445 Shares 2153 views

KTM Duke 390: specyfikacje i recenzje. Ile to rower krzyżowy

KTM Duke 390 został wydany niedawno w 2013 roku. Należy do klasy Neykedov – stylowych motocykli miejskich z największą ilością plastiku. KTM jest austriacką firmą, ale montaż motocykli odbywa się w Indiach.


Wygląd

Na pierwszy rzut oka ten motocykl sprawia wrażenie żywe. To natychmiast przyciąga uwagę wszystkich. Wygląd jest bardzo sportowy i podobny do poważniejszych maszyn w linii KTM. Projektanci pracowali doskonale na zewnątrz. Zwykle wszystkie elegancki dostaje się tylko do dużych urządzeń, ale w tym przypadku mały model jest wyraźnie nie pozostawiony. Szybkość podkreśla ponadto kombinację kolorów marki: czarny i pomarańczowy.

KTM Duke 390 jest montowany w Indiach w zakładzie Bajaj. Jest również właścicielem pakietu kontrolnego w KTM. Początkowo urządzenie było pomyślane jako model specjalnie dla rynku krajowego w kraju, w którym motocykle są bardzo powszechne. Ale mimo to, projekt zdecydował się nie oszczędzać i rozwijać go z nowoczesnym wyglądem europejskiego modelu.

Ogólne specyfikacje

Objętość robocza urządzenia wynosi 373 centymetrów sześciennych, co odpowiada prawdziwemu motocyklowi sportowemu. Jednak dla mieszkańców Indii standard jest wielkością sto dwadzieścia pięć do dwóch stu sześciennych centymetrów, więc wstępna modyfikacja ustawia objętość 125 kostek. Ale już w tej wersji postanowiono nie oszczędzać na dużych rurach i odlewach aluminiowych. Biegi mają wystarczającą siłę i sztywność. Bez dodatkowych modyfikacji można w nim zamontować dwuczęściowy silnik, a także objętość roboczą trzystu siedemdziesięciu trzech centymetrów sześciennych. Dlatego biegi są identyczne zarówno dla wersji podstawowej, jak i dla zaawansowanej. Jest jeszcze jedna ciekawa i przydatna cecha w modelu KTM 390 Duke: system ABS.

Wspornik zawieszenia

Standardowym zawieszeniem dla KTM jest WP. W KTM Duke 390 jest zainstalowany właśnie taki rodzaj. Pomimo faktu, że jedyna korekta tutaj jest sprężystym ściskaniem tylnego amortyzatora, podczas jazdy czuje, że jakość w tej części nie zawodzi. Chociaż rozmiar i małe, ale zawieszenie White Power – nie jest najbardziej proste. Uważa się, że działa płynnie i lekkoatletycznie wraz z wahadłem aluminiowym i sztywną ramką chromowo-molibdenową.

Opony

Doskonałe opony Mertzeller wykazują również nieefektywne podejście do KTM Duke 390. Ich charakterystyka, w przeciwieństwie do wersji chińskiej i koreańskiej, obiecuje bezwzględną i niezaprzeczalną moc, nawet jeśli motocykl inwestuje w zakręty. Biorąc pod uwagę małą siłę, możesz być pewien, że nie zostaną wymazane już w pierwszej połowie pół sezonu.

Silnik i skrzynia biegów

Ale największe pochwały zasługują oczywiście na silnik. Wielu producentów podobnych motocykli czyni je miękkimi i przyjaźnymi, używając dwucylindrowych jednostek napędowych. Oczywiście starają się zrekompensować brak trakcji na różne sposoby. Jednak to nie jest sposób firmy KTM. Ten model jest przeznaczony dla najmodniejszych chłopców i dziewcząt.

Jej wskaźniki są następujące:

  • Rozmiar silnika wynosi 89 * 60 milimetrów;
  • Współczynnik kompresji wynosi 12,6 / 1;
  • Moment obrotowy – 35,3 Nm na metr i 7000 obr / min;
  • Moc – 44 KM i 9000 obr./min.

Te dane, biorąc pod uwagę jednostkę jednosuwową, wskazują na powagę urządzenia.

