777 Shares 9348 views

Ushakov medal. Za to odznaczony Medalem Ushakov

Jak powiedział kiedyś król Aleksander III, Rosja ma tylko dwóch sprzymierzeńców: armii i marynarki. Rzeczywiście, odkąd Petr Veliky okazało nasz kraj do wielkiej potęgi morskiej, żeglarzy wojskowych, gwarantuje funkcjonariuszy, admirałów i kapitanowie wszystkich szczebli odegrały ogromną rolę w jego historii. Aby docenić swoje zalety podczas II wojny światowej, powstały specjalne nagrody: medal Nakhimov Medal Ushakov. Dziś znajdują się one w wielu rosyjskich rodzin i faleristov prywatnych kolekcji na całym świecie.

Kilka słów o Admiral

Przed rozważeniem medale Uszakow należy krótko powiedzieć o człowieku, na którego cześć mają siedzibę, tym bardziej, że jest to jeden z najbardziej wybitnych osobistości wśród rosyjskich generałów i admirałów.

Fiodor Uszakow rozpoczął karierę z udziału w wojnie rosyjsko-tureckiej, co doprowadziło do krymskiej niezależność od Turcji i podboju Rosji Azowskiego i Kercz twierdzy. gdyby wygrał wiele bitew morskich, w której wyróżnił się jako doskonały strateg. Ponadto Ushakov opuścił dobrą pamięć w greckich i bułgarskich narodami i działał jako zręcznego dyplomaty w zakładzie greckich wysp niepodległej Rzeczypospolitej, w wyzwoleniu Włoch.

Po przejściu na emeryturę, był zaangażowany w miłości. W szczególności, na własny koszt Ushakov zbudowany szpital do 1812 roku kombatantów i wspierane Sanaksar klasztoru, gdzie miał nawet celi, gdzie mieszkał podczas postu. Takie poświęcenie pozwoliło Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej do sklasyfikowania go świętym wraz z prawych wojowników takich jak Aleksandra Newskiego i Dymitr Doński.

Medal of Ushakov: kto jest przypisany

Dekret w sprawie ustanowienia tej nagrody został wydany 03 marca 1944. To miało na celu uhonorowanie żołnierzy i marynarzy, sierżantów i podoficerów i chorążych i chorążych Marynarki i podziałów Marine straży granicznej dla osobistej odwagi i męstwa, które objawia się przez morze w obronie Ojczyzny w czasie wojny iw czasie pokoju.

opis

Medal Uszakow (ZSRR) jest wykonana ze srebra w kształcie koła o średnicy 3,6 cm, nałożony na kotwicy. Na jej awersie otoczonym wypukłej obręczy, nadmiarowy umieszczony wizerunek popiersia admirał F. F. Ushakova. Nad nim obwodowo zastosowano wypukły napis „Admirał Uszakow” i pod portretem – Laurel 2 branże związane pokrywają-tape. Jak na odwrocie, to po prostu zapukał liczbę medali. Nagradzanie stosując mały pierścień i jest połączony z bloku węglowego zakładce 5, która jest pokryta z niebieskim jedwabiu wstęgi. Jego szerokość – 2,4 cm, wzdłuż jej krawędzi drukowanych białe i niebieskie paski.

Medal of Ushakov ma zasadniczej różnicy od innych rosyjskich nagród. Fakt, że jej buty zdobią łańcucha kotwicy, zamocowane w górnej części taśmy i podłączenie buta górnych rogach z oczkiem. Ten projekt nie został znaleziony w innych medali radzieckich.

Rosyjska nagroda

Medal został ponownie ustanowiony dekretem prezydenckim w marcu 1994 r. Zewnętrznie, to jest replika medalu Ushakova II wojny światowej, a dziś jest on przyznawany żołnierzy marynarki wojennej i straży przybrzeżnej władze FSB Border Service Federacji Rosyjskiej. Konieczne jest, aby nosić na lewej stronie klatki piersiowej, a jeśli istnieją inne medale wyróżnienie Federacji Rosyjskiej, to następuje medalu Suvorova.

Nakhimov medal

Nagroda powstała równocześnie z medal uszakowa i przeznaczone również dla neofitserskogo personalnych VMG i morskich jednostek wojsk granicznych, pokazał odwagę i męstwo w czasie wykonywania służby wojskowej.

Z brązu w kształcie koła o średnicy 3,6 mm. Na awersie monety Nakhimova zastosowano wypukły obraz Admiral w profilu, poniżej którego umieszczone są skrzyżowane gałęzie laurowe połączone pięcioramiennej gwiazdy. Wzdłuż wypukłej obręczy, powielane punkty reliefowe w górnej części monety, napis umieszczony „Admiral Nakhimov”. Na tej nagrody ma odwrotny projekt, co nie jest typowe dla okresu medale II wojny światowej. W szczególności, to pokazuje koło i wewnątrz niego – unoszące się na falach łodzi, a następnie przez dwie kotwice morskie przekraczana. W pewnej odległości od siebie w kręgu spowodowało ulgę w postaci łańcucha statku.

Pierwszy medal Nakhimov wręczenie odbyło się w Floty Północnej posiada 10 kwietnia 1944. Jego dostał sierżant MA Kolosov i żeglarze E. grube i FG Moshkov. Razem za 1981 13000 osób otrzymało medal ZSRR Nakhimov.

Medal dla weteranów USA i Wielkiej Brytanii

W 2012 roku, na cześć 70. rocznicy od początku Arctic konwojach rosyjskiego rządu, zdecydowano, aby pamiętać, zasadność ich uczestników. W nagrodę został wybrany Medalem Ushakov. lista nagroda została wysłana do USA i Wielkiej Brytanii, gdzie zaproponowano zorganizowanie uroczystej ceremonii z udziałem rosyjskich dyplomatów. W tym samym roku, w dniu 27 kwietnia w Stanach Zjednoczonych 56 marynarzy weteranów otrzymały medale Ushakov. Trudniejsze było w przypadku członków konwojach arktycznych z Wielkiej Brytanii. Fakt, że prawa pacjentów Jej Królewskiej Mości tego kraju są zabronione od przyjmowania nagród zagranicznych, więc proszę strona rosyjska odrzuciła. Jednocześnie brytyjska założona własną nagrodę za jego Weteranów, nazywając go „Arctic Star”. Jednak po przedstawieniu brytyjski rząd zmienił zdanie, a jednak rosyjskie medale zostały podjęte w Londynie i Edynburgu. Odbyło się uroczyste wręczenie dzielnych żeglarzy, którzy 70 lat temu przyniósł istotną wojskowych i żywności ładunek do Murmańska i Archangielska.

Medal of Ushakov: cena

Falerystyka jest popularnym hobby na świecie, więc rosyjscy nagrody są często w różnych częściach świata. Wśród nich niedawno wziął Medalem Admiral Ushakov, który charakteryzuje się niezwykłym wzorem opracowanym przez architekta MA Shepilevskim. Cena tej nagrody zależy od 120.000 do 130.000 rubli. W przybliżeniu taki sam koszt i medal Nakhimov. Jeśli chodzi o ich kopii, cena – około 1000 rubli.

Teraz wiesz jak wyglądają medale Ushakov i Kim był człowiek, na którego cześć zostały one ustalone.