieśni ludowych, obrzędów i więcej Bardin Alexander zebrane i zjednoczone w centrum kultury Ałtaju. Ten człowiek – rodem. Jego rodzina jest znana od VI wieku. Odbieranie wykształcenie rolnicze, pracował w tej dziedzinie poprzez badanie warunków naturalnych gór i pogórza. W 1990 roku został wybrany na starszego swego rodzaju, a dwa lata później – szef wszystkich ludzi Ałtaj.

Muzeum mieści się w tradycyjnym domu z miejscową ludnością – ail. W nim, istnieje wiele ekspozycji, charakteryzujące życie, życie i zakonu. Podczas życia Aleksandra Bardin często prowadzi wycieczki o historii ludzi i tradycyjnych wierzeń.

ruchy

Chemal – centrum całego okręgu, a więc połączenie autobusowe do tego punktu jest bardzo aktywny – 5-6 loty w ciągu dnia, w tym tras przejazdu pociągu. Oczywiście, w tych miejscach najbardziej dogodnych do jazdy w pojazdach prywatnych. Więc nie będzie zależna od harmonogramu i będzie w stanie planować trasy na własną rękę. Więc podróżowanie do dołu Katun, należy odwiedzić wyspę Patmos (Góry Ałtaj). Jak się tam dostać, to lepiej wiedzieć z wyprzedzeniem.

Początkowo powinien dostać się do Biisk. Przechodzi przez jedyną drogę we właściwym kierunku. Jest on oznaczony jako M52. Część ta powinna katun wzdłuż kanału w górę od ujścia OB. Na drodze do spełnienia kilka dużych osiedli, ale ruch należy kontynuować na głównej drodze. Dopiero później, w odległości 150 km od Biysk, przy rozwidleniu w miejscowości Ust-Sema, przed mostem nad rzeką, skręcić w lewo, następujące oznaczenia dla Chemal.

szlaków

Raz w regionalnym centrum, można łatwo znaleźć na wyspie Patmos (Mountain Ałtaju). Opinie mówią niezwykłe piękno kombinacji skalistego masywu i świątyni. Pozostawiając samochód na parkingu i przejść około 500 metrów wzdłuż ścieżki, pójdziesz do rzeki. Przekroczyć tylko od mostu wiszącego. Po przejściu przez konieczne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Oraz ze względu na fakt, że jest wahadłowy, niektóre są niechętne, aby dostać się na wyspę.

Na wysokości sezonu wiele osób przybywa do świątyni, często są gotowi zrobić niezapomniane zdjęcia. Z tego powodu istnieją „korek” o konstrukcji zawieszenia. Jest to szczególnie ważne dla małych właściwościach przejście przez most – nie więcej niż 6 osób na raz. Również skały może być rozpatrywana przez GES. będzie musiał użyć „koza” – utwór wąską ścieżką wzdłuż urwiska. Przenieś następnie bardzo ostrożnie.

Inne ciekawe miejsca

Osób przebywających w Chemal, możliwe jest zwiedzanie atrakcji przyrodniczych znajdujących się w pobliżu wsi. Tak, mają niesamowite piękno jezior Karakol. Znajdują się one w górach na zachodnim zboczu Iolgo. Najbliższe miasto do zbiorników 30 km – wieś Elekmonar. Że nie są często organizowane jazdy konnej i pieszej. Część drogi można pokonać w pojeździe wszystko terenu. W sezonie letnim, usługa do przewozu mieszkańców mają. Około 8 kilometrów iść przed pokazać pierwszy jezioro.

Wodospad Che Chkysh jest 15 km od Chemal. Prowadzi to do dobrego utwardzonej drogi, dzięki czemu można uzyskać na każdym transporcie. Może on służyć jako kempingu prowadzącej. Nie daleko od niego odchodzi w lewo droga ścieżkę. Po przejściu przez niego, znajdziesz się przy wodospadzie. W pobliżu znajduje się taras widokowy i trawienny z malowidłami skalnymi.