507 Shares 8803 views

Dziecko 8/8 Apgar – co to znaczy?

Wielu młodych rodziców do czynienia w swoim życiu z frazą „Apgar”. Zaraz po urodzeniu, lekarz musi poinformować kobieta punkty przyznane mu na mocy niniejszej skali niemowlęcym. Podobnie jak w wielkości i wagi, są one wprowadzane do wymiany kart. Parametry te są najbardziej potrzebne jest lekarzem, a nie sama kobieta.


Jaki jest wynik Apgar?

System ten został opracowany przez American anestezjologa Virginia Apgar w 1952 roku. Celem skali – umożliwiając położnych w celu oceny stanu zdrowia noworodka bezpośrednio po przybyciu do tego świata. W ten sposób można szybko ustalić potrzebę reanimacji.

Oceny noworodka Apgar dwukrotnie – w pierwszej i piątej minucie życia. W rzadkich przypadkach, większa liczba takich ocen. Pierwotnie wykonywane przez pielęgniarki noworodków odruchów. Ale w dzisiejszych czasach jest to odpowiedzialność neonatologów.

Ten punkt oceny skala stanu noworodka

Do oceny dziecka używany dziesięć systemu. Bierze się tu pod uwagę jego parametry pulsu, oddechu, napięcia mięśni, skóry i wrodzonych odruchów. Każdy z nich jest oceniany oddzielnie przyznając 0 do 2 punktów. Ich suma jest wynikiem badania.

Noworodek ważone wartości mierzonej jego wysokości obwodu głowy i piersi. Jeśli twoje okruchy zostało ustawione zdobyć więcej niż 7-8 Apgar, dziecko jest całkowicie zdrowe. W takim przypadku znajduje się razem z matką przed rozładowaniem. Jeśli stawki ogólnej punktacji poniżej 7 punktów, dziecko potrzebuje intensywnej opieki.

Jest wystarczająco dobry wynik Agar wskaźnik 8/8, podobnie jak w pierwszej minuty do 10 punktów są mniejsze niż 15% noworodków.

Czy pojęcie podobny do „realną” i „zdrowy”

Nie ma powodu do paniki lub sfrustrowani, jeżeli lekarz ma ocena dziecko 7/8 skali Apgar. Jeśli dziecko zostało natychmiast umieścić moją matkę na brzuchu, klatce piersiowej i nadano mu po tym jak został zabrany do badania, to jest opłacalne. Ale tutaj jest stan jego zdrowia może być oceniana jedynie na podstawie wyników niektórych testów i badań. Jest uważany za wystarczająco wysoki wynik w 8/9 a nawet 8/8 Apgar.

zdrowie dziecka sprawdzenie, niezależnie od woli jego matki. Od rodziców może być zobowiązany do wyrażenia zgody na szczepienie, ale pozwolenie na prowadzenie badania nie poprosi nikogo.

W trakcie tego badania, lekarz musi wziąć krew z kciukiem do nogi, aby wykluczyć obecność pięciu wspólnych mutacji. Jeśli zostaną one wykryte w odpowiednim czasie, przy prawidłowej terapii znacznie zwiększa prawdopodobieństwo ich odzyskania. Dzieciak w tym przypadku będzie to pełne i zdrowe.

Program określa ocenę całkowitej

Analizować stan noworodka Apgar w ciągu pierwszych pięciu minut swojego życia. Zaraz po urodzeniu oglądać, kiedy i jak dziecko płakało, zbadać stan swojej skóry, szacuje się na jasne światło latarki, określić napięcie mięśniowe i tętno.

Jeśli dziecko ma naturalny kolor skóry, i zawołał głośno bez pomocy natychmiast po urodzeniu, dziecko dostaje najwyższy wynik na Apgar. Ponadto, musi oprzeć się prowizję zgięcia lub rozciągnięcia neonatolog swoich kończyn. W jasnym świetle, takiego noworodka zmarszczki i częstotliwość jego uderzeń serca, zgodnie z ustalonymi zasadami wynosi około 100 uderzeń na minutę.

Ponadto neonatolog sprawdza obecność lub nieobecność nieuwarunkowany odruchów. Jeśli dziecko kładzie się na plecach i położyć kres jego stóp, musi zrobić początek. Jest to tak zwany odruch indeksowania. Kiedy dziecko bierze pod pachami i nogi na stół, wywrotne lekko do przodu w tym samym czasie, musi zamienić nogi, symulując walking. Jest to odruch automatycznego chodu.