Wyjątkowo lekki ciężar silnika osiąga się dzięki kutemu tłokowi i cylindrom wykonanym z aluminium, pokrytym nickasilem, dzięki czemu uzyskuje się doskonałe przenoszenie ciepła.

Wysokowydajna pompa olejowa regularnie dostarcza olej tam, gdzie jest to potrzebne. Pozwala to na przejechanie zaplanowanej kontroli technicznej raz na siedem i pół tysiąca kilometrów, co jest dość dużo dla tej klasy motocykli. Przy okazji, jeśli trzeba wymienić oryginał, jest to dość przydatne części zamienne do chińskich motocykli.

Aby poradzić sobie z przekładnią, trzeba trochę wysiłku. Dzięki temu musisz jasno i zdecydowanie pracować bez zbędnych ruchów, które pomogą uniknąć niespójności i innych nieporozumień, które mogą się ujawnić, zwłaszcza na początkowym etapie działania.

Zachowanie na drodze

Ci, którzy próbują tego urządzenia w trasie, twierdzą, że wszystkie osiągi samochodu dynamicznie się realizują w praktyce. Nawet nie brakuje "dna". Oczywiście, że nie będzie mógł poruszać się z miejsca bez gazu lub ruszać się na biegu jałowym. Ale może być łatwo manewrowany w korku, dodając trochę gazu i pracy z sprzęgło. Właściciele motocykli twierdzą, że należy pamiętać o tym, że obsługa silnika musi być czysta, ale z wdzięczności przedstawi prawdziwy napęd podczas jazdy z dużą prędkością.

Ze względu na zwarcie silnik szybko się obraca, a już na pierwszej trzeciej wskaźnika obrotomierza będzie dobry pick-up. Mały motocykl będzie wymagał szacunku. Niewłaściwe zresetowanie przekładni lub błąd w ich selekcji prowadzi do utraty dynamiki. Naucząc się prawidłowo pracować z takim silnikiem i poczuć samochód, motocyklista będzie stopniowo przygotowywał się na duże urządzenie, co zauważyli wszyscy, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu KTM.

Ergonomia

Ergonomia motocykla zauważa również, że urządzenie zostało zaprojektowane specjalnie do jazdy, a nie zwykłego ruchu w kosmosie. W obecności zmontowanego lądowania, podniesione i podnoszone lekko podnóżki, a także koło kierownicy z lekkim nachyleniem, nie pozwalając na obskurkowanie. Długie podróże będą zbyt męczące, a twarde siedzenie będzie przez dłuższy czas przypominać o sobie. Ale ta pozycja pozwala Ci doskonale kontrolować motocykl i aktywnie ją zarządzać.

Dla fotelika pasażera jest zapewnione, ale ślady osobowe są mało prawdopodobne, aby ktoś lubił, chyba że dziewczyna, która po raz pierwszy w swoim życiu będzie jeździć motocyklem.

Wszystko to z pewnością zachęciło do zakupu tego pojazdu. Ile to jest rower krzyżowy? Na koniec 2015 roku koszt KTM Duke 390 wynosi około 310 000 rubli.

Wnioski

W rezultacie możemy stwierdzić, że mimo wymiarów samochód jest dość dorosły. Nie nadaje się do przebudzenia się w domu z pracy iz powrotem. Dzięki tym samym celom można tylko "latać". KTM Duke 390 uczy, aby jego właściciel sam się kontrolował: pracować z silnikiem i skrzynią biegów, znaleźć właściwą trajektorię skrętu i tak dalej. Dlatego urządzenie jest doskonale pouczające dla tych, którzy zdecydowali się na zmianę podkomponenta na bardziej wydajny model. Po otrzymaniu od niego wszystkiego, co jest możliwe, jeździec zyska bezcenne doświadczenie. Ale to nie znaczy, że dla niego będzie to tylko niewielki przejściowy etap KTM 390 Duke. Opinie mówią coś innego. Ten model często staje się solidnym przyjacielem przez długi czas. Przecież ma wszystko, aby poruszać się po mieście i wzdłuż drogi krajowej. Ponadto, ci, którzy chcą go używać z powodzeniem na torze sportowym. Ale gdziekolwiek to urządzenie jest używane, jedno pozostaje pewne: do jego właściciela będzie dać wielką przyjemność.