Niski wynik Apgar

Ale nie każde dziecko udaje się pokazać doskonałe rezultaty po przejściu przez kanał rodny i doświadczonych w wyniku wielkiego stresu. Dlatego też, jeżeli okruchy oceniło trochę niższy niż 8/8 skali Apgar, nie denerwuj się, bo to jest norma. Nie zapominaj także o temperamencie nowonarodzonego człowieka. Po tym wszystkim, mamusie też są bardzo spokojne. Więc dlaczego dziecko powinno być aktywne?

Jak już wspomniano, oceny dziecka życiowych podczas pierwszej i piątej minucie życia. Dość powszechne jest przypadek, gdy pierwsze oszacowanie przez 1 niższą temperaturę niż drugi. Na przykład, 8/8 punktów w skali Apgar sugeruje, że wskaźniki po 5 minutach nie zmienił się znacząco.

Ale dość często wymieniać mapę można zobaczyć trochę różne wartości. Na przykład, 7/8 i 6/8 punktów w skali Apgar sugeruje, że po pięciu minutach dziecko rozliczane w zupełnie nieznanym świecie za nim. Dlatego stal jest znacznie wyższa wydajność. W większości przypadków, w tym krótkim okresie czasu jest nasycony tlenem ciała, które mają wpływ na poprawę układu sercowo-naczyniowego. Przyczynia się to do dodania jednego lub dwóch punktów.

Tabela kryteriów oceny noworodka środków utrzymania

Dla lepszego zrozumienia tego, co oceny, dla których lekarze umieścić noworodka, można skorzystać z poniższej tabeli.

Kryteria oceny w skali Apgar noworodka
2 punkty 1 pkt 0 punktów
Stan napięcia mięśniowego Dziecko jest mobilny Jest brakiem aktywności dziecka Osutstvie żadnych ruchów
nawyk oddychania niezależny dziecko zawołał głośno zaraz po urodzeniu Słaby, nieregularny płacz Nie krzyczeć i oddychanie
tętno > 100 <100 nie
cechy kolor różowy Skóra dłoni i stóp niebieski, pozostałe części ciała mają naturalny kolor Wszystko maluch skóra ma niebieski odcień
odruchy bezwarunkowe Jest to doskonała odpowiedź na podstawowe bodźce Reakcja na bodźce sobie słabo ulegać ekspresji, mobilność jest praktycznie nieobecny Nie ma absolutnie żadnej reakcji na bodźce zewnętrzne

Ale z pomocą tej tabeli może być oceniana tylko na zdrowie fizyczne dziecka. Nie można używać stawki skali Apgar dla innych prognoz. Na przykład, nie jest używany do określenia zdolności umysłowych dziecka.

Jak uzyskać najwyższy wynik?

Oczywiście, każda matka chce jej dziecko będzie zdrowe. 8 Apgar – jest to jeden z najbardziej poszukiwanych na jej wydajność. Ale wynik ten zależy przede wszystkim od jej własnych. Natychmiast po kobieta dowiaduje się o ciąży wywiązała, powinna ona przeglądu i dostosować swoją dietę, codzienną rutynę. również muszą ściśle przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza w całości. Tylko w tym przypadku 9 miesięcy urodzić się silne i zdrowe dziecko, który otrzyma minimum 8 punktów Apgar.

Zachowanie podczas porodu

Nie bądź zbyt lekko i według lekarzy w momencie dostawy. Wszakże z korzystnego wyniku tego procesu zależy od sposobu, w którym dziecko się rodzi. 8/9 Apgar otrzyma dziecko, którego matka zachowywała się poprawnie i przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza. W przeciwnym wypadku, dziecko może być siniak zamiast głowy. Nic i śmiertelnie niebezpieczny w tym, oczywiście, że nie. Podczas pierwszego miesiąca od zmiany koloru skóry na niebieski naturalnego różu. Ale tu oceny punktów w skali Apgar zostanie zmniejszona o 1 lub 2 punkty.

Nie martw się, jeśli niektóre figura była nieco poniżej normy. To nie jest niepełnosprawność, czy obecność nietypowych problemów zdrowotnych. Apgar – to dość ważny wskaźnik, który w żaden sposób nie wpływa na dalszą przyszłość dziecka. Brać pod uwagę tylko przy narodzinach, jak wzrostu i wagi.